Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
ZASTALI KROFF (652 bralcev)
Petek, 13. 1. 2012
Matej Š.



... pogajanja o 50 odstotnem odpisu grških dolgov privatnemu sektorju zastala...
... francosko sodišče EasyJetu naložilo denarno kazen zaradi diskriminacije potnikov na invalidskih vozičkih...
... tudi slovenski evroposlanci zaskrbljeni zaradi politične situacije pri nas...
... Samuel Žbogar potrjen tudi v drugi diplomatski funkciji na Kosovu...

Pogajanja med grško vlado in posojilodajalci iz privatnega sektorja o možnosti 50 odstotnega odpisa dolgov te države so zastala. Odbor, ki zastopa grške posojilodajalce, je sporočil, da se nekatere stranke v pogajanjih niso odzvale konstruktivno na možnost odpisa dolgov in da je potreben premor za razmislek. Dogovor o odpisu dolgov je sicer pogoj, da Atene dobijo naslednji paket pomoči s strani Mednarodnega denarnega sklada in Evropske Unije. V nasprotnem primeru bo grška vlada skoraj zagotovo morala razglasiti nezmožnost odplačevanja obstoječih dolgov. Vse glasneje pa se v tovrstnih scenarijih omenja tudi njen izstop iz skupne evrske valute.

Francosko sodišče je sprejelo obremenilno obsodbo zoper britanskega ponudnika nizkocenovnih letalskih poletov EasyJet zaradi diskriminacije treh invalidnih potnikov v letih 2008 in 2009. EasyJet bo tako moral plačati 70 tisoč evrov kazni, ker na letališču Charles de Gaulle v Parizu trem potnikom na vozičkih niso dovolili vkrcanja na letalo, domnevno zaradi varnostnih razlogov. Tožilec je med procesom EasyJet obtožil agresivne poslovne politike, ki temelji na zmanjševanju operativnih stroškov za vsako ceno, podjetje pa je zanikalo kakršnokoli diskriminacijo in je izrazilo razočaranje nad razsodbo.

Peterica slovenskih evroposlancev se je v Ljubljani udeležila redne tiskovne konference pred bližajočim se plenarnim zasedanjem Evropskega parlamenta v Strasbourgu. Ob tem so trije med njimi, Lojze Peterle, Ivo Vajgl in Tanja Fajon, izrazili še posebno zaskrbljenost zaradi trenutnega notranjepolitičnega dogajanja pri nas. Skupni imenovalec vseh je negotova situacija, v kateri naj bi se nahajala naša država, in ki narekuje tudi hitre odločitve. Tanja Fajon je dodala, da razmere v Sloveniji zaenkrat še niso velika tema v evropskih institucijah.

Slovenski zunanji minister Samuel Žbogar je bil v Bruslju s strani političnega in varnostnega odbora Sveta Evropske Unije potrjen za posebnega predstavnika EU na Kosovu. Mandat Žbogarju traja od 1. februarja do konca junija prihodnje leto z možnostjo podaljšanja. Visoka zunanjepolitična predstavnica Catherine Ashton pa je Žbogarja pred tem sicer že imenovala za vodjo urada Evropske Unije na Kosovu za dobo štirih let. Unija svojo prisotnost na Kosovu krepi s tako imenovano dvotirno prisotnostjo, na čelu obeh institucij pa bo tako v prihodnje Žbogar.




Komentarji
komentiraj >>