Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Zmagoviti OFF (3393 bralcev)
Ponedeljek, 16. 2. 2009
Matej J



... Hugo Chavezu v drugo uspel referendum...
... Šeriatsko pravo odslej edini zakon na severozahodu Pakistana...
... Evropski parlamentarci rešujejo evropsko gospodarstvo...
... Slovenski parlamentarci še kar o Hrvaški...
... Britanski poslanci ocenjujejo škodo v Gazi...

OFF Napovednik

Že pred dnevom, ki ga izkoriščajo prodajalci plišastih stvorov, narejenih izpod ravno pravšnjih rokic in vrtnic, ki se napajajo iz afriških vodnih virov, sta se obdrgnili reaktivni podmornici angleške in francoske mornarice nekje v osamljenem Atlantiku, a po besedah generalov brez posledic.

Brez posledic pa ni minila sobota v Maleziji, kjer je imela policija polne roke dela s spozablimi muslimani, ki so v hotelskih sobah počeli to, kar je rezervirano le za poročene. Dvema ducatoma grozi več mesečni pripor in ne ravno skromna denarna kazen.

So pa zato v južni Karolini policisti delili rožice in darilne bone v zameno za orožje. Za bogate bone v vrednosti do sto dolarjev se je marsikdo znebil že zastarelih pištol in pušk.


Program:

V drugo gre rado. »Vrata v prihodnost so na široko odprta«, se je glasil klic venezuelskega predsednika Huga Chaveza; z besedami »zmaga je rešila revolucijo« pa je pospremil rezultate referenduma privrženec njegove politike. Venezuelci so namreč po delno preštetih glasovih s 54 odstotki podprli možnost večkratnih potegovanj za politične funkcije, doslej omejene na dva mandata; to je predlog, ki se je prvič pojavil leta 2007 in bil zavrnjen. Seveda je referendum namenjen le enemu - predsedniku Chavezu, katerega se pojmuje kot vojščaka revolucije in edino zagotovilo za nadaljevanje tako imenovane »socialistične revolucije« v Venezueli. Medtem je deželo prisilno zapustil predstavnik Evropske Unije, ki je izrazil dvome o poteku volitev.

Pakistanska vojska je več let bíla boj s Talibani v Malakandu na severu države, ki vključuje regijo Swat, prizorišče najhujših bojev in mnogih civilnih žrtev. Kot kaže, je uradni Pakistan vrgel puško v koruzo in se zavoljo miru podvrgel zahtevam Talibanov. Ključna zahteva je neodvisno sodstvo, ki ne bo podvrženo civilnim zakonom Islamabada, temveč šeriatskemu pravu. Trajnostni mir naj bi sledil podpisu dokumenta, ki bo omogočal novo ureditev.

Delegacija odbora Britanskega parlamenta za Palestino preiskuje posledice nedavnega napada na Gazo in posledice izraelske uradne politike do območja nasploh. Delegacijo vodi eden od redkih zahodnih politikov z jasnimi stališči do situacije, Richard Burden, sicer član laburistične stranke, ki je med drugim ostro nasprotoval mlahavosti BBC-ja in medijske hiše Sky News, ki nista želeli predvajati poziva k pomoči prebivalcem Gaze. Poslušajmo, kaj je Richard Burden, kot je povedal za BBC, videl ob današnjem ogledu Gaze:









In še zgodbe, zaradi katerih so nujna jasna stališča do ofenzive Izraela:









Kjer je volja, tam je pot. V tem duhu se je danes začelo dvodnevno skupno zasedanje Evropskega parlamenta in nacionalnih parlamentov. Srečanje bo minilo v napenjanju živcev o novih rešitvah za evropsko gospodarstvo, ki je tako kot vse drugo, v krizi. Slovenske barve bodo zastopali poslanci državnega zbora - Ljubo Germič (LDS), Silva Črnugelj (SD) in Milenko Ziherl (SDS) in pa seveda predsednik državnega sveta, Blaž Kavčič. Rešitelji naše dobrobiti se bodo porazdelili v tri delovne skupinice. V teh bodo reševali vse od malih in srednjih podjetij, kakopak je vključen boj proti revščini, spopasti pa se nameravajo s potrebami gospodarskega razvoja in podnebnimi rešitvami.

Na odboru Državnega zbora za zunanje zadeve so premlevali o pobudi SLS, naj Državni zbor sprejme sklep, da Slovenija ne priznava nobenih dokumentov Hrvaške po 25. juniju, ki prejudicirajo mejo s to državo. Zmleli so amandma, ki pa ni ravno podoben predlogu SLS-a. Več nam bo povedal predsedujoči odboru, Ivo Vajgl:









Najverjetneje bo Marjan Podobnik z Zavoda 25. junij parlamentu predložil potrebnih 2500 podpisov za referendum, saj se rok izteče danes, a verjeti gre, da se bodo stvari še zapletle, saj obstajajo procesne in birokratske pomanjkljivosti pri zbranih obrazcih.

Zoper Andreja Pavlišiča se je na deželnem sodišču v Celovcu začel proces, v katerem je obtožen, da je >>storil kaznivo dejanje hude telesne poškodbe in kaznivo dejanje poskusa upiranja državni sili<<. Tožilstvo v obtožnem predlogu predlaga, da se Andreja kaznuje z najmanj 6 mesecev in največ 5 let zapora. Gre seveda za dogodke iz 21. septembra leta 2008, ko so na avstrijskem Koroškem potekale javne akcije proti srečanju neonacistov na gori Ulrichsberg, kjer so bile Andreju suvereno tudi kršene pravice pri aretaciji. Najprej smo o današnjem procesu, ki je bil sicer prekinjen, govorili z Andrejem.









Andrej je med drugim za pomoč zaprosil tudi ministrstvo za zunanje zadeve, od koder pa odgovora ni dobil. Kako pa je današnji proces videl odvetnik iz Celovca Farhad Paya, ki je bil tam tudi prisoten?










OFF sta pripravila Matej in Urh.


Komentarji
komentiraj >>