Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Prispevek o priročniku Študentski kažipot (2620 bralcev)
Torek, 9. 9. 2008
jureg




Študentska samoiniciativa je v današnjem času bolj ali manj takšne narave, da se jo išče s svetilko pri belem dnevu. Predvsem novopečeni študentje mislijo, kako jim bo vse postreženo na pladnju in bodo najlepša leta preživeli kot kralji. Toda resničnost je drugačna. Samovoljnost ministrstev, problemi ob vpisih, težave študentskih družin in še bi lahko naštevali. Tako se ob nastopu težav študentje ponavadi vprašajo: »Kaj pa zdaj???!!!« Tega dejstva se zavedajo tudi na ŠOU v Ljubljani, zato so v ta namen izdali priročnik Študentski kažipot. O njem smo povprašali Ivo Matjašič, ministrico za študijsko problematiko na ŠOU:

Pravice študentov so seveda v povezavi z njihovimi obveznostmi. Priročnik Študentski kažipot povzema vse pravice in tudi obveznosti na enem mestu:

Vse lepo in prav, toda pravice študentov se očitno kršijo, sicer bi bilo vse v najlepšem redu:

Študentskih pravic in obveznosti je malo morje. Takšen projekt je torej že v svoji naravi zelo obširen. Ob pogledu na 128 strani dolg priročnik bi marsikateri študent bržkone porekel: »Ah, kje se mi pa da vse to brati ...« Ministrica za študijske dejavnosti se s tem ne strinja:

No, prav povsod najbrž ne. Predvsem pa ne bo v tiskani izvedbi dostopen prav vsem. Naklada je za ta namen prenizka:

Ponatis bo vsekakor potreben. Predvsem zaradi ažurnosti samega priročnika. Kot vemo, se nekatere stvari, ki se tičejo študentov, spreminjajo z vetrom, pogosto pa tudi za hrbtom ...

Izdelava takšnega projekta ni simpl kot pasulj. Zahteva veliko dela, organizacije in tudi strokovne pomoči:

V končni fazi bodo morali težave rešiti študentje sami. V veliko pomoč pa jim bo tudi priročnik Študentski kažipot, ki ga je z obilico materinskega čuta izpeljala Iva Matjašič, zato končajmo z njenimi materinskimi napotki:

Prispevek je materinsko obarval Jure G.

 



Komentarji
komentiraj >>