Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
BRUSELJ KROFF (2237 bralcev)
Sreda, 24. 3. 2010
Urh



...Združene države Amerike in Pakistan sta začela s tako imenovanim strateškim dialogom...
...v Nemčiji so zaradi škandalov povezanih z spolnimi zlorabami otrok v katoliških šolah imenovali posebnega ombudsmana...
...v Zvezi svobodnih sindikatov Slovenije so do predstavljenih sprememb pokojninske zakonodaje skeptični...
...javljanje iz Bruslja...

Združene države Amerike in Pakistan sta začela s tako imenovanim strateškim dialogom, s katerim želi Amerika domnevno prepričati pakistansko ljudstvo, da lahko državi uspešno sodelujeta še na drugih področjih in ne samo v vojni proti islamskim upornikom, v kateri umre tudi mnogo civilistov. Pakistanski zunanji minister Šah Mehmud Kureši je na srečanju z ameriško državno sekretarko Hilary Clinton zagotovil, da bo Pakistan opravil svoj del naloge, a si želi nekaj v zameno. Predvsem podoben sporazum o civilnem jedrskem sodelovanju, kot ga je leta 2008 dobila Indija in posredovanje Združenih držav v sporu glede Kašmirja.

V Nemčiji so zaradi škandalov povezanih z spolnimi zlorabami otrok v katoliških šolah imenovali posebnega ombudsmana, na katerega se bodo lahko obrnile osebe, ki so bile v preteklosti žrtve spolnih zlorab v katoliških in drugih šolah. Položaj ombudsmana je prevzela nekdanja ministrica za socialo Christine Bergmann, ki bo preučevala primere, ki so se zgodili toliko časa nazaj, da so zastareli. V Nemčiji namreč policija primere spolnih zlorab v otroštvu preiskuje le, v kolikor je žrtev, ki jih prijavi, mlajša od 28 let.

V Zvezi svobodnih sindikatov Slovenije so do predstavljenih sprememb pokojninske zakonodaje, po kateri bi se starostna meja za upokojitev pri ženskah dvignila na 63 let, pri moških pa na 65 let. Po mnenju predsednika zveze Dušana Semoliča je predlagana starostna meja krivična do tistih s polno delovno dobo, torej za tiste, ki so začeli vlagati v pokojninsko blagajno pred 25. letom. Za vzdržnost pokojninske blagajne bi tako po besedah Semoliča politika morala narediti več za odpravljanje brezposelnosti, plačevanje prispevkov in za zagotovitev kakovostnih delovnih mest, ki bi prinašala več prispevkov, ne pa zviševati starostne meje za upokojitev.

V Bruslju se na dvodnevnem zasedanju Evropskega parlamenta nahaja ekipa Aktualno-politične redakcije. Od tam se nam je javil sodelavec Nejc.



Komentarji
komentiraj >>