Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Univerzitetni infoblok (3391 bralcev)
Ponedeljek, 10. 11. 2008
univerza



...Računsko sodišče odkrilo nepravilnosti pri poslovanju FOV...

...ŠOS organiziral tiskovno konferenco...

...O Zaposlitvenem mostu na FDVju...

Računsko sodišče je ugotovilo nepravilnosti pri vodenju kranjske fakultete za organizacijske vede. Gre za preko dva milijona evrov napak pri poslovanju fakultete v letu 2006. Več nam je povedal Igor Šoltes, predsednik računskega sodišča:

Omenjene nepravilnosti so bile torej med revizijskim postopkom že odpravljene oziroma so bili zanje sprejeti ustrezni popravljalni ukrepi. Zato tudi računsko sodišče ni zahtevalo odzivnega poročila. Za osvežitev spomina: v medije so v času dekanovanja dr. Roberta Leskovarja pricurljale informacije o nepravilnostih pri izplačevanju honorarjev, organizaciji službenih potovanj in pri nepravilnem izvajanju javnih naročil.

Mediji so tako razkrili, da je imel FOV za nekatere projekte v letu 2006 za 64 tisoč evrov stroškov, naročilo pa je mimo zakona o javnih naročilih oddal kar svojim zaposlenim. Med razkrite nepravilnosti so sodila tudi honorarna plačila profesorjem za delo, ki je že obračunano v rednih plačah. To je postalo že stalna praksa v letih dekanovanja dr. Jožeta Florjančiča. Na poročilo računskega sodišča se je odzval sedanji dekan, Marko Ferjan:

Očitno si na račun študentov ne želijo zaslužiti samo fakultete, temveč tudi država.

Študentska organizacija Slovenije je v ponedeljek organizirala tiskovno konferenco na temo študentskih težav v slabšajočih se gospodarskih razmerah. Država se namreč z majhnimi koraki trudi, da bi finančno bolj privila študente, starejše od 26. let in jim skrčila ugodnosti. Konec avgusta je bil namreč sprejet zakon, po katerem si morajo študentje, ki so starejši od 26 let, sami plačevati osnovno zdravstveno in dopolnilno zavarovanje in nimajo več pravice biti zavarovani kot družinski člani. Poleg problematike zavarovanja za starejše študente so predstavniki Študentske organizacije opozorili še na nejasnosti štipendiranja in zniževanje števila štipendij. Poudarili so, da je bilo v letu 2007 podeljenih več kot 6000 štipendij manj kot v letih 2004 in 2005.

Predstavniki Študentske organizacije Slovenije so na tiskovni konferenci sklenili, da je potrebno počakati na novo vlado in si prizadevati za to, da bodo vse pravice študentov vezane na študentski status.

Tudi vlada v odhajanju je počasi začela krčiti pravice študentom, starejšim od 26 let - najprej z davčnimi omejitvami študentskega dela. Ti ukrepi, vključno z bolonjsko reformo, imajo posreden namen, in sicer skrajšati čas študija v Sloveniji, obenem pa prenašajo krivdo za predolg študij na študente same.

Izvor problema podaljševanja študija in študentskega statusa pa je lahko tudi v slabih zaposlitvenih možnostih diplomantov. Ti mladi so za delodajalce dostikrat zanimivi zgolj dokler imajo študentsko napotnico. O zaposljivosti diplomantov in možnostih zaposlovanja za diplomante družboslovja je tekla beseda na prireditvi Zaposlitveni most na Fakulteti za družbene vede.

Dogodek je bil namenjen lažjemu navezovanju stikov med študenti in študentkami družboslovja ter njihovimi potencialnimi delodajalci. Na dogodku so se tako predstavile različne marketinške agencije in tržno-raziskovalne družbe, ki zaposlujejo diplomante Fakultete za družbene vede, predstavnik urada za Unesco pa je predstavil Unescov program za mlade strokovnjake. Na prireditvi se je predstavil tudi letos ustanovljeni karierni center Univerze V Ljubljani.

V okviru Zaposlitvenega mosta so potekale tudi tri okrogle mize, prva na temo interdisciplinarnosti, druga je soočila ženske, ki so uspele v družboslovju, ter tretja z naslovom Ljubljana – študentsko mesto o priložnostih za mlade diplomante. Na slednji so nekateri od govorcev skušali minimizirati problematiko zaposlovanja mladih diplomantov z besedami, da za dobre študente ni bil nikoli problem dobiti zaposlitve. Za vse druge pa očitno ni pomembno, ali končajo na nekvalitetnih delovnih mestih ali v dolgotrajni brezposelnosti kot pravi statistika.

 

ŠTUDENTSKI OBVESTILNIK

Društvo študentov medicine Slovenije (DŠMS) v sodelovanju z Resorjem za socialo in zdravstvo Študentske organizacije Univerze v Ljubljani pa v mesecu novembru pripravlja projekt Osveščen, ne zadet!, v okviru katerega se bodo od ponedeljka, 10. novembra 2008, do petka, 14. novembra 2008, odvili številni dogodki, povezani z izobraževanjem o problematiki drog in zasvojenosti.

V sredo, 12. novembra 2008, ob 19.00 pa na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani, v Plavi dvorani Študentska borza prireja 45. Seminar Študentske borze z naslovom »Podjetniški preboj – Koliko inovacij je v globalni krizi sploh mogočih?«.

V torek 11. 11. in sredo 12.11. bo na Ekonomski fakulteti potekala Podjetniška akademija 2008. Podjetniške delavnice zajemajo pridobitev vseh ključnih podjetniških znanj za pripravo poslovnega načrta in začetek poslovanja podjetja. Sestavni del projekta je tudi tekmovanje za najboljši poslovni načrt v manjšem obsegu.

Prijave na delavnico so obvezne, saj je udeležba omejena na največ 30 udeležencev. Prijavite se lahko preko elektronske pošte podjetniska.akademija@gmail.com. Ob prijavi je potrebno navesti, če nameravate sodelovati tudi na tekmovanju za poslovni načrt.

Infoblok pod vodstvom JuretaG spisala Mojca N.



Komentarji
komentiraj >>