Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
BRITOFF, KI PRINAŠA COCE-A (2393 bralcev)
Sreda, 26. 5. 2010
Nacho Top



...cerkvena distanca do lastnega početja...
...saga o občinah se nadaljuje ločeno...
...medsosedski odnosi tonejo tudi drugod po svetu...
...država Coca Cole želi Coce-a...

OB 7h:

...cerkvena distanca do lastnega početja...

...saga o občinah se nadaljuje ločeno...

...medsosedski odnosi tonejo tudi drugod po svetu...

...država Coca Cole želi Coke-a...

Potem, ko je Komisija Pravičnost in mir pri Slovenski škofovski konferenci sporočila da Katoliška cerkev ne podpira arbitražnega sporazuma, je predsednik SDS Janez Janša že pozdravil to izjavo. Janša je dodal, da ga »veseli vsak glas, ki se zavzema za pravično mejo.« Ne bomo sodili o opredeljevanju cerkve do referenduma, čudi pa nas, da je Komisija Pravičnost in mir hkrati z izjavo o ne podpori arbitražnemu sporazumu, ki naj bi določil razmejitev med državama, sporočila, da je imela Katoliška cerkev na Slovenskem vedno distanco do vprašanja meje, saj gre za preveč politično vprašanje.

Državni zbor bo danes ponovno glasoval o ustanovitvi občin Mirna in Ankaran. Nedokončana saga o občinah se vleče že od novembra lani, ko so volivci na referendumih v omenjenih dveh krajevnih skupnostih glasovali za ustanovitev občin. Tako bo to že tretje glasovanje, vendar bosta tokrat na mizi ločena predloga za ustanovitev občin, saj naj bi bila Mirna, ko je bila še v predlogu skupaj z Ankaranom, kolateralna škoda političnih bojev na Obali.

Medsosedski odnosi so očitno ena izmed bolj jalovih reči odkar se je zgodil veliki pok. Medtem ko sta Severna in Južna Koreja v politični in dejanski vojni igri potapljanja ladjic, Slovenija in Hrvaška v potapljanju v medsebojnem boju za pljunek morja, pa so na najnižji ravni tudi odnosi med Madžarsko in Slovaško. K temu botruje madžarski predlog zakona o dvojnem državljanstvu za Madžare, ki živijo v sosednjih državah, ki naj bi ga po pričakovanjih sprejeli v sredo. Slovaški parlament že obljublja povračilne ukrepe. Ena izmed možnosti je, da slovaški poslanci sprejemjo zakon, po katerem bi slovaškim Madžarom odvzeli slovaško državljanstvo.

Po tem, ko je jamajški premier Bruce Golding pred tednom privolil v zahtevo ZDA po izročitvi vodje kriminalne tolpe »garrisons«, Christophera Coke-a, je v bojih s kriminalno tolpo umrlo najmanj 30 ljudi. Od nedelje naprej potekajo namreč v Kingstonu spopadi med vojsko, policijo in pripadniki Cokeove tolpe. V spopadih sodeluje tako več pripadnikov varnostnih sil, ki izvajajo racije od vrat do vrat in se spopadajo z zamaskiranimi kriminalci.

OB 8h:

...Državni zbor z maratonsko sejo...
...Obama krepi južno mejo...
...Severna in Južna Koreja s sporom privabljata tuje politike...

Državni zbor bo v nadaljevanju izredne seje danes na zahtevo skupine 37 poslancev opozicijskih SDS, SLS in SNS razpravljal o novih okoliščinah, ki so glede arbitražnega sporazuma prišle v javnost po razpisu referenduma o sporazumu. Razprava naj bi trajala deset ur, v središču pa bodo izjave premiera Boruta Pahorja in hrvaška enostranska izjava

Ameriški predsednik Barack Obama namerava na mejo z Mehiko kmalu poslati 1200 pripadnikov nacionalne garde, ki bodo pri delu pomagali zveznim agentom za meje. Obama bo od kongresa prav tako zahteval 500 milijonov dolarjev dodatnega denarja za mejno varnost in policijo.

Potem ko je Severna Koreja v torek zagrozila s prekinitvijo vseh odnosov z Južno Korejo, je slednja danes vztrajala, da bo severno sosedo, ne glede na njene grožnje, kaznovala za potopitev vojaške ladje. Na obisku v Seulu se medtem danes mudi ameriška sekretarka Hillary Clinton.

OB 9h:

...na Tajskem dva bombna napada...
...si delavci zaslužijo dobiček ali ne...
...Biden hvali...

Po tem ko se glavno mesto Tajske še ni dodobra opomoglo od spopadov med protivladnimi uporniki in vojsko, sta na jugu države odjeknili dve eksploziji, ki sta terjali 2 žrtvi in 27 ranjenih. Prva bomba je eksplodirala pred avtomobilskim salonom v mestu Yala, druga pa nekaj minut kasneje nedaleč stran, zaradi česar so bili med žrtvami številni policisti in reševalci. Policija je odgovornost za napada pripisala islamskim upornikom in separatistom z juga države.

Državni svet bo na izredni seji odločal o odložilnem vetu na zakon o udeležbi delavcev pri dobičku, ki predvideva obvezno udeležbo delavcev pri dobičku. Predlagatelji veta so delodajalci, ki menijo da bi zaradi tega prišlo do zmanjšanja števila delovnih mest, takšna obremenitev gospodarstva pa bi spodbudila beg kapitala in znanja v tujino. Zakon o obvezni delitvi dobička podpirajo sindikati, saj menijo, da bi to motiviralo delavce in prineslo njihov dodaten prispevek h kakovostnemu delu in ustvarjanju dobička.

Iz urada ameriškega podpredsednika Josepha Bidena so sporočili, da Združene države Amerike trdno podpirajo hrvaško kandidaturo za članstvo v Evropski uniji. Biden se je včeraj v Washingtonu srečal s hrvaško premierko Jadranko Kosor in pohvalil arbitražni sporazum s Slovenijo. Kosorjeva se je v Washingtonu sestala tudi z namestnikom ameriške državne sekretarke Jamesom Steinbergom, ki je prav tako pohvalil arbitražni sporazum, saj da gre za uspešno reševanje mejnega vprašanja držav.

OB 10h:

...v Sloveniji braća Srbi...
...Evropa predlaga uvedbo bančnih bergel...
...Hillary Clinton proti zatiskanju oči...
...nafta najeda Obamo...

Na uradnem obisku v Sloveniji se danes mudi srbski premier Mirko Cvetković. Ob obisku premiera bodo na Gospodarski zbornici Slovenije pripravili tudi srečanje gospodarstvenikov, saj premiera spremlja tudi gospodarska delegacija. Cvetkovićev obisk naj bi bil priložnost za potrditev dobrih političnih odnosov med državama, Slovenija pa naj bi v pogovorih izrazila podporo srbskemu približevanju Evropski uniji.

Evropska komisija bo predstavila predloge o uvedbi dajatve za evropske banke, s katero naj bi se polnili posebni nacionalni skladi za upravljanje z morebitnimi tečaji insolventnih bank. Tukaj naj ne bi šlo za zbiranje sredstev za reševanje bank v težavah, ampak za urejeno izpeljavo stečajev, tako da ne bi prišlo do destabilizacije širšega finančnega sistema. Sredstva bi se lahko porabila za premostitvena posojila bankam v težavah, jamstva za vloge državljanov in začasne odkupe slabih naložb.

Hillary Clinton, ki miri razgreti sosedi na Korejskem polotoku, je že podala svoje mnenje o napeti situaciji. Na novinarski konferenci v Seulu je Severno Korejo pozvala, da naj prekine s politiko izzivanja in groženj. Sporočila je, da si svet ne sme zatiskati oči pred izzivanju Severne Koreje in da bo ZDA z Južno Korejo »zdaj in vedno«.

Britanska naftna družba BP bo po neuspelih poskusih ponovno poskušala zamejiti iztekanje nafte iz vrtine na dnu Mehiškega zaliva, ki traja že pet tednov. Ameriški predsednik Barack Obama, ki je med tem deležen čedalje več kritik zaradi ravnanja v zadevi, je napovedal novo novinarsko konferenco in ponoven obisk Mehiškega zaliva, ki naj bi se zgodil v petek.



Komentarji
komentiraj >>