Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Kaj je to že demokracija?KROFF (2724 bralcev)
Torek, 10. 4. 2007
Anja S




... ukrajinski ustavni sodniki tražijo telesne stražarje ...

... Sarkozy že provocira ...

... Rusi ne verjamejo Teheranu ...

... prvi obtoženi v Srbiji za umor muslimanskih civilistov v Bosni ...

... na Portugalskem splav legalen ...

... Boris Popovič vs. Drago Kos ...
Že v OFF-u smo poročali, da se je Viktor Janukovič obrnil na ustavno sodišče, ki naj bi jutri preučilo Juščenkovo odločitev o razpustu parlamenta in sklicu predčasnih volitev. Zaradi pritiskov iz tabora premiera Janukoviča pa je pet ustavnih sodnikov že zahtevalo telesne stražarje. Toliko o demokraciji v Ukrajini.

Kampanja za položaj francoskega predsednika je po stari navadi vroča. Vedno kontroverzni Nicolas Sarkozy je domačo javnost razburil z izjavo, da so pedofili takšni že od rojstva. Ostala dva najverjetnejša kandidata za zmago socialistka Segolene Royal in desnosredinski Francois Bayrou sta izjavo že kritizirala kot sramotno in izven konteksta v demokratični družbi na začetku enaindvajsetega stoletja. Sarkozy se od kritik distancira s pojasnilom, da je želel le izzvati razpravo o tej polemični in še kako močno aktualni temi.

Rusi ne verjamejo trditvam Teherana, da je sposoben proizvajati jedrsko gorivo na industrijski ravni. Ruski zunanji minister Sergej Lavrov poudarja, da ni nikakršnih dokazov za to, dokler situacijo ne razjasni Mednarodna agencija za jedrsko energijo. Iranski zunanji minister Motaki pa že poziva mednarodno skupnost, naj se sprijazni s to novo realnostjo iranskega jedrskega programa.

Senat za vojne zločine okrožnega sodišča v Beogradu je obsodil peterico pripadnikov paravojaške enote Škorpijoni na skupno petinosemdeset let zapora zaradi umora šestih muslimanskih civilistov iz Srebrenice leta 1995. To je bil prvi in najbolj odmeven sodni postopek v Srbiji proti storilcem genocida nad osem tisoč muslimanskimi možmi in fanti.

Na Portugalskem so sprejeli nov zakon o umetni prekinitvi nosečnosti, ki legalizira splav vsem ženskam do desetega tedna nosečnosti. Tako so omilili eno najostrejših zakonodaj v Evropi, po kateri so bile ženske do splava upravičene le v primeru posilstva, deformiranega zarodka, ali ko je bilo njihovo življenje ogroženo.

Pri nas pa se odvija spopad med koprskim županom Borisom Popovičem in predsednikom Komisije za preprečevanje korupcije Dragom Kosom. Popovič je ovadil Kosa zaradi prekoračitve svojih pristojnosti, ker se je lani vpletel v primer domnevno nepravilne prodaje občinskih parcel v Hrvatinih. Kos pa mu vrača žogico z ovadbo neznanih storilcev zaradi oškodovanja države zaradi prisilne poravnave nekdanjega domnevno Popovičevega podjetja.


Komentarji
komentiraj >>