... egiptovsko generalno tožilstvo je zaradi suma korupcije uvedlo preiskavo proti trem nekdanjim ministrom in enemu poslancu ...
... ameriško podjetje McAfee trdi, da so hekerji iz Kitajske z usklajenimi napadi uspeli ukrasti občutljive informacije ...
... policija v Bosni in Hercegovini je izvedla preiskavo proti vahabitom na severozahodu države ...
... Odbor državnega zbora za notranjo politiko, javno upravo in pravosodje je je podprl vladni predlog zakona o detektivski dejavnosti ...
Egiptovsko generalno tožilstvo je zaradi suma korupcije uvedlo preiskavo proti trem nekdanjim ministrom in enemu poslancu, bivšemu visokemu članu vladajoče Narodne demokratske stranke. Četverici naj bi zasegli premoženje in jim prepovedali izhod iz države. Trojica ministrov je bila v vladi, ki jo je predsednik Hosni Mubarak zaradi protestov odstavil 25. januarja. Medtem je manjša levo usmerjena stranka Tagamu sporočila, da ne bo več sodelovala v pogovorih z oblastmi o reformah. Po mnenju stranke, ki ima v parlamentu nekaj sedežev, pogovori z vlado nimajo več nobenega smisla.
Protesti v Egiptu se sicer nadaljujejo že 17. dan. Generalni sekretar Narodne demokratske stranke, Hossan Badrawi, je dejal, da naj bi predsednik Mubarak kmalu odstopil in oblast predal podpredsedniku Sulejmanu. Da se razmišlja o takšnem scenariju, je potrdil tudi premier Ahmed Shafiq.
Ameriško podjetje za računalniško varnost McAfee trdi, da so hekerji, ki domnevno izhajajo iz Kitajske, z usklajenimi napadi uspeli ukrasti občutljive informacije več naftnim podjetjem z zahoda. Napadi, ki jih je McAfee poimenoval Night dragon – nočni zmaj -, naj bi se začeli novembra 2009, tarče pa so bila naftna in plinska podjetja Združenih držav Amerike, Tajvana, Grčije in Kazahstana. Po mnenju raziskovalcev omenjene firme naj bi bila Kitajska glavno središče internetnega kriminala, vključno z industrijsko špijonažo.
Policija v Bosni in Hercegovini je izvedla preiskavo proti vahabitom ne severozahodu države zaradi suma terorističnih dejavnosti. Preiskavo so izvedli v objektih, za katere tožilstvo sumi, da so povezani z islamističnim vahabitskim gibanjem, med akcijo pa so zasegli material, ki bi lahko služil kot dokazno gradivo. Sicer so v Bosni in Hercegovini decembra lani vložili ovadbe zaradi terorizma proti šestim Bošnjakom zaradi njihove vloge pri lanski eksploziji na policijski postaji v Bugojnu, ki naj bi jo organizirali islamisti. V eksploziji junija lani je bil ubit en policist, več ljudi pa je bilo ranjenih.
Odbor državnega zbora za notranjo politiko, javno upravo in pravosodje je na seji z osmimi glasovi za in štirimi proti podprl vladni predlog zakona o detektivski dejavnosti in o zasebnem varovanju. Predsedujoči odboru in poslanec Slovenske demokratske stranke Vinko Gorenak se z predlaganim zakonom ne strinja. O razlogih nam bo več povedal sam: