Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
ENERGETSKI NAČRT PRIHODNOSTI (4832 bralcev)
Četrtek, 17. 7. 2008
Matej J



V tokratnem večernem pogovornem terminu smo predstavili mednarodni projekt DESERTEC, ki je še toliko bolj aktualen zaradi vzpostavitve Unije za Sredozemlje. DESERTEC je radikalen načrt za pridobivanje čiste energije v saharski Afriki, ki naj bi v prihodnjih desetletjih napajala Evropo, severno Afriko in Bližnji vzhod, obenem pa rešila problem vodnih virov za celotno območje. Pogovarjali smo se z vodjo projekta dr. Gerhardom Kniesom.
V tokratnem večernem pogovornem terminu predstavljamo mednarodni projekt DESERTEC, ki je še toliko bolj aktualen zaradi vzpostavitve Unije za Sredozemlje. DESERTEC je radikalen načrt za pridobivanje čiste energije v saharski Afriki, ki naj bi v prihodnjih desetletjih napajala Evropo, severno Afriko in Bližnji vzhod, obenem pa rešila problem vodnih virov za celotno območje. S trenutno tehnologijo izkoriščanja sončne energije, bi zadostovala pokritost enega odstotka puščavskih površin za zagotovitev celotne svetovne električne porabe. Pogovarjali se bomo z vodjo projekta dr. Gerhardom Kniesom. Projekt DESERTEC poteka pod okriljem Trans-Medtiterranean Renewable Energy Cooperation (TREC), vzpostavljeno s strani Rimskega kluba, jordanskega nacionalnega energetskega centra ter hamburške fundacije za podnebno varstvo (HKF), njen cilj pa je vzpostavitev hitre energetske, vodne in podnebne varnosti na tem področju.





V drugem delu pogovora nam Gerhard Knies razloži različna načina pridobivanja sončne energije.

V zadnjem delu pa odgovori na kritike nekaterih, da gre za organizacijo neo-maltuzianskega tipa in pomisleke o izkoriščanju juga.


Komentarji
komentiraj >>