Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
POLICIJSKI OFF (2637 bralcev)
Torek, 25. 5. 2010
Nacho Top



....severnokorejska vojska je v stanju bojne pripravljenosti...
...tajsko sodišče izdalo zaporni nalog za bivšega premiera, ki je pobegnil v Črno goro...
...Bela hiša podprla predlog o spremembi pravil izražanja homoseksualnosti v ameriški vojski...
...na sestrski RTV Slovenija izglasovali novega generalnega direktorja...

OFF NAPOVEDNIK

Po dogodkih v prejšnjem tednu smo lahko ugotovili, da mladež v naši državi ni ravno naklonjena možem v modrem. Podobne težave imajo tudi na drugi strani velike luže, kjer pa gre očitno za bolj interne probleme. Priljubljena metoda sproščanja agresije med policisti v ZDA so namreč tako imenovane »značka na značko« boks tekme. Gre za uradne amaterske boks tekme, ki jih organizira Mednarodna boksarska zveza. Vendar včasih lahko pretep na odru enostavno zasenči dogajanje pod njim.

In točno to se je zgodilo na eni izmed »značka na značko« tekem v zvezni državi Oakland. Policisti izven delovnega časa so prišli navijat za svojega kolega v ringu in med drugim dražit njegovega nasprotnika. To je tako ujezilo navijače nasprotnega tabora, da so se jim postavili po robu. Sledilo je prerivanje med nekaj desetimi gledalci in policisti izven delovnega časa. Sicer se pesti niso vihtele, je pa baje poletel kakšen stol. V prerivanju naj ne bi bil nihče poškodovan, je pa do nadaljnjega vsem policistom iz zvezne države Oakland prepovedan ogled boksarskih tekem.

Vi pa na dan mladosti berete še ne prepovedan OFF program Radia Študent.

OFF PROGRAM

Severnokorejska vojska je v stanju bojne pripravljenosti. Severnokorejski šef Kim Jong Il naj bi ta ukaz izdal prejšnji četrtek, potem ko so v Seulu objavili izsledke mednarodne preiskave marčevskega napada na južnokorejsko ladjo, v katerem je umrlo 46 ljudi. Sodeč po preiskave je ladjo potopil torpedo s severnokorejske podmornice, a Pjongjang to zanika in obtožuje Južno Korejo in Združene države, da hočeta zanetiti konflikt. Južna Koreja je začela na meji s severno sosedo zopet nameščati zvočnike, iz katerih bo predvajala propagandna sporočila, čeprav je Pjongjang napovedal, da bodo na zvočnike streljali. Seul namerava ob meji postaviti tudi velike zaslone in čez mejo poslati balone z izsledki preiskave napada na ladjo.

Medtem so oblasti v Pjongjangu obtožile mornarico Južne Koreje, da je s svojim ladjevjem nezakonito vstopala v ozemeljske vode Severne Koreje. Zato je ta država že napovedala uporabo vojaških metod za obrambo svojih voda pred ladjami južne sosede. Velika soseda Kitajska je obe strani pozvala, naj se vzdržita nadaljnjega zaostrovanja razmer.

Tajsko sodišče je potrdilo izdajo zapornega naloga za nekdanjega tajskega premiera in sedaj tudi črnogorskega državljana Thaksina Shinawatro zaradi obtožb o terorizmu, ki so povezane z nedavnimi nasilnimi protesti. Vodja oddelka za posebne preiskave Naras Savestanan je dejal, da je imel Thaksin v nemirih usklajevalno vlogo. Nekdanji premier je pred prejšnjimi obtožbami o korupciji pobegnil v Črno goro, kjer razmišlja o investiciji v hotelski kompleks na otoku Sveti Nikola pri Budvi. Naj spomnimo, tajskega bogataša podpirajo in so zanj protestirali predvsem revnejši sloji.

Bela hiša je podprla kompromisni predlog, v skladu s katerim bo kongres po hitrem postopku glasoval o spremembi pravil, ki homoseksualcem dovoljujejo služenje v vojski, če skrivajo svojo spolno usmeritev. Tako imenovana politika »ne sprašuj, ne govori« bo ostala v veljavi dokler Pentagon ne zaključi raziskave o možnih negativnih učinkih njene ukinitve. Predsednik Barack Obama zagovarja odpravo prepovedi in za odkrito služenje homoseksualcev v oboroženih silah. Po zadnji Gallupovi javnomnenjski raziskavi tako meni tudi 70 odstotkov Američanov. Proti naj bi bili le republikanci, ki napovedujejo glasovanje proti odpravi prepovedi.

Ameriško obrambno ministrstvo je sporočilo, da imajo ZDA prvič od invazije na Irak tam manj vojakov kot v Afganistanu. Tako je od pretekle sobote v Afganistanu 94.000, v Iraku pa 92.000 pripadnikov ameriških oboroženih sil. ZDA namreč izvajajo predsedniško obljubo Baracka Obame, ki je v kampanji leta 2008 napovedal, da bo pozornost v vojni proti terorizmu preusmeril iz Iraka v Afganistan. Sicer so imeli leta 2007 Američani v Iraku 160.000 vojakov, do letošnjega septembra pa naj bi državo zapustile vse bojne enote. Še zmeraj bodo tam ostale enote za varovanje diplomatov, urjenje iraških varnostnih sil in lov na teroriste.

V nizozemskem Rotterdamu se je začelo prvo sojenje somalijskim piratom v kakšni evropski državi. Sodili bodo peterici Somalijcev, ki so jih zajeli januarja lani v Adenskem zalivu, ko naj bi nameravali z avtomatskim orožjem in raketami napasti in ugrabiti tovorno ladjo, ki je plula pod zastavo Nizozemskih Antilov. Tri tedne po aretaciji je Nizozemska za peterico izdala evropske zaporne naloge, nato so jih z vojaškim letalom prepeljali na Nizozemsko, kjer so v priporu že več kot leto dni. Osumljencem grozi 12 let zapora, sodišče pa naj bi razsodbo izreklo 16. junija.

Potem ko je albanski predsednik vlade Sali Berisha le pristal na ponovno preštevanje glasov s parlamentarnih volitev junija lani, so socialisti končali bojkot parlamenta in se vrnili v poslanske klopi. Opozicijski socialisti so vladajočo stran obtožili manipulacij, poleg bojkota parlamenta pa se je 21 socialističnih poslancev odločilo tudi za gladovno stavko. Do rešitve je prišlo tudi zaradi pritiska Evropske unije. Evropski komisar za širitev in evropsko sosedsko politiko Štefan Füle je namreč prejšnji teden sprti strani pozval, naj dosežeta dogovor najkasneje v dveh tednih.

Družina nekdanjega vojaškega poveljnika bosanskih Srbov Ratka Mladića namerava sprožiti sodni postopek, s katerim bi najbolj iskanega haaškega ubežnika uradno razglasila za mrtvega. Svojci so se za to odločil, ker upajo na odmrznitev Mladićevega premoženja in pokojnine, pa tudi zaradi preganjanja in preiskovanja, ki so mu izpostavljeni. Srbski minister za delo in vodja nacionalnega sveta za sodelovanje s haaškim sodiščem Rasim Ljajić meni, da se Mladićeva družina s svojim predlogom norčuje iz države.

Na Radioteleviziji Slovenija je potekala seja programskega sveta zavoda, na kateri so med drugim obravnavali aktualno problematiko RTV hiše, politiko oglaševanja v programih in še nekatere točke dnevnega reda, med drugim pa tudi imenovanje generalnega direktorja. Tako je bil za to funkcijo izglasovan Marko Filli. Med programskimi svetniki je bilo več polemik o tem, kdaj bo novi generalni direktor nastopil to funkcijo, saj zdajšnjemu vršilcu te dolžnosti, Antonu Guzeju, mandat poteče 30. avgusta. Predsednik programskega sveta zavoda Jernej Pikalo pravi, da v zakonu o RTV Slovenija jasno piše, da vršilec dolžnosti svojo funkcijo opravlja do nastopa novega direktorja.

Predlog Zakona o integriteti in preprečevanju korupcije, ki na novo opredeljuje delovanje Komisije za preprečevanje korupcije in zmanjšuje število njenih funkcionarjev s petih na tri, podpirajo v poslanskih skupinah Socialnih demokratov, Liberalne demokracije in Zares. Predlogu nasprotujejo v skupinah Slovenske demokratske stranke, Slovenske ljudske stranke in Slovenske nacionalne stranke, neodločeni pa ostajajo v DeSUS-u. Funkcionarje komisije bi po novem predlogu zakona imenoval predsednik republike, nadzor nad delom pa bi opravljal Državni zbor, ki bi mu bila komisija dolžna enkrat letno poročati o svojem delu.

Mestni odbor Nove Slovenije Ljubljana, je predstavil njihovo kandidatko za županjo Ljubljane. To bo nekdanja ministrica za visoko šolstvo v Janševi vladi, Mojca Kucler Dolinar. O trenutnem stanju v mestu in o načrtih pa več Kucler Dolinarjeva:



Kako pa kandidatka pojmuje urbano kulturo? Bodite pozorni predvsem na zadnji del izjave:

Na sporno in bizarno akcijo ministrstva za šolstvo in šport z naslovom „Ponosen oziroma ponosna sem na spol“, ki vsebuje dikcijo, da sta oba spola potrebna za nadaljevanje civilizacije, se je odzvala pooblaščena za opravljanje nalog zagovornice načela enakosti Barbara Žgajner Tavš. Poslušajmo, kakšno je njeno stališče glede omenjene akcije:

Ima veze, če spomnimo, kakšne izjave o istospolno usmerjenih je dajal predsednik njene stranke Slovenska lipa Sašo Peče, od katerih se Tavševa ni distancirala ali zaradi njih izstopila iz stranke. Torej, sprašujemo po stališčih do akcije ministrstva tudi v luči članstva v omenjeni stranki oziroma ali je debata o tem potekala tudi s predsednikom stranke Pečetom:



Komentarji
komentiraj >>