Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Politične in psihične zagate premiera (6433 bralcev)
Petek, 20. 2. 2009
društvo cinikov



Predsednik vlade Borut Pahor je v neizmerno samovšečni želji rešitve notranje politične zagate, ki usmerja zunanjo politiko Slovenije glede hrvaškega vstopa v Nato, izrazil željo po udeležitvi na svetu Stranke slovenskega naroda v Mariboru. Ko rečemo neizmerno samovšečni, mislimo na to, da matematika tega ne zmore izračunati, niti ni dovolj besed, s katerimi bi se to dalo opisati.
Politične in psihične zagate premiera

Predsednik vlade Borut Pahor je v neizmerno samovšečni želji rešitve notranje politične zagate, ki usmerja zunanjo politiko Slovenije glede hrvaškega vstopa v Nato, izrazil željo po udeležitvi na svetu Stranke slovenskega naroda v Mariboru. Ko rečemo neizmerno samovšečni, mislimo na to, da matematika tega ne zmore izračunati, niti ni dovolj besed, s katerimi bi se to dalo opisati. Pahor se je po načelu 'z vsemi se je treba pogovarjati' spustil na samo politično dno, za katerega smo mislili, da ga je dosegel že takrat, ko je imenoval Dimitrija Rupla za svojega kurirčka. Namen pričujočega Kultivatorja ni politično analiziranje nastale zadrege, ker je ta že ušla logiki ter racionalnosti kot takšni. S skupino skrbno izbranih kolumnistov ter analitikov smo poskušali predvsem skozi polje psihoanalize dognati profil Pahorja kot manekena in – žal - politika.

Prisluhnimo najprej izjavi Rajka Muršiča z Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo na Filozofski fakulteti. Na vprašanje, ali smo s Pahorjem in njegovim, prej omenjenim načelom dosegli najvišjo stopnjo demokracije, Muršič odgovarja:









Za komentar Pahorjeve zagrizenosti glede reševanja – malodane retoričnega – vprašanja hrvaškega vstopa v Nato smo se obrnili tudi na predavatelja Filozofske fakultete, Rastka Močnika.









Kako pa Pahor preseneča predstavnike medijev? Boštjan Lajovic, novinar in urednik spletne strani tednika Mladina:









Za komentar vstopa bojda elitne politike v labirint marginalnih zablod smo se obrnili tudi na vseprisotnega kolumnista Marka Crnkoviča:









Ker je vse skupaj že popolna karikatura, smo poklicali tudi človeka, ki te umetnosti zelo dobro pozna. Karikaturist in poslanec stranke Zares, Franco Juri:









Kolumnist ter predavatelj na Fakulteti za družbene vede, Vlado Miheljak, je že pred časom ugotavljal, da Pahorjevo početje ni več samo politični, temveč vedno bolj tudi psihološki problem. V zvezi s tem nadalje pojasnjuje:









Na koncu ni več kaj dodati. Kakorkoli obrnemo zadeve – v sklopu pričujočega Kultivatorja ali Manipulacije historičnega spomina Društva cinikov – pridemo do zaključka, da obstaja izjemen politični potencial, da bodo stvari naslednji dan le še hujše. Če parafraziramo znan Murphyjev zakon: Stvari so slabe, jutri bodo še slabše, pojutrišnjem pa bomo ta proces ponovili.

Kultivator s skupnimi močmi spisali ter posneli Pijanković, Klerik Baraba ter Pizda Urh.


Komentarji
komentiraj >>