Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF brez diplomatskih aspiracij (3450 bralcev)
Četrtek, 7. 6. 2007
Jovana



alter-ego
... osem 'najačih' se neovirano pogovarja, medtem ko se zunaj ograje ovirano protestira ...

... nevladne organizacije sestavile seznam izginulih oseb, ki naj bi jih CIA nelegalno zadrževala ...

... nigerijske oblasti z metki nad multitudno sekto ...

... začetek razprave o nezaupnici makedonski vladi ...

... nova sodba v primeru Art centra ...
Vsem ljubiteljem legendarne oddaje Latinica na HTV-ju sporočamo, da je bil njen avtor ter voditelj imenovan na mesto svetovalca za kulturo, medije in informiranje hrvaškega ambasadorja v Španiji. Da pot iz tretjega kroga pekla novinarstva vodi v šesti krog nebes diplomacije, potrjuje tudi Denis Latin.

//////////////////////////////////////////////////////////////

Sicer pa nam Denis zagotavlja, da tudi v bodoče ostaja naš redni komentator otročjih slovensko – hrvaških incidentov. Glede na to, da se v obeh državah bližajo volitve, ga bo verjetno treba poklicati še za kak komentar.

Poslušate brez diplomatskih aspiracij spisan OFF Program Radia Študent!

Avstralski premier John Howard, eden vidnejših članov kluba nasprotujočih Kjotskemu protokolu, predlaga novo, tako imenovano »fleksibilno«, strategijo proti podnebnim spremembam. Namesto kjotskega sistema obvezujočih ciljev glede zmanjševanja izpustov toplogrednih plinov, Howard predlaga da države same postavljajo svoje cilje v okoljskih prizadevanjih ter tudi same nadzorujejo njihovo izpolnjevanje. Ideja je, da nova okoljska strategija upošteva potrebo držav po gospodarski rasti, vprašanje pa je, ali bi bila to kaj močnejša garancija zmanjševanja onesnaženja. Kakšna je sploh poanta mednarodnih sporazumov, če niso obvezujoči?

Na sestanku osmih najrazvitejših držav sveta - G8 – sicer ni pravih novic. Poleg svetohlinskega obravnavanja globalnega segrevanja ozračja, je druga tema protiraketni ščit v Vzhodni Evropi, o katerem se bosta pogovarjala predsednika Bush in Putin. Prvi bo poskusil »odgovoriti na skrbi« drugega, drugi pa verjetno ne bo »umiril svoje strasti«. Nič novega, razen da obrambni diskurs med velikim silami vedno bolj spominja na prepir med ljubimci. Včeraj je 10.000 protestnikov blokiralo glavne cesti v mestu sestanka Heiligendamu, kako pa situacija zgleda danes nam bo povedal Tomaž Zaniuk:

//////////////////////////////////////////////////////////////

Šest nevladnih organizacij za človekove pravice je objavilo dokument s seznamom devetintridesetih oseb, ki jih ameriške oblasti tajno pridržujejo v skrivnih zaporih. Organizacije pozivajo ameriško vlado, naj razjasni usodo teh ljudi in preneha s tajnimi pridržanji. Sočasno so tri organizacije vložile tožbo proti vladnim agencijam v kateri na podlagi zakona o dostopu do informacij javnega značaja zahtevajo dostop do podatkov v zvezi s pogrešanimi.

V srednje-kitajski provinci Henan so izbruhnili študentski nemiri, ki le nekaj dni po obletnici pokola na trgu Tiananmen dajejo upanje, da je Kitajska vlada le napredovala v zadnjih 18-ih letih. Študentski upor so sprožili policaji, ki so pretepli neko študentko, čemur je sledil masovni protest proti policiji in vsesplošno zažiganje avtomobilov. Reakcija kitajskih oblasti, pa je bila – pazi to – aretacija šestih policajev, ki so sodelovali v nasilju in sankcioniranje njihovih nadrejenih. Kitajska je sicer še daleč od tega, da bi veljala za zgled varovanja človekovih pravic, kar pa ne pomeni, da se od nje ne moremo česa naučiti.

Kenijske oblasti so v Nairobiju začele oboroženo akcijo proti pripadnikom prepovedane sekte Mungiki, ki je obglavila dva policaja in grozi z nadaljnjimi obglavitvami. V nasilju je bilo ubitih čez dvajset ljudi. Pripadniki sekte, katere ime v jeziku Kikuju pomeni multituda in naj bi imela več kot milijon privržencev, sicer zagovarjajo žensko obrezovanje, snifanje tobaka, dreadlockse, pohabljanje svojih žrtev in mafijsko izsiljevanje prebivalcev slumov.

V makedonskem Sobranju se je, na iniciativo opozicijske Socialdemokratske zveze, začela razprava o nezaupnici vladi Nikole Gruevskega, vodje VMRO-DPMNE. Situacijo nam bo bolj približal naš dopisnik iz Skopja Safet Biševac.

//////////////////////////////////////////////////////////////

Zgodba okoli Art centra se nadaljuje na sodišču, kjer je bila danes izrečena nova sodba. Več nam bo povedal kolega Pec:

//////////////////////////////////////////////////////////////

ODPOVED: Off sta spesnili Jovana in Maja, sledi pa Terminal Jelke Zorn v katerem razmišlja o razlogih za anti-globalizem.



Komentarji
komentiraj >>