Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Spregledani rdečefeministični pogovor ob stoletnici osmega marca (3445 bralcev)
Torek, 19. 5. 2009
Barbara D



V tokratnih Očeh, da ne vidijo bomo prisluhnili glasovom, ki se jih maja kljub raznovrstnim delavsko obarvanim praznikom navadno ne sliši. Iz arhiva smo izbrskali posnetek okrogle mize o 100 letnici Dneva žena, kjer so se kresala mnenja o vlogi feminizma in delavskega ženskega organiziranja danes.
V preteklih tednih smo slavili dan boja proti okupatorju- nekdanji dan OF-, praznik dela, ki se sedaj skuša preobraziti v dan vstopa v EU ter Dan zmage, ki je sovpadel z Dnevom Evrope. Kakorkoli. Glede na nujnost organizacije antifašističnega shoda v Ljubljani in vedno ostrejše učinke svetovne recesije, vseprej izgelda, da ni česa praznovati. Zato smo iz arhiva izbrskali posnetek okrogle mize o 100 letnici Dneva žena, ki se je odvijala letošnjega marca na Rdečih zorah.

Ker feminizem in osmi marec nista sama sebi namen, obstaja realna možnost, da smo osmega marca dobili odgovore na vprašanja, ki so se izkristalizirala šele sedaj. Prisluhnimo torej kakšne odgovore so takrat ponudile Irena Selišnik, Vida Deželak Barič, Vesna Leskošek, Milica Antić Gaber, Mojca Ramšak, Sonja Lokar oziroma Tanja Velagić ter Svetlana Slapšak.































Po ne še popolnoma zaprašenem arhivu je brskala Barbara.


Komentarji
komentiraj >>