Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Andrea Licata (3320 bralcev)
Sreda, 23. 1. 2008
Urh



V RŠ intervjuju smo se pogovarjali z Andreo Licato, ki je poznavalec vojaških baz in njihovega negativnega učinka na okolje ter družbo. Kot je znano, bomo v kratkem po mnenju nekaterih dobili tudi v Sloveniji vojaško NATO bazo v Cerkljah pri Krki, pa čeprav vlada vseskozi ponavlja, da ne gre za vojaško bazo ampak za razširjeno vojaško letališče. Licato bo danes (23.1.2008) ob 20:00 uri gost v Infoshopu (nad Menzo pri koritu na Metelkovi), kjer se bo analiziralo učinke in namene današnjih vojaških baz. S klikom na puščico vam je intervju na voljo v zvočni obliki.
V tokratnem intervjuju Radia Študent smo prisluhnili pogovoru z Andreo Licato, italijanskim aktivistom in strokovnjakom za vojaške baze, ki je imel ob osmih zvečer (23.1.2008) predavanje v Infoshopu na Metelkovi. Kot vemo, je tudi v Sloveniji načrtovana - po mnenju nekaterih - vojaška baza organizacije NATO, ki naj bi se v zelo kratkem času začela graditi v Cerkljah pri Krki. Zaskrbljujoče je to, da mediji to temo zelo slabo pokrivajo, medtem ko vlada trdi, da sploh ne bo šlo za vojaško bazo, ampak tako imenovano širitev vojaškega letališča za potrebe NATA – in vsi vemo, kaj to v praksi lahko pomeni v izrednih razmerah. Vrednost projekta je ocenjena na 70 milijonov evrov, od tega naj bi jih NATO prispeval 38. Sedaj pa poslušajmo intervju z Licato, s katerim smo med drugim govorili o tej temi in o pomenu vojaških baz v današnjem času.

1. del



2. del



Intervju je pripravil Urh.

Povezave do aktualnih oddaj Aktualno-politične redakcije Radia Študent





Komentarji
komentiraj >>