Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
nema pravde na svjetu kroff (2706 bralcev)
Sreda, 28. 3. 2007
Urh



nema pravde na ovom svjetu
... Francoske volitve pričakovano dobivajo vse dimenzije spektakla ...

... v Zimababveju so aretirali vodjo opozicije Morgana Tsvangiraija ...

... EU je obsodila nasilje v DR Kongo ...

... muslimanski prebivalci Srebrenica nočejo biti več pod jurisdikcijo Republike srbske ...

... Baluh si je s Čeferinom ogledoval potencialne lokacije za stalno prebivališče Strojanovih ...
Francoske volitve pričakovano dobivajo vse dimenzije spektakla. Tako je del predvolilne kampanje postal včerajšnji izgred na pariški podzemni železnici. Tam je neznanec, ki ni imel vozovnice, preskočil ograjo, nakar se je stepel z uslužbenci, pri tem pa je pred aretacijo policije dva ranil. Množica, ki je aretacijo opazovala, je začela v policijo metati razne objekte in prišlo je do izgredov in aretacij. Sarkozy strog pristop policije odobrava, medtem ko mu Royalova nasprotuje.

Aretacijo je doživel voditelj zimbabvejske opozicije Morgan Tsvangiraij. Smešno je, da je prišlo do njegovega odvzema prostosti ravno v času, ko v Tanzaniji južnoafriški voditelji razpravljajo o kriznih političnih razmerah v Zimbabveju, saj je pred kratkim policija močno pretepla Tsvangiraija. Oglasila se je tudi Evropska unija, ki je predsednika Mugabeja pozvala, naj z Tsvangiraijem ravnajo pravično.

Pravici že dolgo ni zadoščeno v demokratični republiki Kongo, kjer je prejšnji teden vlada silo z ulic pregnala pripadnike opozicijskih milic voditelja Jeana-Pierra Bembe, pri tem pa je življenje izgubilo večsto ljudi. Odziv Evropske unije je podoben kot v primeru Zimbabveja: Predsednika Kabilo je pozvala, naj naredi "vse, da bi zagotovil obstoj demokratičnega prostora in zagotovil svobodo izražanja vseh političnih mnenj".

Demokratičnega prostora je premalo za prebivalce Srebrenice v Republiki srbski. Zaradi genocida v Srebrenici hoče tamkajšnjo večinsko muslimansko prebivalstvo izločitev Srebrenice iz pristojnosti Republike srbske, a se je vlada te entitete Bosne in Hercegovine odločila, da razglasi mesto za območje posebnega pomena, ne bo pa dovolila, da bi tam živeči muslimani izstopili iz pristojnosti Republike srbske.

Še vedno ni znana lokacija, na katero naj bi se za stalno naselila nasilno pregnana družina Strojan. Sicer si je direktor Urada vlada za narodnosti Stanko Baluh z odvetnikom Strojanovih Aleksandrom Čeferinom ogledal nekaj potencialnih lokacij. Čeferin je dal vladi čas do 15. aprila, da najdejo lokacijo, v nasprotnem pa sledi tožba države.



ODPOVED: Kroff je spisal Urh.


Komentarji
komentiraj >>