... V Franciji tatovi okradli nesrečnega vinogradnika ravno pred trgatvijo ...
... Kanadske prostitutke so pritožile nad nehumano prepovedjo prodajanja "ljubezni" ...
... Indijsko sodišče je razsodilo glede spornega zemljišča, ki sta si ga lastili muslimanska ter hindujska skupnost ...
... Združeni narodi so pripravili poročilo o vojnih zločinih v Demokratični republiki Kongo med leti 1993 in 2003 ...
Tatovi v Franciji so pokazali svojo iznajdljivost in preudarnost. Nepridipravi so v Villeneuve-les-Beziers vlomili v vinograd ter spraznili celoten pridelek sorte Cabernet Souvignon. Okradeni vinogradnik Roland Cavaille je ugotovil, da so mu odtujili 30 ton grozdja v višini 15.000 evrov in izničili ves trud, ki ga je nesrečni možakar vlagal celo leto. Njegovo zemljišče je izolirano, saj vsaj tri kilometre od vinograda ni nobene hiše, kar pomeni, da so trgatev lahko opravili povsem varno in si celo dovolili izposoditi mašino za trgatev kar pri Rolandu. Policija je izjavila, da so na kraju dogodka vzeli odtise od čevljev in da so roparji izkoristili polno luno pri svojem delu, zaradi boljše vidljivosti.
V Kanadi so se tri dekleta radosti pritožile nad po njihovo nehumano prepovedjo prostitucije, saj naj bi posledično ogrožale svojo varnost. Višje sodišče Ontaria je presodilo v prid dekletom in v več kot sto strani dolgi obrazložitvi utemeljilo, da je prepoved obrti neustavno in v neskaldju s pravico do življenja, svobodne izbire in varnosti. Konzervativna vlada se je že odzvala s pritožbo, v primeru neuspeha pa se obeta legalizacija obrti po vsej Kanadi.
Indijsko sodišče je razsodilo glede spornega zemljišča v mestu Ayodhya na severu države, ki sta si ga lastili tako muslimanska kot hindujska skupnost, kar je v preteklosti privedlo do krvavih nemirov. V skladu z razsodbo si morata skupnosti zemljišče razdeliti. Sodišče je določilo, da muslimani dobijo tretjino zemljišča, dve hindujski skupini pa si bosta razdelili preostanek kot tudi osrednji del svetišča. Na odločitev sta se že odzvali obe skupnosti in napovedali vložitev pritožbe na vrhovnem sodišču.
Združeni narodi so pripravili poročilo o vojnih zločinih v Demokratični republiki Kongo med leti 1993 in 2003, vendar je ta še pred uradno objavo zaokrožila med novinarji, ti pa so brž poročali o doslej neobjavljenih zločinih, ki naj bi jih zagrešile Ugandske oblasti. Te so se odzvale ostro, predvsem zaradi enostranskih obsodb, ki s strani Združenih narodov naj ne bi bile preverjene in zanikale vsakršno vpletenost. Oblastniki Ugande so obenem izrazile pomisleke o nadaljni vključenosti v mirovnih operacijah po Afriki.
Predsednik Državnega zbora Pavel Gantar je sprejel predstavnike Študentske organizacije Univerze v Ljubljani ter z njimi razpravljal o aktualnih študentskih zadevah. Razpravljali so o malem delu in štipendiranju, o bolonjskem študiju in tudi o nedavnih zapletih med ŠOU v Ljubljani in matično Študentsko organizacijo Slovenije. Predsednik ŠOU-a v Ljubljani Aljoša Krdžić je Gantarja seznanil z nezakonitim spreminjanjem študenstke ustave, ki so jo spremenili letos poleti. Glede malega dela so stališča ŠOU v Ljubljani znana, saj zakona po Krdžićevih besedah ne podpirajo. Gantar je zagotovil, da bodo v parlamentu pri obravnavi zakonov, ki zadevajo študente, upoštevali tudi njihov interes.
KrOFF sta spržila Počivalšek in Janković.