Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF zakritih žensk (3915 bralcev)
Četrtek, 1. 3. 2007
Urh




... prvi tuji vojaki so prispeli v nemirno Somalijo ...

... na Danskem je prišlo do spopadov med policijo in skvoterji ...

... Italjanska vlada Romana Prodija je dobila zaupnico ...

... Radiu Marš so izklopili frekvenco kmalu po tem, ko je ŠOUM izstopil kot soustanovitelj radia ...

OFF NAPOVEDNIK

Iran bo poleg kampanje za pridobivanje jedrske energije začel še s kampanijo proti nedostojno oblečenim ženskam. Te po mnenju iranskega tožilca Saida Mortazavija žalijo verska čustva drugih Irancev, poleg tega pa naj bi se zaradi tega povečevala prostitucija. S to kampanjo želijo obdržati družbeno in moralno varnost v državi. Sicer pa že sedanji iranski predpisi nalagajo pripadnicam nežnejšega spola, da morajo v javnosti pokriti svoje telo in lase.

Ironično je, da je velikokrat razlog za to, da ženske ne upoštevajo predpisov, poletna vročina v tej azijski državi. Seveda pa vročina ne more in ne sme imeti prednosti pred moralno postavo, ki jo narekuje sam korán. Gre za znano paradigmo med modernim zahodom, ki se na videz bori za emancipacijo žensk in pa islamom, ki ohranja tradicionalne verske vrednote. Na trditev, da ženske nimajo kaj prida pravic v ortodoksnem islamu, nekateri odgovarjajo, da so v kapitalizmu žrtve modnih trendov in drugih morbidnih potreb kapitala. Za primer lahko navedemo mladenke, ki zaradi želje po lepote zavestno zanemrajajo svoje zdravje.

Ampak obstaja vsaj en stavek, ki govori v prid svobodi izbire: »Ne moti me, da ženske zakrivajo svoje telo, temveč me moti, da ne morejo ne zakrivati svojega telesa.« In pa, če smo že ravno pri zavestnem škodenju lastnega zdravja oziroma konvencionalne morale, potem bi bilo poleg problemov, povezanih z anoreksijo, ki se jo rado poudarja kot produkt, ki kaže nesvobodnost žensk na zahodu, nelegitimnih še cela kopica drugih vrst obnašanja.

OFF PROGRAM

Iranski predsednik Mahmud Ahmadinedžad, ki se je včeraj mudil v Sudanu, je svojim kolegom v Kartumu dejal, da je sionistični režim inkarnacija Satana, te misli pa so sudanski islamski učenjaki pozdravili s stavkom: bog je velik. Sudanski predsednik Omar al Bašir, s katerim se je tudi srečal Ahmadinedžad, prav tako kljubuje politiki Zahoda, sam pa še vedno ne zna rešiti krize v pokrajini Darfur in še vedno nasprotuje predlogu, da bi v ta del države prišle vojaške enote Združenih narodov. K rešitvi krize pa ne pripomorejo niti velesile, ki imajo v tej pokrajine svoje ekonomske interese. Medtem je tožilec Mednarodnega kazenska sodišča Luis Moreno Ocampo za prva osumljenca za vojne zločine v Darfurju imenoval sudanskega ministra za humanitarne zadeve Ahmeda Mohameda Haruna in voditelja milice džandžavid Alija Košeiba.

30 ugandskih vojakov naj bi prispelo v nemirno Somalijo še pred prihodom sil Afriške unije. Sicer je v planu, da bo v to državo na vzhodnem rtu črne celine v celoti prispelo 8.000 vojakov iz drugih afriških držav. Potem ko je Somalijska vlada s pomočjo Etiopije premagala Zvezo islamskih sodišč, ki je obvladovala jug države s prestolnico Mogadiš vred, je že prišlo do obračunavanj med uporniki in sedanjo oblastjo. Te so že napovedali neusmiljeno borbo proti vsem tujim vojakom v Somaliji. 16. aprila se bo v Mogadišu začela somalijska spravna konferenca, ni pa še znano, če se je bodo udeležili tudi predstavniki Islamskih sodišč.

Do obračunavanj med oblastjo in skvoterji je ponovno prišlo na Danskem. Tam je policija iz Hiše v Koebenhavnu poskušala izseliti skvoterje, zaradi česar je prišlo do protestov. Pri tem so uporabili helikopter in vodni top. Hiša, v kateri živijo pripadniki različnih subkultur že več kot 25 let, je bila namreč prodana cerkvi. Ta pa nikoli ni bila naklonjena subkulturam, zato se zavzema za čim prejšno izselitev in podpira državo. Spomnimo, da je bilo decembra lani v podobnih demonstracijah poškodovanih več protestnikov in dva policista.

Levosredinska vlada Romana Prodija je dobila podporo s 162 glasovi za in 157 glasovi proti v parlamentu. Vlada se je sicer znašla v krizi zaradi zunanje politike, saj so zapriseženi levičarji v koaliciji pričakovali, da se bodo italijanski vojaki popolnoma umaknili iz Afganistana, s čimer pa se Prodi ni strinjal in je v polurnem nagovoru senatorjem ponovno ponovil, da še vedno zagovarja podaljšanje namestitve italijanskih vojakov v Afganistanu. Poleg tega pa vlada namerava nadaljevati z gospodarskimi reformami, ki naj bi povzročile razcvet. Vlado mora sedaj potrditi še spodnji dom italijanskega parlamenta, kjer pa vladajoča koalicija uživa večino.

Črna luknja razcveta kitajskega gospodarstva pa je vedno več revnih migrantskih delavcev. Po poročilih Amnesty international naj bi kar 200 milijonov priseljencev iz ruralnega okolja živelo brez delavskih pravic. K temu najbolj pripomore kontroverzen rezidenčni sistem Hukou, saj se migranti iz podeželja lahko registrirajo samo kot začasni prebivalci, kar pa pomeni, da so jim kratene delavske, socialne, zdravstvene in zaposlitvene pravice. To pa velja tudi za otroke priseljencev, ki nimajo zadostnih izobraževalnih možnosti. Sistem Hukou je v najbolj obljudeni deželi na svetu v veljavi že od leta 1950 in je namenjen razločevanju ljudi na urbane in ruralne prebivalce.

Po tem, ko je ŠOUM odstopil kot soustanovitelj Radia Marš, ta včeraj zvečer zaradi izklopa frekvence program ni oddajal. Ko se je uredništvo Radia Marš odpravilo na Meljski hrib, kjer imajo oddajnik, so ugotovili, da je nekdo odklopil vse oddajne naprave. Sicer so frekvenco priklopili nazaj, je pa prišlo dopoldne do ponovnega izklopa. Najprej nam bo več o včerajšnjem izklopu povedala vodja aktiva sodelavcev Radia Marš Vesna Lovrenc.


/////////////////////////////////////////////////////

Policija se je sicer pohvalila, da je bila na mestu dogodka takoj, v resnici pa je potrebovala več kot eno uro, potem pa je na kraju dogodka mož v plavem spraševal, če imeli kakšno oddajo, zaradi katere bi nekdo hotel izklopiti oddajanje. Poslušajmo tiskovnega predstavnika policijske uprave Maribor Borisa Bajca.

/////////////////////////////////////////////////////

Dopoldne je prišlo do ponovnega odklopa, le da so se tokrat pojavili indici, kdo je odklop izvršil. Spet Vesna Lovrenc.

/////////////////////////////////////////////////////

Je pa zanimivo, da je do izklopa prišlo ravno v času, ko je ŠOUM odstopil kot soustanovitelj Radia Marš. Verjetno je direktor B.B Belna d.o.o. Bojan Belna mislil, da Radio Marš ne bo sposoben pokriti stroškov po izstopu ŠOUM-a.

/////////////////////////////////////////////////////

Radio Marš bi sicer kot medij posebnega pomena že moral imeti brezplačno oddajanje, a se to še vedno ni zgodilo, je pa prišlo popoldne do kompromisa med Belno in V. D. direktorjem Radia Marš Bojanom Golčarjem, ki sicer odgovorni urednici in uredništvu uradno ni povedal, da ta dolg obstaja.

/////////////////////////////////////////////////////

Kako pa ta kompromis vidi direktor Belna.

/////////////////////////////////////////////////////

No, Belna zaradi tega kompromisa še zdaleč ni božiček kot si to sam predstavlja in tudi čas izbire izključitve frekvence ni bil naključen, saj ima Radio Marš finančne probleme.

ODPOVED: OFF je pripravil Urh, sledi Terminal Jelke Zorn.







Komentarji
komentiraj >>