Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Skoraj Kroff SHS! (2942 bralcev)
Ponedeljek, 27. 4. 2009
polona



... Hrvati zaključujejo s procesom proti Glavašu...

...Srbi iščejo grob Draže Mihajloviča in protestirajo v Kosovski Mitrovici...

... Peter Jančič glede RTV ostro kritiziral Majdo Širca...
Hrvaški poslanec in hkrati obtoženec vojnih zločinov Branimir Glavaš je v sklepni besedi na zagrebškem sodišču ponovil, da ni kriv za zločine proti srbskim civilistov v Osijeku leta 1991. Meni, da obtožnica, ki ga bremeni, da kot poveljnik ni preprečil zločinov, ne vsebuje dovolj dokazov za njegovo odgovornost in da gre preprosto za konstrukt in politični pregon s strani njegove bivše stranke HDZ. Kritiziral pa je tudi nevladne organizacije, ki po njegovem mnenju, niso opozarjale na "domnevno nedolžnost".

V Beogradu je z delovanjem začela posebna državna komisija, katere naloga je poiskati grob vodje srbskih četnikov Draže Mihajloviča. Srbska vlada naj bi se tako po poročanju radia B92 - kljub mnogim kritikam strokovnjakov, ki menijo, da se država vmešava v delo zgodovinarjev, namesto, da bi raziskovali nedavne politične umore - končno pričela ukvarjati z eno največjih skrivnosti 20. stoletja. Sicer srbska vlada špekulira, da bodo grob našli na izletniško izredno priljubljenem otoku na Savi, na Adi Ciganliji, kjer je leta 1946 stal zapor, kjer so omenjenega četnika tudi usmrtili.

Kosovska policija in pripadniki civilne misije Evropske unije na Kosovu – Eulex , so se v severnem delu Kosovske Mitrovice spopadli z nekaj sto tam živečimi Srbi, ki tam sicer že več dni protestirajo zaradi načrtovane obnove tamkajšnjih albanskih hiš, ki so jih njihovi lastniki zapustili po vojni na Kosovu leta 1999. Pri razganjanju protestnikov so policisti uporabili solzivec in gumijaste naboje, pri čemer je bil ranjen Srb, katerega življenje pa ni v nevarnosti. Srbi sicer svoje nasprotovanje obnovi albanskih hiš utemeljujejo s tem, da doslej še ni bil omogočen povratek kakih 450 Srbov na njihove domove v južnem, pretežno albanskem delu Mitrovice. Kot tudi poudarjajo, pa naj bi bila obnova albanskih hiš v skladu z dogovorom iz leta 2000 mogoča le s soglasjem obeh strani.

Združenje novinarjev in publicistov po besedah Petra Jančiča z zaskrbljenostjo spremlja poskuse vladajoče koalicije, da bi si podredila javno RTV Slovenija, kar naj bi se kazalo tudi v tem, da politika v delovanje RTV posega z očitkom, da slednja premalo denarja nameni kulturnim vsebinam, po njegovem mnenju pa je najpomembnejše poslanstvo javnega zavoda informiranje. Po njegovem tudi pozivi ministrice za kulturo Majde Širca k premisleku o odstopu predsednika nadzornega sveta in vodstva RTV kažejo na zlorabo njenih pristojnosti. Hkrati je Jančič kritiziral ministričino retoriko, da je za finančne težave, v katerih se bo najverjetneje znašel zavod, kriva sprememba zakona izpred štirih let. Od oblasti naj bi po njegovem javnost pričakovala točne podatke in "ne pravljic, ki jih razveljavi že prvi pogled v bilance in dejstva". Združenje ministrico tako poziva, da se "namesto z ideološkim bojem" začne ukvarjati z realnimi ocenami in problemi, s čemer lahko koristi ministrstvu, zavodu RTV in javnosti.

Kroff je pripravila Poli.


Komentarji
komentiraj >>