Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Sto jebenih dni (3186 bralcev)
Petek, 6. 3. 2009
Boštjan R



Pred nekaj dnevi je vlada Boruta Pahorja preštela prvih sto dni na čelu izvršilne veje oblasti Republike Slovenije. Podpora vladi je v tem obdobju strmoglavljala kot še nobeni vladajoči hunti do sedaj ...

Sto dni vladanja Boruta Pahorja

Pred nekaj dnevi je vlada Boruta Pahorja preštela prvih sto dni na čelu izvršilne veje oblasti Republike Slovenije. Podpora vladi je v tem obdobju strmoglavljala kot še nobeni vladajoči hunti do sedaj. Visoka pričakovanja javnosti in punt proti ponovnemu ustoličenju Ivana "Janeza" Janše sta tako zvanemu levemu trojčku z dodatkom upokojencev postavila previsoka merila in vlado obsodila na neuspeh v očeh javnosti.

Vsekakor razmere na začetku vladanja Pahorjeve bratovščine niso preveč rožnate. Prejšnja Janševa vlada, danes v opozicijski vlogi, je poveljevala v času, ko so teoretiki in teologi tržnega kapitalizma najbolj divje onanirali na vsemogočni Trg. Pahorja pa so pričakali časi, ko tudi najbolj goreči pravoverniki neoliberalizma državna gospodarstva rešujejo z milijardnimi finančnimi injekcijami.

Prelomni so časi tudi pri odnosih z južno sosedo. Slovensko blokiranje hrvaške integracije v mednarodne skupnosti in medsebojno predrkavanje glede določanja mejnih črt sta okupirali Pahorjev vsakdan. Prvi minister je šel celo tako daleč, da je sklepal kompromise z največjo huligansko svojatjo, ki se sprehaja po slovenski zemlji.

Vseh sto dni pa so ministri ostali relativno pritajeni – razen udejstvovanja ministrice za notranje zadeve Katarine Kresal, so ostali žaromete – kjer sam tako uživa - prepustili premierju Borutu Pahorju.

Kako sta se Pahor in njegova ekipa pod žarometi odrezala, smo povprašali paleto politikantov. Za začetek leporečje člana največje vladne stranke - starosta SD-ja Miran Potrč:

Aha, pričakovano. Kako uspešno pa je opozicija hodila v vladno zelje, pa smo povprašali člana Slovenske demokratske stranke, eksperta Jožefa Jerovška:

Aha, pričakovano. Sedaj pa k bolj realnim ocenam. Delo vlade v prvi stotici ocenjuje Dnevnikov notranjepolitični novinar Jože Poglajen:

Da ne bomo poslušali le o vladi, smo Mirana Potrča vprašali še, kaj meni o delu opozicije:

Če bi na tehtnici pretehtal dejanja Pahorjeve vlade, kam bi se prevagala? Takšno vprašanje smo zastavili vodji poslanske skupine Slovenske ljudske stranke, Jakobu Presečniku:

Presečnika smo vprašali še za mnenje o Pahorjevi komunikaciji s kvazi domoljubnimi nogometnimi huligani:

Filozofa in bivšega kandidata na predsedniških volitvah Leva Krefta smo izzvali s pozitivnimi aspekti Pahorjevega vladanja.

Že novinar Jože Poglajen je omenjal konstruktivno nezaupnico, zato smo Krefta vprašali, če ima v mislih kakšnega alternativnega kandidata:

Za konec pa poslušajmo še mnenje Franca Jurija, bivšega novinarja, zdaj pa člana vladnega Zaresa.

To je to. Borut Pahor postaja Ivan "Janez" Janša. No ja, to lahko rečemo le s pretirano mero posploševanja. O vladi si lahko mislite kar hočete, sto dni je preživela, kakor jih pač je. Bolj slabo, ampak kaj ste pa sploh pričakovali od kakršnihkoli politikov.

Pa še nasvet Venedikta Jerofejeva proti pretiranemu posploševanju: Več pijte, manj jejte.

 

Sto dni vlade je v kultivatorju zreflektiral Boštjan.

 

 

 

 

 

 

 

 



Komentarji
komentiraj >>