Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Ponedeljek, 24. maj ob 14h (2961 bralcev)
Ponedeljek, 24. 5. 2004
lucija



Info blok pripravlja Vesna Vivian H.
Minuli petek so naši predpočitniško razpoloženi poslanci kar po hitrem postopku z 39 glasovi za in 17 proti sprejeli Novelo Zakona o visokem šolstvu, s katero naj bi slovenski visokošolski študij uskladili z Bolonjskim procesom. Ta predvideva tri diplomske stopnje. Najdaljša razprava je potekala pri vprašanju prekvalificiranja dosedanjih nazivov v nove. Rešitev, po kateri bi dosedanji visokošolski strokovni in univerzitetni študij ustrezala prvi diplomski stopnji so zaenkrat izločili iz zakona in naj bi ga uredili v novem zakonu o strokovnih in znanstvenih nazivih.


Polemična razprava se je razvila tudi okrog vprašanja financiranja študija. Medtem ko si študentje prizadevajo, da bi država financirala tako prvo kot tudi drugo stopnjo študija, torej tudi celotni magistrski študij, si vlada zdaj prizadeva za financiranje štirih let študija. Poleg tega pa naj bi država financirala tudi peto leto magistrskega študija tretjini socialno najbolj ogroženih študentov. Po omenjeni noveli zakona naj bi fakultete novosti uvajale postopno, najkasneje pa naj bi bile uvedene v študijskem letu 2008/09. Sprejem novele Zakona o visokem šolstvu bomo komentirali v jutrijšnji oddaji »Kaj pa Univerza«.

Uvajanje Bolonjske deklaracije in kreditnega sistema študija sta bili glavni temi pogovora tudi na letni konferenci nacionalnih koordinatorjev programa Evropske unije Socrates Erasmus za družbene vede, ki se je odvijala v petek, 21. in v soboto, 22. maja na Fakulteti za družbene vede v Ljubljani. Socrates je evropski izobraževalni program, ki vključuje približno 30 evropskih držav, Erasmus pa je Socratesov podprogram in je prvi večji evropski program za visoko šolstvo. Študentom daje možnost, da od treh mesecev do enega leta študirajo na univerzi ali samostojnem visokošolskem zavodu v drugi sodelujoči državi.

Kdo pa bo sodeloval pri prenovi celostne grafične podobe ŠOU v Ljubljani, bo znano po razisu, ki ga objavlja omenjena študentska organizacija. Avtorji, torej študentje ali grafični oblikovalci, morajo predložiti promocijski material, tiskane obrazce, spletno stran ter različne publikacije. Prav tako morajo predložiti osnutek za celostno podobo z aplikacijo logotipa v treh velikostih, ki mora biti v črno-beli, dvobarvni in barvni različici. Ves material vključno s svojimi podatki pošljite na zgoščenki na ŠOU Ljubljana, Kersnikova 4, najkasneje do 6. junija 2004. Zmagovalna kreacija bo izbrana v roku 20. dni, avtor pa prejme denarno nagrado.
In ko smo ravno pri denarju, omenimo še dobrodelni koncert za otroke, ki so oboleli za levkemijo ter za otroke socialno ogroženih družin, ki ga prireja študentska organizacija Univerze v Ljubljani. Koncert bo 8. junija v ljubljanskih Križankah. Program za otroke se bo z različnimi ustvarjalnimi delavnicami pričel že ob 15. uri, sledil bo drugim koncert Akademskega pevskega zbora Tone Tomšič, Akademsko folklorne skupine France Marolt in Pevsko – akademskega združenja Vinko Vodopivec. Otrokom socialno ogroženih družin, med katere najbrž sodijo tudi študentske družine, lahko pomagate s simbolično vstopnino, 2000 SIT za študente.

Zabavali pa se boste lahko tudi na praznovanju Dneva mladosti, ki jo organizirata Študentska organizacija Fakultete za pomorstvo in promet v Portorožu. Praznovanje bo jutri, 25. maja, od 16. ure dalje ob bazenu na Belvederu. Voditelj programa bo vsem poznani »otoški politik« Franci Kek, od 19. ure naprej pa bodo za vzdušje skrbele skupine Posodi mi jurja, Nude in Gustafi. Mesec maj je očitno mesec zabave in praznovanj, izpiti pa bodo že še malo počakali, kajne?

Če vam izpitna literatura ne diši, si preberite kaj bolj sočnega. Naj vam prišepnemo, da Študentska založba Beletrina te dni praznuje izid svoje stote knjige. V tem kontekstu se je minuli torek v prostorih društva slovenskih pisateljev odvijal literarni večer s cigansko glasbeno skupino Langa, v četrtek je na Dvornem trgu potekala kulturna in družabna prireditev z nastopi številnih uglednih gostov s področja medijev, kulture in politike, danes pa se na Beethovnovi ulici v uredništvu Beletrine odpira fotografska razstava Jožeta Suhadolnika. Na ogled bodo med drugim portreti Beletrininih pisateljev in pesnikov.

Odprta vrata in zanimivosti vas čakajo tudi na Filozofski fakulteti v Ljubljani, kjer Študentsko filozofsko društvo in oddelek za filozofijo Filozofske Fakultete prirejata teden odprtih vrat filozofije. Okoli izhodiščne teme "Konstitucija realnosti v povezavi s filmsko realnostjo" se bo odvil ciklus predavanj in okroglih miz, kjer bodo poleg profesorjev z oddelka za filozofijo Filozofske fakultete predavali tudi gostujoči predavatelji, ena od okroglih miz pa bo namenjena razpravi o statusu, ki ga ima danes filozofija v našem šolstvu.

Dogajanje na Filozofski fakulteti nam bo v četrtkovem odprtem terminu za univerzo podrobneje orisal Gal K., današnji mozaik študentskega dogajanja pa je sestavila avtorica Vesna Vivian H. Njeno početje je spremljala Lucija G.



Komentarji
komentiraj >>