Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
kroff neučinkovite komisije za človekove pravice (3314 bralcev)
Torek, 16. 1. 2007
Urh



jebeš tako komisijo
... 28 iraških študentov je umrlo v dveh ekspozijah pred bagdadsko univerzo ...

... Rusija je priznala, do so Iranu prodali raketne sisteme Tor-M1 ...

... italjanski zunanji minister Massimo D'Alema upa, da bodo v nedeljo na srbskih volitvah zmagale prodemokratične stranke ...

... Komisija Državnega zbora za peticije ter človekove pravice in enake možnosti se je seznanila s pozivom Amnesty International k rešitvi problematike izbrisanih ...
28 študentov je izgubilo življenje v dveh eksplozijah pred bagdadsko univerzo Mustansirija. Ni naključje, da sta eksploziji odjeknili kmalu po tem, ko so združeni narodi objavili poročilo, da je lansko leto v Iraku življenje izgubilo 35.000 civilistov. Sicer je v Iraku v bobnih napadih čez dan življenje izgubilo najmanj 55 ljudi.

Rusija je priznala, da so Iranu prodali raketne sisteme Tor-M1. Iran je za 29 raketnih sistemov odštel 700 milijonov dolarjev, uradna Moskva pa je še sporočila, da v kolikor bo Teheran želel več orožja, mu ga bodo dostavili. Združene države Amerike sicer nad tem niso navdušene, saj so lani pozvale vse države, naj uvedejo embarbo na prodajo orožja Iranu, toda kaj, ko pa tudi sami prodajajo orožje najrazličnejšim avtokratskim režimom.

Italjanski zunanji minister Massimo D'Alema podpira proevropske demokratične sile v Srbiji, ter upa, da demokracija ne bo izgubila bitke s stranko srbskih radikalov, ki pa ji pred volitvami ne kaže slabo, saj so srbi razočarani z evropskim zavzemanjem za samostojno Kosovo, ter počanimi pristopimi pogajanji za vstop v Evropsko unijo, kar je posledica nesodelovanje s haaškim sodiščem.

Komisija Državnega zbora za peticije ter človekove pravice in enake možnosti se je seznanila s pozivom Amnesty International k reševanju problematike izbrisanih. Vlada očitno še vedno noče spoštovati odločbe ustavnega sodišča, saj je državni sekretar na ministrstvu za notranje zadeve Zvonko Zinrajh dejal, da vladajoča koalicija vztraja pri predlaganem ustavnem zakonu o izbrisanih, kar pa je neustavno. Zinrajh seveda ni pozabil na floskulo, da bi z malo dobre volje problem bil že rešen. Kaj pa si o takšnih izjavah in raznih slovenskih komisijah za človekove pravice misli Aco Todorović?

/////////////////////////////////////////////////////////

ODPOVED: Kroff je pripravil Urh.



Komentarji
komentiraj >>