Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Sodniški KROFF (2843 bralcev)
Petek, 1. 12. 2006
Buc



... Strojanovi se vračajo v Ambrus ...

... tožba proti Jelinčiču ...

... Previtiju preklicali kazen ...

... v Bejrutu potekajo protivladni protesti ...

... ukrajinski parlament razrešil zunanjega in notranjega ministra ...
Jelka Strojan, najstarejša članica romske družine Strojan, se je skupaj z dvema moškima članoma družine, tremi ženskami in dvema otrokoma vrnila v Dečjo vas. Mirko Strojan je pojasnil, da Jelka Strojan o svojem odhodu iz nastanitvenega centra v Postojni ni obvestila policije, poklicali so jih šele, ko so že bili doma. Na poti domov Strojanovih ni nihče zaustavljal, saj prebivalci Ambrusa sploh niso vedeli za njihov prihod, je pojasnil. Dodal je, da "če so koliko toliko pametni, sploh ne bodo reagirali".

Zaradi Strojanovih se bo na sodišču v kratkem očitno znova znašel Zmago Jelinčič. Zaradi izjav v oddaji Piramida je Okrožno državno tožilstvo v Ljubljani na Okrajno sodišče v Ljubljani vložilo obtožni predlog zaradi kaznivega dejanja zbujanja sovraštva, razdora ali nestrpnosti.

Več sreče ima nekdanji italijanski obrambni ministr in odvetnik nekdanjega premiera Silvia Berluconija, Cesare Previti. Kasacijsko sodišče v Rimu je preklicalo kazen petih let zapora, na katero je milansko prizivno sodišče obsodilo Previtija. Milansko sodišče namreč glede na načelo teritorialnosti ni bilo pristojno za vodenje sodnega procesa proti Previtiju, temveč bi mu moralo soditi sodišče v Perugii.

V Bejrutu se je na poziv libanonske opozicije pod vodstvom gibanja Hezbolah zbrala množica protestnikov, ki zahtevajo odstop premiera Fuada Siniore in njegove vlade. Eden izmed voditeljev Hezbolaha, šejk Naim Kasim, je pojasnil, da gre za protest proti ameriškemu pokroviteljstvu aktualne libanonske vlade, akcija pa se bo nadaljevala, dokler ne bo vlada padla.

Padla sta tudi zunanji in notranji minister v vladi ukrajinskega premiera Janukoviča, ki pa ju je imenoval predsednik Juščenko, Boris Tarasjuk in Jurij Lucenk. Janukovič je svoj predlog za razrešitev utemeljil z besedami, da "minister, ki za svoja dejanja ne dobi privoljenja premiera in povzroča težave v mednarodnih odnosih, ne more biti član vlade". Juščenko je razrešitvi že označil za "nezakonito". Po ukrajinski ustavi ima parlament pravico razrešiti vladne ministre, vendar pa lahko le predsednik predlaga nove.


Komentarji
komentiraj >>