Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Akademija za demokracijo, poziv k rehabilitaciji pravne kulture v Sloveniji ... (1908 bralcev)
Četrtek, 9. 12. 2010
TiborK



....((k)aka)demokracija...

(sedaj v izboljšani izvedbi z vsem idelujočimimi izjavami,

poslušalcem preko spletne strani se opravičujemo za nevšečnosti)

... ali traktat o morali na psu in oslepelem pravu.

Ne bomo moralizirali, niti ne opletali s pravno latovščino. Posredovali vam bomo pogovor s člani društva Akademija za demokracijo in vas seznanili s potmi in stranpotmi (ne!)-pravne države. In namignili, včasih morala sploh ni nepravna kategorija.

Vas zanima, kakšna je zveza med moralo in pravom s filozofskega stališča? V idiličnem okolju „Trubarjeve hiše" v ljubljanskem centru nas je v skrivnostni podalpski svet nemoralnosti, kjer zakon za nekatere velja, za druge pa ne, popeljal dr. Rok Svetlič.

Kratek tečaj za obrambo pred diktaturo, pri prehodu iz posttranzicije v totalitarno-ekonomsko družbo, nam je predstavil dr. Urban Vehovar.


Politične stranke so torej tudi svojevrsten problem v parlamentarni demokraciji.
Predvsem pa gre za neučinkovitost državnega aparata v nekdanji parlamentarni demokraciji. In kaj sledi potem ...?! Kako se prepletata morala in pravo. In kakšno ločnico med njima je potrebno potegniti.

Kaj pa o ekonomiji méni dr. Urban Vehovar:


O tajkunski problematiki, vpletanju politike v sodstvo in zlorabi oblasti nam je dr. Vehovar zaupal:

Vprašanje iz publike in odgovor dr. Vehovarja, kako preprečevati, zdraviti in kako spraviti v red slovensko tatinsko-politikantsko združbo in kak črni scenarij nas čaka.

Doktorica Sandra Bašič Hrvatin je opozorila na nezaupanje v pravno državo, ki je preizkus za posameznika. Kaj pa ščiti posameznika? Pravo ali samo morala? Obstoj pravne države? Morala politikov, državnih aparatčikov?

"Uporabniki prava se morajo temu postaviti po robu, ker bomo drugače padli v brezno nepravnega barbarstva", končuje doktorica Bašič-Hrvatinova.

Deležni smo bili torej poučne izjave za javnost; poziva civilne iniciative. Ta bi rada opozorila na brezpravnost in amoralnost slovenske družbe v obdobju dvajsetletne tranzicije. Vsi se moramo torej upreti kavbojskemu sistemu nepravne države.

Ali boste to storili z jemanjem pravice v svoje roke, z revolucijo ali pa s pravnimi sredstvi, je vaša stvar. Lahko pošljete kako zakonsko pobudo ali pa se gremo zakon linča. Sicer ostane samo „donkihotsko" jamranje, kaj gnilega je v državi slovenski.

Katran in perje za pokvarjene oblastnike prinese lovec na glave Tibork.

 

 



Komentarji
komentiraj >>