Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Četrtek, 20.5.´04, 23h: THE BUFF MEDWAYS – Live at The Monarch (3024 bralcev)
Četrtek, 20. 5. 2004
BIGor



Živi posnetek zasedbe THE BUFF MEDWAYS, angleškega samoglavega umetnika Billya Childisha, ki je z bendi The Pop Rivets, Thee Milkshakes, Thee Mighty Caesars in Thee Headcoats doslej izdal okoli trideset zbirk poezije, napisal dve knjigi in javno razstavljal čez dva tisoč slik. Pesnik, pisatelj, slikar, punk rocker in vedno izstopajoči Billy Childish iz okolice železarskega mesta Chathama velja ne le za posebneža, ampak za moža, ki je doslej inspiriral že marsikatero novo generacijo rockerjev... (več...)
RADIO ŠTUDENT četrtek, 20.5.2004
KONCERT RŠ ob 22.00

THE BUFF MEDWAYS – Live at The Monarch

Vsaka lokalna scena bi morala imeti svojega kultnega glasbenika. Nekatere ga imajo, večini ostanejo skriti, a v zgodovini rock and rolla se jih je nabralo že toliko, da ni treba skrbeti za inspiracijo. Med posledicami globalizacije je tudi ta, da se ob pomanjkanju lokalnega navdiha zatečemo k osebku, ki ni del naše nacionalne kulture in dediščine. Popularna kultura in z njo tudi rock and roll je zabrisal nacionalne in tudi rasne meje ter odprl kulturni prostor ne le pretoku idej, ampak tudi pretoku inspiracije in navdiha. V informativnem izobilju se grmada pomembnih imen in obrazov veča iz dneva v dan. Nekateri so postali že skoraj bogovi, nekatere osebne zgodbe so se spremenile v legende, nekateri živijo v popolni izolaciji – med njimi pa so tudi takšni, ki so po desetletjih ustvarjanja obtičali. »Obtičal je na mestu!« - takšen zaključek lahko povlečemo ob hitrem obračanju vseh sto plošč angleškega samoglavega umetnika Billya Childisha.

Z bendi The Pop Rivets, Thee Milkshakes, Thee Mighty Caesars in Thee Headcoats je Billy Childish doslej izdal okoli trideset zbirk poezije, napisal dve knjigi in javno razstavljal čez dva tisoč slik. Pesnik, pisatelj, slikar, punk rocker in vedno izstopajoči Billy Childish iz okolice železarskega mesta Chathama velja ne le za posebneža, ampak za moža, ki je doslej inspiriral že marsikatero novo generacijo rockerjev. Konec 70. let je s punkom stopil na sceno in skozi 80. leta ostajal na obrobju angleškega rocka, na preskoku 80. v 90. leta pa je z Thee Mighty Caesars in posebej z The Headcoatees privabil pozornost marsikaterega glasbenika. Ob sodelovanju z Mudhoney je njegovo ime pogostokrat omenjal Kurt Cobain, z novo generacijo rockovskih bendov na prelomu tisočletja se je njegovo ime spet znašlo na spisku cenjenih imen. Švedski Hives ali detroitski White Stripes ga navajajo med svojimi navdihi, kajti inspirira jih pri delu. Ne glede na sloves je ostal zvest svojemu Chathamu na obrobju Londona in kot že doslej neutrudljiv ustvarjalec je spravil skupaj še eno novo zasedbo s prijateljema Wolfom Howardom iz James Taylor Quartet in Johnnyem Barkerjem iz Daggermen. In že spet imamo opravka s surovim, neokrnjenim rock and roll zvokom, ki pripada le njemu, Billyu Childishu.

Buff Medways je nov podatek v Childishevi bibliografiji. Po podatkih, ki jih vodijo najbolj zagnani statistiki njegovega dela, je prav s to skupino izdal svoj stoti album in da presenečenje ne bi bilo preveliko, ga je pod svoje okrilje vzel odpuščeni član brit-poperjev Blur Graham Coxon, pri njegovi založbi Transcopic je lani izšel že tretji album Buff Medways pod naslovom 1914. To je zgolj še ena potrditev več, da imamo res opravka z ustvarjalcem, ki je cenjen bolj kot bi si lahko predstavljali v ljubljanski kotlini. Globalizacija je prinesla njegov sloves tudi do nas, vendar nikakor ne moremo mimo njegovega lokalnega pomena. Billy Childish je svoj kult vzpostavil s pubovskimi koncerti. Če nas je v času Thee Headcoats strašil s podobo Sherlocka Holmesa, nas z zadnjo zasedbo Buff Medways nagovarja ne le z izpiljenimi pruskimi brki, ampak z vojaškimi uniformami in za po vrh še čeladami iz prve svetovne vojne. Kakorkoli se je Billy Childish šemil ali se posredno umetniško izražal, ostaja zvest svojemu minimalizmu v rock and rollu in z Buff Medways je obrnil še eno stran ohranjanja zvestobe do rock and rollovske vibre.

Z Buff Medways ne nadaljuje od točke, kjer so se ustavili Thee Headcoats. Pri odkrivanju njegovega dela je čudovito razodetje, da je pri vsakem bendu imel samosvojo vizijo, čeprav se nam ob površnem poslušanju dozdeva, da gre za eno in isto zlajnano pesem. Billy Childish z Buff Medways ne odkriva tople vode, ampak preprosto vre stari dobri nepokvarjeni rock and roll in ostaja zvest zakajenemu klubskemu vzdušju. To nam prinaša tudi koncertni posnetek njegovega nastopa za angleško radijsko oddajo Exposure, v kateri se nam predstavlja z obdelavami nesmrtnih skladb kot sta Hendrixova Fire ali že skoraj tradicionalna Hound Dog in tudi z novimi skladbami, ki kar žarijo od večne rock and roll mladosti Billya Childisha. Zvest predvsem zapuščini 60. let in zlasti modovskemu utripu kakšnih The Who udari z Buff Medways z vso močjo.

V koncertu Radia Študent vam nocoj predvajamo lanski koncertni posnetek zasedbe Buff Medways, ki je nastal pod okriljem radijske oddaje Exposure v placu The Monarch. Slišali boste naslednje bisere: Babe Please Don't Go, Well Well, Misty Water, John The Revelator, You Make Me Die, What's Wrong With Me, Punk Rock Ist Nicht Tot, Ivor, Dwan Said, Troubled Times, Strange Kind Of Happiness, Fire in Hound Dog. Opravičujemo se vam za občasne prekinitve in motnje med poslušanjem.

Buff Medways na čelu z lokalnim posebnežem in globalnim mojstrom Billyem Childishom!

BIGor


Komentarji
komentiraj >>