Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Midnight Choir (2636 bralcev)
Sreda, 7. 10. 2009
outlaw



Prva sreda v oktobru, čas za posebno oddajo Moč pesmi, tokrat spomin na Midnight Choir.
1. CDR, 1 (oni) HARBOR HOPE midnight choir 5.54
CD bill frisell, 8 (on) OUTLAWS bill frisell 4.19
Tole je bila pesem Harbor Hope, izvirno s studijskega albuma Amsterdam Stranded, tokrat v izvedbi s koncerta 1999. leta medtem že razpadle norveške skupine Midnight Choir. V tokratni posebni oddaji Moč pesmi, v okviru redne sredine večerne oddaje Izven zakona, se je bomo spomnili in to predvsem zato, ker imamo na razpolago celo vrsto uradnih in neuradnih koncertnih posnetkov, ki jih doslej, ko smo to skupino do razpada pred par leti, sproti spremljali v raznih oddajah na našem in vašem Radiu Študent, še nismo uspeli predstaviti. Skupina, ki je začela z delom v začetku devetdesetih let, je 1994. leta objavila prvenec z enostavnim naslovom Midnight Choir. Uvodna pesem je Talk To Me, mi pa jo bomo sedaj poslušali v koncertni izvedbi z nastopa 1999. leta.
2. isti CD, 2 (oni) TALK TO ME midnight choir 4.14
Jedro zasedbe Midnight Choir so sestavljali izvrsni pevec Paal Flaata, ki je igral tudi kitaro, basist Ron Olsen in kitarist, pianist in pisec pesmi Atle Bystrom alias Al DeLoner. Bobnarji so se izmenjavali. Na prvencu je bil to recimo Tore Wildhauer. Najprej so se menda imenovali Hashbrowns, potem so postali Midnight Choir. Prvenec so posneli v Teksasu s pomočjo znanega kitarista in producenta Andrewa Hardina. Na njem je tudi več priredb nam dobro znanih ustvarjalcev, od Richarda Thompsona, preko Katty Moffatt in Toma Russella, do Gena Clarka. Omenjeno ploščo smo v oddaji Izven zakona pred leti že poslušali, zato sedaj z nje le še ena pesem, tokrat seveda v koncertni izvedbi, dodani EPju s pesmijo Double Blank. Mercy On The Street.
3. isti CD, 3 (oni) MERCY ON THE STREET midnight choir 9.35
Medtem so se člani zasedbe Midnight Choir spoznali s Chrisom Eckmanom, ki je postal njihov podpornik, producent in pridruženi član. Njihov kitarist Al DeLoner pa je sodeloval z The Walkabouts. Prvi plod sodelovanja je bila prelomna plošča Olsen's Lot iz 1996. leta. En od vrhuncev plošče je pesem z naslovom Jeff Bridges, ki jo bomo sedaj poslušali v koncertni izvedbi z nastopa v Nemčiji.
4. isti CD, 4 (oni) JEFF BRIDGES midnight choir 8.24
Jeff Bridges kot simbol osamljenega popotnika na ameriški izgubljeni avtocesti. Album Olsen's Lot je bil nominiran tudi za neko norveško glasbeno nagrado. 1998. leta je sledila plošča Amsterdam Stranded. Sodelovanje s Chrisom Eckmanom in The Walkabouts se je nadaljevalo in poglabljalo. Sodelavec The Walkabouts, Mark Nichols, je priskrbel godalne aranžmaje, Terri Moeller pa je bobnala na snemanjih plošče in na nekaterih koncertih. Še snemalec je bil isti, kot na snemanjih The Walkabouts, Phill Brown, sicer iz zasedbe Talk Talk. Ploščo so posneli v Lizboni, kjer je takrat živel Chris Eckman. Poslušajmo izredno koncertno izvedbo izvrstne pesmi October 8.
5. isti CD, 5 (oni) OCTOBER 8 midnight choir 6.12
Na albumu Amsterdam Stranded je še cela vrsta odličnih pesmi, ki jih imamo tudi v izrednih koncertnih izvedbah, vendar bomo sedaj, zaradi pomanjkanja časa, poslušali le še eno, Bayview (Time Ain't No Friend), ki je bila v koncertni različici dodana na prej že omenjenem EPju Double Blank.
6. isti CD, 6 oni) BAYVIEW midnight choir 5.51
Že večkrat sem omenjal, da je skupina Midnight Choir 10. decembra 1999. leta nastopila v Orto klubu v Ljubljani. In da je bilo nadvse nenavadno, saj je bil nastop brezplačen, obiskovalcev pa le peščica. Skupina Midnight Choir je takrat v ljubljanskem studiu Metro snemala svoj četrti album Unsung Heroine. V njega nas uvaja pesem, ki sem jo že par krat omenil, Double Blank. Poslušajmo jo v koncertni izvedbi z nastopa tistega istega 1999. leta.
7. isti CD, 7 (oni) DOUBLE BLANK midnight choir 6.20
Tudi album Unsung Heroine sta producirala Chris Eckman in Phill Brown. Paal Flaata je pel bolje in bolje. Na studijski plošči j bilo še par glasbenih gostov.
To pa je bil očitno tudi že začetek konca. Februarja 2003. leta je namreč izšla še plošča Waiting for the Bricks to Fall, nato pa so se očitno razšli. Najprej se je pojavila samostojna plošča Paala Flaate, On Demand, ob kateri pa sem najprej mislil, da si je pač dal duška, saj je to zbirka priredb. Ko je sledila še ena njegova samostojna plošča in pregledna zbirka Midnight Choir, pa je postalo jasno, da so se razšli. Medtem je izšel še DVD In The Shadow of the Circus in še nekaj raznih zbirk. Mi pa zdaj z albuma Waiting for the Bricks to Fall ne bomo poslušali nobene pesmi, temveč bomo poslušali pesem Perfect Sky, ki jo najdemo le na EPju, katerega nosilna pesem je z albuma Waiting for the Bricks to Fall, torej Will You Carry Me Across the Water? Popolno nebo.
8. isti CD, 8 (oni) PERFECT SKY midnight choir 3.23
Paal Flaata se je, po mojih podatkih, nazadnje oglasil pred tremi leti, Al DeLoner še naprej igra, bomo videli, če se bodo Midnight Choir še kdaj zbrali. Tu pa je klasična ameriška pesem pokojnega Mickeya Newburyja, The American Trilogy znana tudi ali predvsem v izvedbi Elvisa Presleya. Tokrat jo bomo poslušali v izvedbi Paala Flaate in Midnight Choir, zabeležena pa je na eni od njihovih preglednih zbirk z naslovom Selected.
Naslednji teden smo spet v rednem programu Izven zakona, poslušali pa bomo zbirko s pomenljivim naslovom Another Country, Drugačen country. Milko Poštrak vas do takrat lepo pozdravljam z napovedano pesmijo The American Trilogy.
9. isti CD, 10 (newbury,trad.) THE AMERICAN TRILOGY midnight choir 4.10


Komentarji
komentiraj >>