Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Debata o slovensko-hrvaških odnosih (2738 bralcev)
Četrtek, 5. 2. 2009
Urh



Mirovni inštitut in centar za mirovne studije iz Zagreba sta ta teden organizirala dve okrogli mizi za naslovom Se slišimo? / čujemo li se?, ki sta potekali v Zagrebu in Ljubljani, namen pa je bil seveda konverzacija o slovensko-hrvaških problemih brez političnega populizma in izrabljene besede, ki sliši na ime: branjenje nacionalnega interesa. Koncept debat je bil takšen, da so bili v Zagrebu samo slovenski predstavniki, medtem ko so bili v Ljubljani hrvaški predstavniki.
Mirovni inštitut in centar za mirovne studije iz Zagreba sta ta teden organizirala dve okrogli mizi za naslovom Se slišimo? / čujemo li se?, ki sta potekali v Zagrebu in Ljubljani, namen pa je bil seveda konverzacija o slovensko-hrvaških problemih brez političnega populizma in izrabljene besede, ki sliši na ime: branjenje nacionalnega interesa. Koncept debat je bil takšen, da so bili v Zagrebu samo slovenski predstavniki, medtem ko so bili v Ljubljani hrvaški predstavniki. Med drugim naj bi se tudi iskale predvsem pozitivne stvari med odnosi, kar sicer zna včasih izpasti sentimentalno. Mi smo se udeležili debate v Ljubljani, najprej pa bomo poslušali krajši odsek govora zgodovinarja Nevena Budaka.









Politolog Grubiša vidi zaplet in pa njegovo reševanje takole:









Za konec pa poslušajmo še izsek govora publicistke Vesne Kesić.









Poročilo je pripravil Urh.


Komentarji
komentiraj >>