Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Sreda, 5. november ob 14h (3862 bralcev)
Sreda, 5. 11. 2003
lucija



Kako so celjski KŠCR "brcnili" iz Zveze ŠKIS in kako si v Klubu študentov celjske regije zdaj prizadevajo za povrnitev statusa ter za "Povrnitev Celju kar je celjskega". (dogajanje spremlja Lucija)
O Klubu študentov celjske regije ste v teh oddajah že slišali, ko smo govorili o tem, kako so jih »brcnili« iz Zveze študentskih klubov Slovenije. Nekateri člani blizu vodstva so bili namreč zelo podjetni in so na račun klubskega denarja, ki je last vseh študentov, pridno polnili svoje račune in si omislili celo luksuzne avtomobile.

Potem se je 13. marca lani zgodilo, da je zdaj že nekdanje vodstvo KŠCR-ja, ki se je na vse pretege trudilo ostati na položaju, preprečilo predstavnikom ŠOLS-a (t.j. Študentske organizacije lokalnih skupnosti) vstopiti na skupščino. Problem je v tem, da se je Ožbej Marc, ki to funkcijo opravlja še sedaj, takrat predstavil kot predsednik Zveze ŠKIS. Potem ko ga niso spustili na skupščino, ki je bila tako ali tako povsem nelegitimna, je najavil, da bo Zveza ŠKIS zaradi nepravilnosti omenjenemu klubu odvzela status, kar so menda zabeležile tudi kamere.

Vendar Marc kot predsednik ŠKIS-a naj ne bi imel pravice preverjati kaj se dogaja v klubu, ta pravica pa mu je pripadala po drugi funkciji, ki jo je tudi imel, torej kot predsedniku manj poznanega ŠOLS-a.

Celjski klub so potem res brcnili iz zveze ŠKIS, celjski študenti pa so ostali brez mnogih ugodnosti. Še več, denar od koncesijskih dajatev tamkajšnjih servisov se zdaj menda odvaja kar na ŠOU v Ljubljani.

Zelo zanimivo je tudi to, kako so se lani na ljubljanskem ŠOU-vu pritoževali, češ da jim mariborski študentski servis ne odvaja predpisanih koncesijskih dajatev, zaradi česar so lanski proračun sprejemali z rdečimi številkami. O denarju, ki naj bi pritekal iz Celja pa ne bev ne mev!

Na mesto predsednika KŠCR se je med tem zavihtel Danijel Kociper, ki si na vse pretege prizadeva »POVRNITI CELJU, KAR JE CELJSKEGA!!!« Ta zgodba enega izmed lokalnih klubov študentov seveda še zdaleč ne bi bila tako zanimiva, če vanjo ne bi bil vpleten tako ŠOU v Ljubljani, kot tudi ŠOS, torej Študentska organizacija Slovenije.

V začetku oktobra je predsednik celjskega kluba, Kociper, na vse ostale klube, na študentske servise, občine ter na številne medije naslovil odprto pismo predsedniku ŠKIS-a, Ožbeju Marcu, v katerem zahteva pisna pojasnila, zakaj zveza ŠKIS ne priznava novega vodstva kluba. Celotna zadeva v zvezi z odvzemom statusa celjskemu klubu bi naj bila nezakonita.

Predsednik je v imenu celjskega kluba v odprtem pismu še pozval Ožbeja Marca, »da se izjasni, čemu je 13. marca 2003 takratnemu vodstvu KŠCR-ja s predsednikom Čmeru predstavil tako sebe kot druge obiskovalce kot predstavnike zveze ŠKIS« kasneje (potem ko jih niso spustili na skupščino) pa trdil,
» da se je predstavil kot predstavnik glavnega odbora sveta ŠOLS in tako umetno in lažno ustvaril podlago za odvzem statusa klubu KŠCR«.

V KŠCR v omenjenem odprtem pismu dodajajo še, da je Ožbej Marc osebno odgovoren za povzročeno škodo in nezakonito stanje. Po njihovem mnenju se poraja »utemeljen sum, da je zagrešil nezakonito dejanje zlorabe položaja ali uradnih pravic s tem, ko je svoj položaj izrabil za povzročanje škode celjskemu klubu v korist protipravne premoženjske koristi ŠOU Ljubljana«.

V teh dneh smo tako mi kot tudi številni drugi mediji že prejeli odgovor, ki pa ni prišel od zveze ŠKIS ali od Ožbeja Marca, temveč posredno, vsebovan je kar v pismu, ki so nam ga spet poslali iz Celja.

Ožbej Marc jim je odgovoril kar preko odvetnika, ki zanimivo, zastopa tako ŠOU, kot tudi ŠOS. Odvetnik Blaž Žibret zapiše takole: »Pišem vam v imenu in po pooblastilu svoje stranke, Marca Ožbeja«, in v nadaljevanju še: »V pisanjih gre za vaše poglede na stanje zadeve v KŠCR, kar je vaša legitimna pravica, vendar pa vas moram opozoriti, da gre v konkretnih primerih med drugim tudi za žalitev časti in dobrega imena moje stranke, zato vas opominjam, da bom v primeru ponovitve le – tega prisiljen zoper vas sprožiti ustrezne sodne postopke za zavarovanje koristi in pravnih interesov moje stranke.«

Kot že rečeno, smo hkrati s tem odgovorom prejeli že tudi odziv predsednika KŠCR-ja, ki javno odgovarja, da ima »tudi KŠCR predvsem po zaslugi ŠOS in ŠOU Ljubljana tudi svoje odvetnike, ki niso za nas nič kaj poceni.« Kdo neki jih potem plačuje, če so šouvovci Celjanom vse pobrali, se sprašujem!

Kociper še nadaljuje, da so v Celju po prejemu pisma Ožbejevega (in ŠOU-vovega) odvetnika takoj odhiteli na posvet k svojim odvetnikom in temeljito analizirali njegov pogled ter nedvomno ugotovili, da je »popolnoma zgrešen«.

Izmed vseh vpletenih nam je po hudih naporih na telefon uspelo priklicati le ljubljanskega odvetnika Žibreta, ki pa se mora o dajanju kakršnih koli izjav »najprej posvetovati s svojimi strankami.« Torej tako z Ožbejem Marcem, kot tudi s ŠOU v Ljubljani

Podajanje kislih limon med Ljubljano in Celjem utegne torej postati še bolj intenzivno. Temu primerno lahko kmalu pričakujete nadaljevanje limonadne nadaljevanke, ki počasi že dobiva razsežnosti burleske.

Zamotani celjsko – ljubljanski klopčič je skušala razvozlati Lucija G.


Komentarji
komentiraj >>