Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Ponedeljek, 11. avgust ob 14h (2860 bralcev)
Ponedeljek, 11. 8. 2003
lucija



Univerzitetni info - blok (Lucija G.)
Študentje, ki nameravate letos prvič kandidirati za katero od nekaj več kot 7 tisoč prostih postelj v študentskih in dijaških domovih ste lahko vlogo oddali le še pretekli vikend. Po tem roku lahko prošnjo vložijo le še tisti, ki nameravajo bivanje v študentskem domu podaljšati in sicer do 20. avgusta. Pogoj za bivanje je med drugim tudi ta, da še niste bili izključeni iz študentskega doma ter da ne presegate materialnega cenzusa, ki je za leto 2002 znašal nekaj več kot 350 tisočakov mesečno bruto na družinskega člana.

V študentskih domovih sicer lahko bivajo tudi tuji študentje, štipendisti slovenske vlade, v prihodnjem študijskem letu jim bo skupno na voljo 150 ležišč.

Še vedno je čas za prijavo na javni razpis za sprejem študentov podiplomskega študija v Dom podiplomcev Ljubljana za naslednje študijsko leto. Prošnjo za sprejem z dokazili vred vložite na obrazcu, ki ga dobite na internetnem naslovu: www.dompodiplomcev.si, ali na recepciji Doma podiplomcev Ljubljana. Vlogo lahko oddate vse do 15. septembra 2003, na naslov:
Dom podiplomcev Ljubljana
Komisija za sprejem
Gosarjeva 9, Ljubljana.
Dodatne informacije v zvezi z razpisom menda lahko dobite tudi na elektronskem naslovu: info@dompodiplomcev.si.

Šolsko ministrstvo je v soboto izdalo še en veleumni pravilnik, ki obeta predvsem veliko birokracije pa ne prav veliko ugodnosti. Govorimo o pravilniku o subvencioniranju mesečnih vozovnic za socialno šibkejše dijake, vajence in študente višjih šol. Pravilnik bodo začeli uporabljati 1. septembra in sicer tako, da bo ministrstvo mesečne vozovnice subvencioniralo glede na socialne razmere upravičencev, v višini od sedem do petdeset odstotkov cene mesečne vozovnice. Do sedaj je ministrstvo vsem upravičencem sofinanciralo 18 odstotkov cene mesečne vozovnice.

Znesek subvencije za posameznega upravičenca bo določil prevoznik na podlagi lestvice, ki jih bo razvrščala v razrede. V prvi, najvišji razred sodijo tisti, pri katerih bruto mesečni dohodek na družinskega člana znaša do 15 odstotkov povprečne plače - tem upravičencem bo ministrstvo subvencioniralo 50 odstotkov cene vozovnice, tisti z več kot 55-odstotno višino povprečne plače pa bodo deležni 7-odstotne subvencije cene mesečne vozovnice. Tolikšna subvencija sicer že zdaj pripada vsem dijakom in študentom, ki dodatek za prevoz dobivajo v štipendiji.

MŠZŠ pomaga tudi pri posodabljanju računalniške opreme šol, vrtcev in univerz. Skupna vrednost zadnje posodobitve opreme znaša nekaj več kot dve milijardi tolarjev. Polovico tega denarja bo zagotovilo MŠZŠ, preostali znesek pa vzgojno izobraževalni zavodi sami. Natečaj za izbor zavodov, ki bodo prejeli opremo, se zaključuje, razpis za izbor dobaviteljev bo predvidoma objavljen še v tem mesecu.

Še pravočasno za zagon novega študijskega leta, namreč 30. julija, je začel veljati statut Univerze na Primorskem. Statut med drugim določa upravljanje, organiziranost in financiranje UP ter njeno izobraževalno, znanstveno, raziskovalno in umetniško delo. Statut, ki sta ga pred dobrima dvema tednoma sprejela začasni senat in upravni odbor Univerze na Primorskem, opredeljuje članice in pridružene članice UP, njihovo ustanavljanje, dejavnosti ter pravice in obveznosti v pravnem prometu. Članice univerze so: Fakulteta za humanistične študije Koper, Fakulteta za management Koper, Pedagoška fakulteta Koper, Turistica - Visoka šola za turizem Portorož, Visoka šola za zdravstvo Izola, Znanstveno-raziskovalno središče Koper ter Primorski inštitut za naravoslovne in tehnične vede Koper.

Za konec pa še ena umetniška. 5. avgusta se je v kamnolomu Lipica začel prvi mednarodni festival študentskih kipov, poimenovan METAMORFOZA. Z njim želi Študentska organizacija Univerze v Ljubljani, ki je organizator in pobudnik festivala, znova obuditi študentsko ustvarjanje v kamnu - forma vivo, ki je v sedemdesetih letih že potekala v študentskem naselju Rožna dolina.

Takratno študentsko ustvarjanje je bilo nekakšen odziv na mednarodne Forma vive, ki so potekale v Luciji, Kostanjevici na Krki, Ravnah na Koroškem in v Mariboru. Tokratni mednarodni študentski festival Metamorfoza se bo zaključil z javno predstavitvijo v parku Tivoli, predvidoma 22. avgusta.

Tudi poletni tabor »Na meji - ustvarjalne delavnice v Čepovanu« je med enajstimi poletnimi tabori za Zoisove štipendiste edini posvečen izključno umetniškem ustvarjanju in izražanju. Poudarek tabora je tako na ustvarjalnem procesu, kreiranju in interdisciplinarnem reševanju zastavljenih problemov in vprašanj.

Program letošnjega tabora se bo odvijal v šestih ustvarjalno-umetniških delavnicah, s temo letošnjega tabora »meja« pa bodo udeleženci poskušali odgovoriti na vprašanja o tem, kaj je meja, kaj pomeni biti na meji, nas meja omejuje ali osvobaja, kaj vse omejujemo, kje so meje naših dejanj, se nam meje izmikajo, kaj pa, če meja ni ... kje je meja med kreativnostjo in norostjo, med redom in kaosom, med srednjo šolo in fakulteto, med globalnim in lokalnim, kaj in kje so meje med kulturami, religijami, narodi, državami.

Tabor za Zoisove štipendiste iz vse Slovenije se bo odvijal v v Mladinskem domu v Čepovanu, namenjen pa je srednješolkam in srednješolcem od drugega do četrtega letnika ter študentkam in študentom prvega in drugega letnika fakultete oziroma akademije. Ustvarjanje se začne 16.-ega in zaključi 23.-ega avgusta.

Z univerzitetnim info – blokom na Radiu študent bomo zaključili še ta trenutek. Tudi v tem dopustniškem tednu ga je spisala Lucija G.


Komentarji
komentiraj >>