Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Poročilo s konstitutivne seje študentskega zbora ŠOU v Ljubljani (4388 bralcev)
Petek, 13. 3. 2009
jureg




Korak za korakom se stopnja demokratičnosti na ŠOU Ljubljana povečuje. Po vseh peripetijah, ki so zaznamovale tokratne volitve in jih študentska populacija ne pomni, se le obeta ponovni vpis ŠOU Ljubljana v register organizacijskih oblik krovne študentske organizacije, ŠOS. To seveda pomeni, da bodo sproščena sredstva namenjena ljubljanski študentski organizaciji in bo ta lahko spet nemoteno opravljala svoje delo. Ne, ne bo nemoteno. Glede na medijske konstrukte politično usmerjenih slovenskih dnevnikov, se obeta odprtje novih bojišč, nemara najbolj pomembnih vse od začetkov študentskega organiziranja. Prav zato bo potrebno, da študentje stopijo skupaj in si ne pustijo vzeti izborjenih pravic, za katere se je nenazadnje v veliki meri bojevala prav dandanašnja politična elita.

Za upoštevanje študentske besede bo torej potrebna sloga in veliko kompromisov. Pot k slogi se je nemara začela v sredo, ko so se predstavniki študentov, tokrat demokratično izvoljeni in z vseh fakultet ljubljanske univerze, zbrali na konstitutivni seji zbora ŠOU v Ljubljani.

V nasprotju s prejšnjo sejo, ki so jo protestno bojkotirali poslanci Neodvisne študentske mreže, zaradi česar ni bil izpolnjen niti kvorum, je bilo na tokratni seji prisotnih 44 novih in starih izvoljenih študentskih poslancev. Sama seja se je začela s preverjanjem kvoruma in z določitvijo predsedujočega seji s strani predsednika senata ŠOU Ljubljana. Pred samim začetkom seje je bodoči študentski pihalni orkester zaigral še slovensko himno, kot bojda veleva tradicija. »Ali je treba vstati?«, se je slišalo po predavalnici 7 ljubljanske FDV.

Vstati je bilo treba, inu obstati bo treba. Ko je ravno stala, je nato predsednica volilne komisije ŠOU prebrala poročilo končne izvedbe volitev, kjer je bojda vse potekalo v najlepšem redu. Po vsem sranju si seveda nihče ni upal poslati novih pritožb, ki bi še zavlekle dolgotrajnost procesa. Ankica Jurkič je torej podala statistične podatke in potrdila, da je skupina NŠM - nisi sam zmagovalka volitev. Malo smo bili razočarani le nad dejstvom, da študentje niso dali več glasov listi črna mafija s fakultete za matematiko in fiziko. Mafijskih obračunov torej predvidoma ne bo, kaj bodo botri naredili v prihodnosti, pa bomo še videli.

Sledila je kratka predstavitev ŠOU Ljubljana, v odsotnosti v.d. direktorja sta nalogo opravila piarovka Zala Praprotnik in Miha Lobnik. Nadalje je Aleš Florjančič predstavil delovanje študentskega zbora ŠOU Ljubljana. Predstavitev je bila enaka kot pri prejšnji seji, le z dodatkom dveh sej, na katerih so poslanci po hitrem postopku uredili zahteve po izvedbi dopolnilnih volitev.

Do konca tretje točke dnevnega reda je bilo možno oddati kandidature za predsednika zbora. Oddani sta bili dve in obe popolni, vendar ne nujno v kvalitativnem smislu. Na strani liste SAS se je priglasila Pia Jagodič, sicer študentka Teološke fakultete, v imenu skupine NŠM pa se je odločil kandidirati Damjan Vinko. Oba sta predstavila svoje programe, v veliki meri precej podobne. Vinko je sicer predlagal bolj radikalne posege v delovanje ŠOU, medtem ko se je Jagodičeva osredotočila bolj na povečevanje prepoznavnosti. Oba pa sta se strinjala, da je treba v teh časih nastopati družno. Po predstavitvi je sledilo glasovanje, kjer je Damjan Vinko prejel 28 glasov, Pia Jagodič pa 15, en poslanec je bil vzdržan. Po predavalnici je završalo, v kolikšni meri bo vršalo v Študentskem zboru, pa bomo še spremljali. Po nekaj pridušanjih o podkupovanju se zdi, da bo še pestro. Poslušajmo pa še, kaj je ob zmagi povedal Damjan Vinko:

V študentski termitnjak se je infiltriral JureG.

 



Komentarji
komentiraj >>