Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
19. 08. 2004 (3213 bralcev)
Četrtek, 19. 8. 2004
Anja



...Šarona tepe njegov lastni Likud...
...al Sadr pristaja na zahteve iraške narodne konference, Nadžaf pa še vedno podoben peklu...
...v Južni Osetiji novi mrtvaki...
...pokol v El Salvadorskem zaporu...
Patološko narcisoidne Združene države Amerike so svojim neštetim lapsusom, ustvarjenim na podlagi nepoznavanja in nepriznavanja drugih kultur, dodale še enega. Pred tedni so aretirali nič hudega slutečega imama mošeje v mestu Albany. Jasinu Arefu so naprtili obtožbo domnevnega pranja denarja od domnevne prodaje smrtonosnih raketnih metalcev. Strumni jenkijevski sodnik je odbil možnost plačila varščine, ker naj bi Arefovo ime ameriški vojaki našli v nekem zvezčiču v terorističnem oporišču na severu Iraka. Beseda »Aref« v arabščini pomeni »komandant«. »Opa, pa ga imamo nepridiprava,« so se veselili iraški okupatorji. Njihovo veselje pa je prekinila podrobnejša preiskava, ki je pokazala, da je dokazni material napisan v kurdskem jeziku, da je obtoženi, Jasin Aref, Kurd, in da »Aref« v kurdščini pomeni »brat«. Še en velik uspeh velikih imperatorjev se je tako še enkrat izkazal za veliko polomijo.

Svoj nov prispevek ameriškim besednim lapsusom je dodal še – kdo pa drug kot glavni klatilec neumnosti - Bush mlajši. Ta je na predvolilnem shodu v Winsconsinu volivce želel navdušiti s svojim poznavanjem tujih valut in iraško denarno enoto preprosto poimenoval sovjetski dinar. Enkrat sovražniki, vedno sovražniki. Pa čeprav je Sovjetska zveza že dolgo živa le še v zgodovinskih učbenikih.

Poslušate nad bušizmi muzajoč se Off program Radia Študent!

Mesarja Ariela Šarona nihče več ne uboga. Na nepokornost Palestincev se je predstavnik izbranega ljudstva že navadil, zadnje čase pa njegova avtoriteta ne žari v pravi luči niti na kongresih njegove stranke Likud. Predstavniki stranke so zavrnili Šaronov načrt o umiku iz judovskih naselij na območju Gaze. Več kot 60 neubogljivih Likudcev pa je odločno zavrnilo tudi šefov predlog o pridružitvi opozicijske laburistične stranke Šimona Peresa vladi. Samovoljni Ariel se volji svoje stranke ne misli ukloniti in namerava nadaljevati umik par izraelskih družin iz Gaze. Na hladnem tudi ne namerava pustiti laburistov, ki jih še vedno hoče videti v koaliciji. Vedno bolj na hladnem pa želi ostati Šimon Peres, ki ni navdušen nad paktiranjem z mesarjevo nasilno stranko.

Z delegacijo iraške narodne konference pa paktira Moktada al Sadr, ki je pristal na zahteve novih marionetnih oblastnikov. Al Sadrova prva obljuba je, da bodo njegove milice zapustile mošejo imama Alija. Z drugo obljubo pa se je zavezal, da bo razorožil svoje milice ter jih stlačil v institucionalne okove tako, da jim bo nalepil etiketo politične stranke. Iraška vlada bojkotira al Sadrovo uklanjanje s časovnimi omejitvami. Šiitu je za izpolnitev zahtev dala na voljo le nekaj ur ter povrh zadevo olepšala z zagotovitvijo varnosti. Al Sadru gre pričakovano za nohte, saj v Nadžafu še vedno doni pokanje.

Pokanje še vedno doni tudi v avtonomni gruzijski pokrajini Južna Osetija. V prerani grob je bilo ponoči poslanih šest gruzijskih vojakov, vendar gre za nepotrjene podatke, saj si preplašene gruzijske oblasti ne upajo evakuirati mrtvecev s področja, kjer divjajo spopadi.
V Južni Osetiji poka, odkar skuša Gruzija vnovič pridobiti nadzor nad to avtonomno pokrajino.

Nadzor nad El Salvadorskim zaporom »La Esperanza« pa skušajo pridobiti tamkajšnji pazniki. V zaporu je prišlo do pokola, ker člani tolpe »Mara 18« niso bili preveč všeč članom drugih tolp, razultat nevšečnosti pa je 31 mrtvih. Klanje v dotičnem zaporu ne šokira več domače javnosti, saj je bil prostor zgrajen za 800 ljudi, v njem pa si je začasni dom prislužilo več kot 3000 hudodelcev. Šef zapora sporoča, da je stanje že skoraj pod nadzorom. Do nadaljnega...

Do nadaljnega se bodo nadaljevali tudi protesti vodilnih
bosanskohercehovskih političnih strank. Predsedstvo Bosne in Hercegovine je v Irak namreč poslalo skupino deminerjev, ki bodo tam delali pod taktirko Američanov. Socialdemokratska unija je od konca tedna zbrala že 13.000 podpisov. Dajalci avtogramov prosijo svoje oblastnike, naj še enkrat prevedrijo svojo odločitev in ugotovijo, da je preprosto ... napačna.

V nebo vpijoče napačno pa je tudi mnenje ameriškega obrambnika Donalda Rumsfelda, ki ga ima o koristnosti protiraketne obrambe. Z Bushem mlajšim še vedno enoglasno kričita, da je razvoj protiraketne obrambe uspešen, kritikom pa očitata, da živijo v preteklosti. Vendar pa tudi v sedanjosti zadeva ne funkcionira najbolje. Prva prestrezna raketa, nameščena na Aljaski, ki naj bi sestrelila morebitno napadalno raketo, je do sedaj komajda sestrelila kakšno letečo zadevo. In to kljub olajševalnim okoliščinam. Smer leta poskusnih raket je bila namreč vnaprej določena.

Optimistična predvolilna kampanja Busha mlajšega se nadaljuje. Med 30. avgustom in 2. septembrom bo pod vplivom v predvolilnem času pridobljenega božičkovega velikodušnega kompleksa dobro voljo delil med ljudi New Yorka. Newyorške oblasti so se prav tako velikodušno razpoložene odločile, da bodo lepo sprejele več sto tisoč protesatnikov, kolikor jih pričakujejo na ulicah med predsednikovim obiskom. “Bushomrzležem” bodo tako ponujeni razni popusti v hotelih, restvracijah in mestnih znamenitostih. Vse za dober biznis. Kačing!!
Več o dogajanju v deželi dolarjev nam je povedala naša dopisnica Lidija Poljaček.

/////////////////////////////////////////////////////////
izjava
/////////////////////////////////////////////////////////

Pestro je tudi pri naših madžarskih sosedih. Premier Peter Medgyessy je zagrozil z odstopom, če mu vladajoča liberalna Zveza svobodnih demokratov do večera ne bo izrekla zaupnice. Do zvišanja temperatur na sosednjem političnem prizorišču je prišlo, ko je premier razrešil tri ministre, eden izmed njih je bil iz vrst liberalov. Slednji izgube ministra ne morejo preboleti.

Na sončni strani Alp pa predlagatelji interpelacije o delu in odgovornosti vlade menijo, da ni nikakršne potrebe, da bi zbrali dovolj podpisov za sklic izredne seje do ponedeljka. “Če vlada ne bo, tudi mi ne bomo,” so ležerni v koaliciji Slovenija, ki bi radi v parlamentu vladi nesposobnost očitali tik pred volitvami. Ali kot je rekel Franc Cukjati, vodja poslanske skupine SDS: “Saj ne gori voda.” Ja, Franc, ne še.


Komentarji
komentiraj >>