Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
status quo kroff (2985 bralcev)
Torek, 20. 3. 2007
Urh



status quo
... Turčija je nezadovolnja z nepovabilom na neformalen vrh EU ...

... karteli v EU ostajajo stalnica ...

... v Veliki Britaniji bo lahko ravnatelj prepovedal nošenje muslimanskih feredž na šolah ...

... Izraelsko zunanje ministrstvo ni hotelo sprejeti norveškega državnega sekretarja Raymonda Johanesa ...


Turčija je izrazila nezadovoljstvo nad dejstvom, da je Nemčija kot predsedujoča Evropski uniji ni povabila na neformalen vrh Unije, na katerem bodo obeleželi petdeset let rimske pogodbe. Turčija je pristopna pogajanja z Brusljem pričela oktobra leta 2005, a jih je unija lani zamrznila, ker Ankara ni odprla pristanišč in letališč za ciprske ladje in letala. Odnos med Evropsko unijo in Turčijo ostaja Staus quo.

Nekaj podobnega bi lahko rekli tudi glede obstoja kartelov v Evropski uniji, saj je evropska komisarka za konkurenco Neelie Kroes izjavila, da si želi dočakati dan, ko ji bodo sodelavci po trdem delu sporočili, da niso odkrili nobenega kartela. Te zavirajo zdravo konkurenco, zaradi česar so nekateri jedko pripomnili, da imajo od konkurence v Uniji več pravniki kot pa potrošniki.

Po mnenju britanskih oblasti naj bi nošenje muslimanskih feredž lahko zaviralo proces učenja, zaradi česar so sprejeli kontroverzno odločitev, da lahko ravnatelj kar sam odloči, če bo učenkam dovolil nošenje feredž v šolah. Uradni razlog za sprejetje takšne odločitve naj bi bil ta, da učitelj ne more oceniti, če je učenka v feredži pozorna pri pouku.

Izraelsko zunanje ministrstvo ni hotelo sprejeti norveškega državnega sekretarja Raymonda Johanesa, ker se je ta kot prvi zahodnoevropski predstavnik sestal s palestinskim premierom in predsednikom stranke Hamas Ismailom Hanijo. Po notranjepolitični krizi v Palestini in vzpostavitvi velike koalicije med Fatahom in Hamasom bo Tel Aviv namreč še naprej v kontaktu samo z Abasovim Fatahom, prav tako pa uradni zahod ni prekinil finančnih sankcij proti Palestini.

ODPOVED: Off vam je serviral Urh, ki mu bo sledilo poročilo, v katerem se nahaja pogovor z namestnico ameriškega veleposlanika v Sloveniji Mary-Ruth Coleman, ki ga pripravlja Jovana.


Komentarji
komentiraj >>