Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Sredin kulturni infrormbiro: film – performans - politična umetnostna zgodovina (2627 bralcev)
Sreda, 7. 5. 2008
Iva Kosmos



- Matevž Luzar se je uvrstil med pet nominirancev za
mednarodnega študentskega Oskarja
- britanski performer FRANKO B razkriva svoje telo –
skulpturo tudi v Ljubljani
- v ŠKUCU predstavljajo beograjski SKC iz 70-tih let

 
SREDIN KULTURNI INFORMBIRO: FILM - PERFORMANS - POLITIČNA UMETNOSTNA ZGODOVINA


Te dni po medijih odmeva novica, ki lahko povzroči zavistne muke marsikateremu sivobrademu filmarju. Matevž Luzar, študent ljubljanske AGRFT, si je namreč z diplomskim filmom »Vučko« prislužil eno izmed petih nominacij za mednarodnega študentskega oskarja. O nominaciji, za katero pravijo, da odpira številna vrata, najbrž dovolj govori že podatek, da sta bila med nominiranci tudi dva režiserska kalibra, kot sta Spike Lee in Jan Sverak.


Po turneji, s katero je obšel britanska mesta, v Ljubljano prihaja performer Franko B. Predstavil bo svoj novi projekt »Don't leave Me This Way« v sodelovanju z Kamal Ackarie-m, ki bo zagotovil tehnično podporo. Franko B temelji svoje projekte na razstavljanju lastnega telesa kot skulpture. Predstavljeno golo telo, kot zagotavlja performer, pritegne pogled zaradi svoje neuniverzalnosti: obilnosti, izbrazdanosti, potetoviranosti in tudi krvave ranjenosti. Performans bo na ogled v četrtek ob 21. uri v galeriji Kapelica.


Na isti dan pa odpirajo v ŠKUCU v sodelovanju z beograjskim Prelom kolektivom razstavo »SKC V ŠKUCU: Primer študentskega kulturnega centra v 1970-ih«. Gre za beograjski SKC, ustanovo, ki je bila obenem del uradnega državnega sistema in zatočišče avantgardnih eksperimentov mladih umetnikov. Razstava, ki vključuje različne vrste gradiva, kot so dokumenti, film in slikovno gradivo, je del širšega projekta »Politične prakse (post-)jugoslovanske umetnosti«. Projekt preučuje odnose med oblastjo in vizualno umetnostjo ter umetnosti skuša vrniti politični moment.



Komentarji
komentiraj >>