... iraški parlament poziva Turčijo k umiku vojske iz njihovega ozemlja ...
... Poljska je priznala Kosovo ...
... Mjanmar je ustanovil komisijo za nadzor referenduma o ustavi ...
... Erjavec poziva janško k spoštovanju poziva računskega sodišča ...
Iraški parlament je pozval Turčijo, naj v najkrajšem možnem času umakne svoje enote iz Kurdskega dela Iraka, kamor je Turčija vdrla zato, da preganja upornike iz Kurdske delavske stranke. Tako naj bi turške enote zaprle dostopne poti do štaba Kurdske delavske stranke, medtem ko se je turški premier Recep Erdogan na poziv parlamenta odzval rekoč, da je turška operacija posledica legitimne pravice do obrambe svojega ozemlja.
Legitimna pa se zdi Poljski odločba Kosova za samostojnost, saj je zadnja država, ki je tej bivši pokrajini priznala neodvisnost. Predsednik Lech Kacyznski sicer dvomi v pravilnost odločitve vlade, se pa vanjo ne bo vtikal. Srbski svet za nacionalnost pa razpravlja predvsem o četrtkovih napadih na ambasade v Beogradu, kjer jo je najslabše odnesla Ameriška.
Mjanmar je ustanovil komisijo za nadzor referenduma o ustavi, ki naj bi se zgodil nekje v maju. Komisijo bo vodil glavni sodnik ustavnega sodišča Aung Toe, ki je prav tako vodil odbor, ki je pripravljal predlog nove ustave. Odbor je sicer zaključil s pisanjem ustave pred enim tednom, a osnutek še vedno ni bil objavljen, je pa jasno, da bo ustava preprečila kandidaturo opozicijski voditeljici Aung Kyi, ker je ta poročena s tujcem.
Predsednik najmanjše koalicijske stranke Desus Karl Erjavec od premiera Janeza Janše pričakuje, da bo spoštoval zakonodajo glede poziva računskega sodišča k razrešitvi ministra za okolje in prostor Janeza Podobnika. Sicer ni eksplicitno povedal, ali naj Janša dejansko razreši Podobnika, je pa to s stališča spoštovanja zakonodaje, s tem pa tudi računskega sodišča, samoumevno.
Kroff je pripravil Urh.
Povezave do aktualnih oddaj Aktualno-politične redakcije Radia Študent
Komentarji
komentiraj >>