Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KROFF SAMOSEŽIGOV (1737 bralcev)
Ponedeljek, 17. 1. 2011
Urh



...nekdanji švicarski bankir Elmer je Wikileaksu predal podatke o tajnih bančnih računov...
...dva nova samosežiga v Afriki...
...Župevčeva se je odzvala na obtožbe Zorna...

Nekdanji švicarski bankir Rudolf Elmer je Wikileaksu v Londonu predal podatke o tajnih bančnih računih približno 2.000 pomembnih posameznikov, ki naj bi se preko teh računov skušali izogibati plačilu davkov. Elmer je bil uslužbenec banke Julius Baer, ene največjih švicarskih zasebnih bank, od koder so ga odpustili leta 2002. Elmer je dejal, da misli, da ima kot bankir pravico, da se postavi proti nečemu, kar je narobe. Podatkov sicer še ni na spletnih straneh Wikileaksa, medtem pa švicarske oblasti Elmerja že iščejo zaradi kršenja strogih švicarskih pravil o varovanju bančnih podatkov.

Samozažigi v Afriki se nadaljujejo. Tako se je pred egiptovskim parlamentom v Kairu zažgal Abdu Abdel Monam Hamad, 48-letni lastnik restavracije. Hamada je policist, ki je bil tedaj v bližini, pogasil in je dobil lažje opekline. Zažgal naj bi se iz protesta proti politiki, ki lastnikom restavracij v Egiptu prepoveduje nakup poceni subvencioniranega kruha za prodajo v restavracijah.

Le nekaj ur za Hamadom se je pred zgradbo senata v prestolnici Mavretanije Nouakchott v svojem avtu zažgal 42-letni Yacub Ould Dahoud. Ta je pred incidentom obvestil novinarje o svoji nameri in jim povedal, da se namerava zažgati, ker ni zadovoljen s političnimi razmerami v državi in je jezen na vlado. Moškega so prepeljali z opeklinami po rokah in obrazu v bolnišnico. Oba primera spominjata na 26-letnega Tunizijca Mohameda Bouaziza, ki se je sredi decembra do smrti zažgal iz obupa, potem ko mu je policija preprečila prodajo sadja in zelenjave, s čimer se je preživljal, čeprav je imel univerzitetno izobrazbo. To je v Tuniziji sprožilo množične proteste, zaradi česar je tam trenutno razglašeno izredno stanje in se sestavlja vlada narodne enotnosti.

Predsednica komisije za financiranje brezplačnikov Slovenski tednik in Ekspres ter poslanka Socialnih demokratov Melita Župevc se je odzvala na besede njenega kolega iz Slovenske demokratske stranke Aleksandra Zorna. Ta je dejal, da je komisija namenjena temu, da se prikaže, da so vsi, ki so kdaj bili na oblasti, enako koruptivni. Zorn se še sprašuje, čemu takšna inkvizicijska strast po preiskovanju dveh brezplačnikov, ki sta izhajala pred zadnjimi parlamentarnimi volitvami, torej pred več kot dvema letoma. Župevčeva odgovarja:




Komentarji
komentiraj >>