Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
UGLAJENI OFF (2862 bralcev)
Sreda, 3. 2. 2010
Urh



...stari-novi grški predsednik Karolos Papulias...
...Gates se je pred senatom zavzel za ukinitev politike »Ne sprašuj in ne govori.«...
...z obtožbami o homoseksualnosti se sooča malezijski vodja opzicije Anwar...
...mednarodno sodišče za vojne zločine v Haagu je zavrnilo odločbo, da so obtožbe za genocid proti sudanskemu predsedniku Baširju nezadostne...
...v Rogu predstavitev 238. številke Časopisa za kritiko znanosti z naslovom Horizont bojev: na lateralah, mejah in marginah...

OFF NAPOVEDNIK

Izraz »Dulce cum utile« so pred dvema tisočletjema pogruntali že stari Rimljani, pri katerih je med drugim cvetela tudi najstarejša obrt na svetu. Tako si je tudi avstralski taekwandoist Logan Campbell rekel »prijetno s koristnim« in se odločil svoje priprave na olimpijske igre v Londonu financirati s pomočjo svojega bordela. Campbell se je za ta vir zaslužka odločil potem, ko se je naveličal odvisnosti od staršev, ki so mu že financirali priprave na olimpijske igre v Pekingu 2008. Toda tokratne priprave na olimpijske igre le ne bodo podprte z znojem in drugimi telesnimi tekočinami njegovih klientov v bordelu.

Novozelandski taekwando zvezi je namreč ob bojazni za njen ugled na prihajajočih olimpijskih igrah prekipelo, in tako so Campbellu prepovedali financiranje s prihodki, ustvarjenimi iz prostitucije. Campbell se je zdaj odločil, da bo bordel prodal za dvesto deset tisoč ameriških dolarjev. To naj bi bilo dovolj za priprave in tekmovanja v tujini, ki naj bi bila ključna v načrtovanju forme za olimpijsko igre leta 2012, kjer želi osvojiti medaljo. Taekwandoist se bo tako odpovedal vodenju »kluba za ugledne gospode« in z izkupičkom prodaje poskušal še izboljšati rezultat s prejšnjih iger, kjer je končal med šestnajstimi najboljšimi.

Vi pa berete uglajen OFF program Radia Študent!

OFF PROGRAM

Ameriški obrambni minister, Robert Gates, in načelnik štaba združenih poveljstev, Mike Mullen, sta pred senatnim odborom za oborožene sile pozvala k ukinitvi politike »ne sprašuj in ne govori«. Ta politika homoseksualcem dovoljuje služenje v vojski, dokler ne razkrijejo svoje spolne usmerjenosti. Pri večini demokratov je predlog naletel na podporo, medtem ko republikanci menijo, da bi to privedlo k propadu vojske Združenih držav Amerike. Politiko »ne sprašuj in ne govori« je leta 1993 uzakonil kongres, saj takrat Bill Clinton ni uspel odpraviti prepovedi služenja vojske homoseksualcem in je pristal na kompromis. Admiral Mullen je pred senatnim odborom poudaril, da gre za integriteto vojakov in vojske, saj morajo sedaj nekateri lagati, da lahko sodelujejo v ameriških geostrateških misijah.

Z obtožbami o homoseksualnosti pa se pred sodiščem končno sooča vodja malezijske opozicije, Anwar Ibrahim. Tožilci pravijo, da so medicinski testi pokazali znake Anwarjevega DNK-ja v anusu človeka, ki ga je obtožil, da je imel spolni odnos z njim. V Maleziji je homoseksualnost še vedno prepovedana, zato lahko Anwarju grozi tudi dvajsetletna zaporna kazen. To sicer ni prvi sodni postopek, ki Ibrahima obtožuje homoseksualnosti, sam pa pravi, da gre za politični proces. Anwar je trenutno najmočnejši nasprotnik premierju Najibu Razaku, čigar koalicija na Maleziji vlada že več kot petdeset let.

Mednarodno kazensko sodišče bo ponovno presojalo o odločitvi, da v obtožnico proti sudanskemu predsedniku, Omarju al Baširju, ne vključi genocida. Zahtevo je vložil tožilec, Luis Moreno-Ocampo, saj sodišče v zaporni nalog za al Baširja ni vključilo genocida, medtem ko Moreno-Ocampo trdi, da je al Bašir odgovoren za smrt petintrideset tisoč ljudi. Zaporni nalog za al Baširja je izšel marca lani zaradi zločinov proti človečnosti in vojnih zločinov v zahodni sudanski pokrajini Darfur. Je pa bil to prvi zaporni nalog, ki je bil izdan proti kakšnemu aktualnemu voditelju države.

Francoska vlada je nekemu tujcu zavrnila prošnjo za državljanstvo zaradi vsiljevanja nošnje muslimanskega pokrivala njegovi ženi. Moški, čigar narodnost ni podana, je vložil prošnjo z namenom bivanja v državi skupaj z njegovo francosko ženo. Po besedah francoskega ministra za priseljevanje, Erica Bessona, je bila prošnja zavrnjena, ker naj bi moški omejeval ženino svobodo s tem, ko je zahteval, da je žena s pokrivalom pokrita od glave do pet. Tako naj bi zavračal osnove sekularizma in enakosti med moškim in žensko. Kasneje je francoski minister poudaril, da francoska zakonodaja od vsakega, ki prosi za državljanstvo, zahteva, da izkaže svojo pripravljenost za integracijo. Ministrov dekret je bil sedaj poslan premierju Francoisu Fillonu v dokončno potrditev.

Sedanjega grškega predsednika Karlosa Pappuliasa je tamkajšnji parlament z veliko večino ponovno izvolil za nov petletni mandat. Za edinega kandidata je glasovalo dvesto šestinšestdeset od skupno dvesto osemindevetdesetih poslancev, za nov mandat pa bo Pappulias prisegel dvanajstega marca. Za osemdesetletnega Papuliasa so glasovali tako poslanci vladajočih socialistov – Pasok, iz vrst katerih prihaja, kot tudi poslanci konzervativne stranke Nova Demokracija in skrajno desničarskega Laosa. Predsednik ima sicer v Grčiji reprezentativno vlogo, saj so bile namreč tej funkciji od sprememb ustave iz leta 1986 odvzete vse izvršilne pristojnosti ter tako prenešene na predsednika vlade in parlament.

Hrvaško pravosodje preiskuje navedbe, po katerih naj bi nekdanji hrvaški premier, Ivo Sanader, direktorjem javnih podjetij leta 2007 namignil, da za odnose z javnostjo najamejo zasebno podjetje Fimi-media. Na to je namignil Damir Mihanović, član zavarovalnice Croatia osiguranje, ki je v državni lasti. Sanader sicer to označuje za nagnusne laži, hrvaška javna podjetja pa bi naj pri podjetju Fimi-media plačevala višjo ceno, kot pa jo ponujajo ostala podjetja za odnose z javnostjo. Sicer pa je vprašanje, ki si ga hrvaški odvetniki zastavljajo, to, ali je priporočilo kaznivo dejanje ali ni.

Na ministrstvu za obrambo so potrdili, da je ministrica Ljubica Jelušič prejela odstopno izjavo državnega sekretarja na ministrstvu, Uroša Kreka. Po besedah tiskovnega predstavnika ministrstva, Aleša Sile, Krek ne želi javno pojasnjevati razlogov za odstop, vendar se špekulira, da so bila kriva Krekova nesoglasja z obrambno ministrico in vodstvom Slovenske vojske. Časnik Delo poroča, da naj bi odstopni izjavi podala tudi svetovalec ministrice, Igor Kotnik, in generalni sekretar, Boštjan Hožič. Po pisanju Dela naj bi bil razlog politika ministrstva in vojske do Afganistana. Na ministrstvu odstopa Kreka niso želeli komentirati.

Stranka mladih – Zeleni Evrope, Krščanski socialisti Slovenije in Neodvisni sindikat Slovenije so na skupni novinarski konferenci predstavili kritiko do predloga zakona o zdravstveni dejavnosti. O sami kritiki zakona smo spregovorili z Darkom Kranjcem, predsednikom Stranke mladih – Zeleni Evrope:



Kaj pa v Stranki mladih – Zeleni Evrope menijo o ustanovitvi Agencije za kakovost v zdravstvu:



Ob devetnajstih bo v Socialnem centru Rog predstavitev 238. številke Časopisa za kritiko znanosti z naslovom Horizont bojev: na lateralah, mejah in marginah. O vsebini nove številke smo spregovorili z Barbaro Beznec, eno izmed avtoric in članic uredništva:



Barbara Beznec pove tudi več o avtorjih in o namenu te izdaje Časopisa za kritiko znanosti:



Na Fakulteti za humanistične študije Koper bo ob osemnajstih okrogla miza o prostovoljnem delu študentov in diplomantov te fakultete ter o pomenu prostovoljstva. Več o tem nam bo povedala dekanja fakultete, Vesna Mikolič:



Komentarji
komentiraj >>