Velikonočni Zeitgeist pluje po kozmosu skozi precesijska leta in poizveduje o križanjih, Jezusu in njemu podobnim. S klikom na puščice izveste več.
Pred tisočletji, številnimi stoletji in mnogimi leti je božji sin Jezus, po križanju in tri-dnevnem premisleku in oddihu od tuzemskih težav na današnji dan vstal od mrtvih. V naslednjem posnetku prisluhnimo preminulemu muslimanskemu teologu Šeiku Ahmedu Huseinu Deedatu, nepriljubljenemu med kristjani, ki opomni na nekonsistentnosti v Svetem pismu:
V časih ko ni bilo televizije in drugih pripomočkov za ubijanje dolgčasa, je bil pogled ljudi, predvsem svečenikov pogosto usmerjen v nebo. Kaj nam govori nebo, bosta povedala Jan Irvin in Andrew Rutajit avtorja knjige Astro-teologija in šamanizem:
Kdo vse se znajde na seznamu herojev, ki so zaznamovali prehode precesijskega leta pa v naslednjem posnetku iz filma Zeitgeist:
Če nas skuša Ahmed Deedat odvrnit od resnice, ki je danes odmevala po hribih in dolinah te in še katere dežele, če nas ustvarjalci filma Zeitgeist silijo k dojemanju Jezusa, kot še enega v vrsti mitov, potem se ne moremo izognit, da ne bi omenili še dognanja akademika, ki ni ne veren, ne pristaš teorij zarote, a je kljub vsemu trdil, da Jezus ni bil križan. Še več, John Marco Allegro je trdil, da Jezusa sploh ni bilo. Bila bi naj zgolj zgodba, zgodba o iniciaciji v svet božanskih skrivnosti, pot tja pa ne vodi preko Jezusa Kristusa ampak preko gobe gologlavke.
Za astro-teologe, potem tudi ni dvoma, kje se nahaja simbolično razpotje v času, ko nas zapuščajo vesoljske sile pod okriljem rib in se vse bolj približujemo vodnarju, nosaču vode. K njenim virom se zgrinja vse več ljudi, od kapitalistov do eko-teroristov.
Povezave do aktualnih oddaj Aktualno-politične redakcije Radia Študent
Komentarji
komentiraj >>