Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Filozofskih 5 evrov (2385 bralcev)
Petek, 12. 2. 2010
Juliette




FILOZOFSKIH PET EVROV


Postdecembrske fičnikov izčrpane denarnice so v začetku januarja doživele dodatno nepričakovano obremenitev za izbrane študente Filozofske fakultete. Pogoj za članstvo v skupini izbranih je bila ob zadnjem vpisu izražena želja po SMS sporočilih, ki obveščajo o študijskih zadevah. Obveščajo na primer o odpadlih predavanjih. Vsakdo, ki ima vsaj oddaljen vpogled v sedanjo prakso obveščanja o omenjenem na Filofaksu, razume izražene želje.

Problem številka 1 - odločitev za obveščanje ni vključevala opozorila o plačljivosti te storitve.

Problem številka 2 – študentje niso želeli plačati za nekaj, kar se do prejema položnice ni izvajalo.

Ker je 3 pravljično število, je tudi problem številka 3 največji. Položnica je predvidevala plačilo do 16. januarja. Dan kasneje pa so se začele študijske počitnice in s tem izpitno obdobje. Kaj ima to veze? Ima, veliko. Da greš lahko na izpit, se moraš prijaviti na izpit. Prijaviš se v VIS sistemu. VIS sistem se zablokira, če študent nima poravnanih finančnih obveznosti. Pa smo tam!

V že tako živčnih časih učenja položnica postane protagonistka živčnih izpadov študentov. Opisano vsesplošno stanje je verjetno pripomoglo k odločitvi nekaterih o hitrem kliku z nakazilom petih evrov, ki je omogočalo svobodo prijavljanja in odjavljanja izpitov. Študentka Mojca nam je zaupala svojo izkušnjo:









Kar nekaj pa je bilo tistih, ki so se vprašali: »Kaj za vraga se dogaja?« Ti so se odločili, da položnice ne plačajo. Prisluhnimo študentki Katji:









Poglobljeno razmišljanje je doseglo tudi našo redakcijo, ki se je odločila potipati še pri prejemnikih živčnih izpadov. Filozofska fakulteta. Po predvalentinovim dopisovanjem s temi in onimi službami Filozofske fakultete je kazalo, da se bomo uspeli slišati in razjasniti drugo plat položnice. Iz zaenkrat še neznanega razloga pa smo, oziroma so, komunikacijo sklenili s pisnim pojasnilom preko elektronske pošte.

Ker tudi to pojasnilo ni odgovorilo na naša –in vaša- vprašanja, smo se za pomenek dogovorili s prodekanjo študentko Filozofske fakultete, Majo Peharc:









Zaključimo lahko precej optimistično, tako za študente kot Filozofsko fakulteto. Prvi so se rešili bremena petih evrov. Slovenski študijski humanistični hram pa je lahko ponosen na nekomformnost svojih študentov. Ti kritično presvetlijo navidez še tako zaključeno idejo, kot je položnica za 5 evrov.

Tančice položnice je odkrivala Julija Somrak.



Komentarji
komentiraj >>