...Šrilanška vlada naj bi zasedla položaje šrilanških tigrov...
...Raul Castro meni, da bo revolucija živela še vsaj 50 let...
...nasilje v Gazi ne pojenja...
...tri četrt ljudi se v Slovenijo preseli zaradi dela...
NAPOVEDNIK
Imate še zadnje šanse, da lahko pókate petarde, vsaj tako pravi zakon. Vendar pa lahko uporabljate zgolj izdelke, ki ne eksplodirajo – dimne bombe, na primer, in pa smrdljivce, ki jih lahko vržete na solato v trgovinah. Za primer lahko še povemo, da tudi pasje bombice niso prepovedane. A tudi te je dovoljeno uporabljati samo od 26. decembra do 2. januarja.
Zakon za primere kršitve uporablja kazni v višini od 400 do 1200 evrov, enake kazni pa so določene tudi za prodajanje pirotehničnih izdelkov. Enako pa vas lahko stane tudi lastna izdelava eksploziva. Recimo, da se v vaseh ne zmenijo kaj preveč za te zakone, sploh pa ne za veliko noč s karbidom. Je pa res, da se vsaj letos v Ljubljani ni slišalo toliko pokov kot smo jih bili vajeni recimo 10 let nazaj.
Poslušate petardniški off program Radia Študent!
OFF program
Šrilanške vladne sile so po več kot desetletju zavzele prestolnico tamilskih tigrov Kilinochchi, vsaj tako pravi šrilanški predsednik Mahinda Rajapakse. Tamilski tigri zaenkrat informacije zanikajo, pravijo pa, da čim manjša je možnost, da se dogodek izvrši, tem večja je informacija. In seveda je možnost, da bi Šrilanka lahko zjebala tigre, po njihovem mnenju mala. V spopadih naj bi do sedaj umrlo 50 upornikov, 31. decembra pa se je iztekel tudi ultimat vlade, v skladu s katerim bi tigri morali dovoliti 300.000 civilistom, ki živijo pod njihovim nadzorom, da zapustijo območje in poiščejo zatočišče pod vladnim nadzorom.
Raul Castro je ob 50. obletnici kubanske revolucije napovedal, da bo ta zdržala vsaj še enkrat toliko. O svojem bratu pa je povedal sledeče: "Vemo, da človek sam ne tvori zgodovine. Vendar pa so nekateri ljudje nujno potrebni, ker imajo lahko odločilen vpliv v razvoju dogodkov. Fidel je eden takšnih." Kakorkoli že, pa se za revolucionarje ne spodobi, da špekulirajo s časom, saj bi morala biti revolucija večna, ne pa, da bo zdržala zgolj še petdeset let. V najbolj retardiranem smislu to pomeni, da je uspeh že to, da zdrži več kot eno stoletje.
Na tisoče Palestincev se je odzvalo pozivu Hamasa in se udeležilo tako imenovanih protestov na dan jeze zaradi izraelske ofenzive, ki je terjala že več kot 420 življenj. Tako je po besedah Hamasa danes "dan solidarnosti z našimi ljudmi v Gazi in dan kazni proti sionistični okupaciji in njihovim naseljencem". Sicer pa protesti potekajo tudi v mnogih drugih arabskih državah.
V Slovenijo se je v letu 2007 domnevno priselilo 29.193 prebivalcev, od tega pa naj bi bilo 27.504 oziroma 94,2 odstotka tujih državljanov in 1689 slovenskih. Največ tujcev se je priselilo z namenom, da bi tukaj delali in se zaposlili – približno 55,1 odstotka - ter zaradi sezonskega dela – okoli 22,5 odstotka. Sledijo pa tisti, ki so se priselili k svojim družinam, in sicer je takih 17,4 odstotka. V letu 2007 se je od priseljenih v Slovenijo zaposlilo 19.666 ljudi. Od tega se jih je največ, 41,3 odstotka, zaposlilo v neindustrijskih poklicih, 39,2 odstotka pa v poklicih, ki predvidevajo preprosta dela. Če je kdo prišel tudi zaradi poceni alkohola, zaenkrat še ni znano, saj teh statističnih podatkov ne vodimo.
ODPOVED: off je pripravil Urh.
Komentarji
komentiraj >>