Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Sreda, 14. 11. ´07 ob 19.00 (ponovitev 21. 11. ´07 ob 10.00) MOON INVADERS: Moovin´ & Groovin´ (Groover Records, 2007) (2764 bralcev)
Sreda, 14. 11. 2007
Skabina



Moon Invaders: Moovin' & Groovin'

Povedano v trgovskem žargonu so Moon Invaders eden boljših izvoznih artiklovbelgijskega Glavnega mesta, vsekakor pa držijo primat v glasbenem žanru, ki ohranja jamajško izročilo. Njihov tretji album Movin'n'groovin je naborštirinajstih komadov iz katerih veje eteričnost Jamajke v njeni najboljšipodobi. S pomočjo producentske žilice Vica Ruggiera iz Slackers, so MoonInvaders ustvarili album, ki ga je nemogoče preslišati, še manj pa nemarati. Album, ki pri poslušamju z lahkoto pred očmi nariše črnobele podobe soundsystemov in zadovoljinih plesočih skanksterjev.


Bruselj najbrž večina ljudi pozna po tem, da se je tam zasidrav velik del evropske inštitucije, ki ji pravimo Unija. Za vsem tem hladnim političnim bliščem, pa ima Bruselj tudi bogato kulturno sceno, h kateri močno prispeva tudi bend, ki ga boste slišali v današnji tolpi bumov.


Povedano v trgovskem žargonu so Moon Invaders eden boljših izvoznih artiklov belgijskega glavnega mesta, vsekakor pa držijo primat v glasbenem žanru, ki ohranja jamajško izročilo. Dokaj mladi po letih, in veliko veliko mlajši od muzike, ki jo igrajo, se Moon Invaders na ska sceni prvič pojavijo borih šest let nazaj, vendar ne čisto brez izkušenj, saj sta ustanovna člana – pevec Matthew in bobnar Nicolas pred tem že igrala v ska bendu Les Skaliers in The Brewsters, z njima, pa tudi še nekateri drugi člani, ki jih še vedno najdemo v Moon Invaders . V bistvu, sta tadva predhodnika Moon Invaders samo evolucijski stopnji na poti h končnemu rezultatu, kajti iz Les Skaliers so nastali The Brewsters in iz slednjih z prihodom novih članov, ter rahlo spremembo v glasbenem izrazu, nato Moon Invaders.


Dan današnji imajo Moon Invaders devet članov, za sabo pa en ep in tri albume, prisotnost na številnih kompilacijah, ter mnoge turneje po Evropi. Prvi ep, ki nosi primeren naslov First Wave so, izdali leta 2002, in verjetno tudi na podlagi uspeha le tega uspeli dobiti pogodbo z največjo Evropsko ska založbo Grover records, na kateri so se dobro zasidrali, in pod njenim okriljem izdali vse tri svoje albume – The Moon Invaders, Breaking free, ter še vročega Movin'n'groovin.


Movin'n'groovin je nabor štirinajstih komadov iz katerih veje eteričnost Jamajke v njeni najboljši podobi. S pomočjo producentske žilice Vica Ruggiera – klaviaturista in pevca bolj razpitih The Slackers, so Moon Invaders ustvarili album, ki pri poslušamju z lahkoto pred očmi nariše črnobele podobe soundsystemov in zadovoljinih plesočih jamajsških skanksterjev iz šestdesetih. Že samo ime albuma pove, da je ena izmed njegovih kvalitet groove, katerega namen je poslušalca spraviti v gibanje. Prepričana sem, da album s tem ne bo imel niti najmanjšega problema. Simpatične melodije Moon Invaders postavljajo ob bok globalno bolj razvpitim sodobnim bendom tipa The Slackers, Hepcat, The Pietasters, Aggrolites, pa tudi očakom kot so Laurel Aitken, Desmond Dekker in The Wailers, če naštejem samo nekatere.


Muvanje in gruvanje začno Moon Invaders z uvodnim komadom Soul Boss, ki ustvari nekakšen lebdeč ambient, ki se nato obdrži skozi cel album. Stabilen, bolj ali manj enakomeren tempo, prav tako. Nobenih ostrih ovinkov ni na Movin'n'groovin, le blagi, nenevarni zavoji, rahli klanci in ravna cesta, ki ne povzočajo slabosti in glavobola, pač pa samo užitek v prelepi vožnji skozi bogastvo veselih ska ritmov, lenega rocksteadyja in umirjenega roots reggaeja. Skozi vse to nas vodi izjemni, soulovsko obarvan, vokal pevca Mathewa, ki večinoma prepeva o medčloveških odnosih – predvsem ljubezenskih.


Movin'n'groovin je vse kar človek rabi na tak betežen dan, kot je danajšnji. In čaj z rumom – jamajškim po možnosti!


Komentarji
komentiraj >>