Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Dimitrij Rupel - Ponovno! (3629 bralcev)
Petek, 5. 12. 2008
Urh



Imenovanje Dimitrija Rupla za posebnega odposlanca za zunanje zadeve pri premierju Borutu Pahorju in pa njegov uradni vstop v vlado ta teden je razburkal javnost in politične stranke. Medtem ko predsednik Danilo Türk – ki Ruplu ne zaupa – poteze Pahorja ne komentira, tudi v drugih koalicijskih strankah večinoma molčijo ali pa svojega osebnega mnenja ne povedo naglas. Toda čutiti je, da niso ravno navdušeni nad to potezo Pahorja...
Imenovanje Dimitrija Rupla za posebnega odposlanca za zunanje zadeve pri premierju Borutu Pahorju in pa njegov uradni vstop v vlado ta teden je razburkal javnost in politične stranke. Medtem ko predsednik Danilo Türk – ki Ruplu ne zaupa – poteze Pahorja ne komentira, tudi v drugih koalicijskih strankah večinoma molčijo ali pa svojega osebnega mnenja ne povedo naglas. Toda čutiti je, da niso ravno navdušeni nad to potezo Pahorja. Mu pa vsaj pravno-formalno dopuščajo takšno izbiro, čeprav je na primer podpredsednik LDS-a Slavko Ziherl zaradi te poteze Pahorja odstopil z mesta državnega sekretarja na Ministrstvu za zdravje. Medtem Slovenska demokratska stranka v tem primeru potezo Pahorja vsaj delno pozdravlja, čeprav prihajajo kritike na račun Rupla oziroma njegovega znanega konvertitstva tudi iz strani SDS.

Predvsem se ugiba, kaj lahko takšna politika kompromisov zavoljo rešitve neke trenutne nelagodne situacije prinese, saj bo Ruplu v prihodnosti še vedno nasprotoval večji del vladajoče koalicije. Res pa je, da je funkcija Rupla recimu temu posvetovalna in nima konkretne politične moči, odvisno pač od tega, koliko ga bosta Pahor in minister za zunanje zadeve Žbogar upoštevala, vendar je že sama simbolna gesta govori sama zase.

Med poslanci smo najprej za mnenje o namestitvi Rupla v vlado poklicali vodjo poslanske skupine Slovenske ljudske stranke, Jakoba Presečnika.



Franco Juri iz stranke Zares je v vladajoči koaliciji eden od večjih kritikov Pahorjeve odločitve.



Kako pa Pahorjevo potezo komentira nekdanji vodja parlamentarnega odbora za zunanje zadeve in poslanec Slovenske demokratske stranke, Jožef Jerovšek?



Analitika Matej Makarovič in Vlado Miheljak, ki ju bomo slišali v kolažu, sta povedala sledeče:





Kot odziv proti imenovanju Rupla za posebnega odposlanca za zunanje zadeve se je ta teden na Facebooku ustanovila virtualna skupnost z imenom 'Skupaj proti Dimitriju Ruplu', ki šteje že več kot devet tisoč članov. Več o tej civilni iniciativi nam bo povedal ustanovitelj skupnosti Slaven.




Najbolj smešna stvar pri vseh teh zdrahah okoli Rupla pa je seveda ta, da se še vedno govori o njem. In če mu kakšna stvar dobro uspeva, je ravno sposobnost, da ostaja v središču pozornosti – pa četudi s slabimi potezami ali z miloščino predsednika vlade Boruta Pahorja.

Kultivator sta pripravila Urh in Maja.












Komentarji
komentiraj >>