Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Univerzitetni infoblok (2993 bralcev)
Ponedeljek, 1. 6. 2009
univerza



...novela o visokošolskem zakonu šla skozi študentsko sito...

...Samostojna akademska skupina tarna nad netransparentnim proračunom ŠOU...

...razpis ŠOU za sofinanciranje projektov na področju kulture, založništva, izobraževanja in športa...

Prejšnji teden je bil zaznamovan z dogajanjem okrog novele zakona o visokem šolstvu. Sveže besedilo je podprla konferenca šefov vseh štirih univerz in najvišje eminence institucionalizirane študentske karavane pri nas. ŠOS (Študentska organizacija Slovenije) se je tako zavzela predvsem za čim prejšnjo ustanovitev agencije za kakovost v visokem šolstvu, ki bo bojda izboljšala kakovost visokih šolnikov.

Vlada se je z novelo ukvarjala v četrtek in njeno besedilo tudi uradno potrdila. Naslednja postaja predlagane novele je Državni zbor. Od debate v hramu demokracije si seveda veliko obetamo. Minister Golobič pa je povedal, da pričakuje, da bo predlagana novela sprejeta do letošnje jeseni. Agencija, ki je »dodana vrednost« novele, bo prevzela naloge Sveta za visoko šolstvo, ki bo odslej zgolj posvetovalni organ vlade. Vlada pa na delovanje agencije ne bo imela nikakršnega političnega vpliva. Novelo je pripravila strokovna skupina, v kateri so sodelovali vsi zainteresirani visokošolski partnerji - gospodarstveniki, sindikati in tudi študentska karavana.


Oranžni in modri »balončki« nadaljujejo predvolilno tekmo. Hmmmm. Kljub temu, da so volitve za ŠOU že mimo, diskurz naših predstavnikov v ŠOU vseeno spominja na predvolilni boj. Samostojna akademska skupina oz. oranžni predstavniki dela študentske karavane so javnosti potožili s pomisleki nad »netransparentnim proračunom« Študentske organizacije Univerze v Ljubljani. Problematična se jim zdi predvsem proračunska rezerva v vrednosti 750.000 evrov, s katero lahko po »mili volji« upravlja predsednik ŠOU, Jernej Štromajer, sicer predstavnik modrih na minulih volitvah. Nas je pa zanimalo, v čem se letošnja finančna razporeditev razlikuje od tiste iz prejšnjega mandata, kar nam je pojasnil predstavnik Samostojne akademske skupine Kristjan Anderle:

Za dodatna pojasnila pa smo poklicali tudi predsednika ŠOU Ljubljana, Jerneja Štromajerja:

Srčno upamo, da bo predsednik ŠOU veliko sredstev iz proračunske rezerve namenil projektom, ki ne bodo združeni pod parolo »kruha in iger«. Zato pozdravljamo novico, ki je bila s strani ŠOU-a objavljena v zadnjih dneh. ŠOU v Ljubljani je objavil razpis za sofinanciranje projektov na področju kulture, založništva, izobraževanja in športa v višini 75.000 evrov. Razpis je namenjen neprofitnim nevladnim organizacijam, njegov namen pa je spodbuditi delovanje študentov na področjih kulture, založništva, izobraževanja in športa. Vsi zainteresirani se prijavite do 12. junija. Vlagateljem, ki bodo izpolnjevali splošne pogoje in pridobili ustrezno število točk, bo ŠOU v Ljubljani sofinancirala projekt v višini do 50 odstotkov.

ŠTUDENTSKI OBVESTILNIK

Univerza v Ljubljani je končno objavila razpis za vpis v podiplomske študijske programe za študijsko leto 2009/2010. Institucija znanja razpisuje 80 magistrskih študijskih programov 2. bolonjske stopnje in 19 doktorskih študijskih programov 3. stopnje. Vsi, ki ste željni pridobitve novih znanj, lahko na spletnih straneh posameznih fakultet podrobno preučite vsebino in formo razpisanih programov.

Študiraš po bolonjsko? Če se tvoj odgovor glasi da in imaš v zvezi s to, sicer vsaj 100-krat prežvečeno temo, neodgovorjena vprašanja, se danes ob 18.00 uri oglasi na kavi v Metropolu na Kersnikovi. Tam se bo namreč odvila še ena razprava na temo vsega, kar nosi predznak bolonjsko. Debate so, kot piše v vabilu organizatorja, namenjene predvsem študentom, da izrazijo svoje pomisleke in vprašanja v zvezi z bolonjo. Ker pa bolonjskih špagetov ni nikoli preveč, vam seveda toplo priporočamo, da se razprave udeležite.

Jutri (v torek) se bo ob 19.00 uri v Centru Evropa odvila javna tribuna o novi študentski Tribuni. Gre za oživitev časopisa Tribune, ki je bil glasnik študentskih zahtev v 70. in 80. letih. Nostalgiki so v vabilu zapisali: »Skrajni čas je, da študenti ponovno postavimo na noge neodvisen in družbeno kritičen časopis, v katerem bomo iskali prostor za izražanje, ustvarjanje in opozarjanje.« Gostje razprave bodo staroste Tribune iz prejšnjih časov: Igor Brlek, Mitja Čander, Niko Grafenauer, dr. Spomenka Hribar, dr. Marko Kerševan, Boris Paš in Ivo Vajgl.

Zavod za zaposlovanje tudi letos pripravlja program poletnih taborov za dijake in študente, ki prejemajo Zoisove štipendije. Vsi tabori bodo na različnih koncih naše prelepe deželice potekali v drugi polovici avgusta. Vsebinsko bodo sestavljeni iz naravoslovnih, ekoloških, družboslovnih, podjetniških in umetnostnih programov. Svoj prihod najavite do 20. junija 2009. Več o vsebini programov pa si Zoisovci preberite na domači strani Zavoda za zaposlovanje.

Infoblok načrtala vajenka Jerneja.

 



Komentarji
komentiraj >>