Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Kroff v krop (2972 bralcev)
Četrtek, 7. 10. 2004
Karmelina



povečana "varnost" v Pakistanu - v čem se NE strinjata čečenski predsednik in Parlamentarna skupščina Sveta Evrope - Robin Cook se kesa za britanski greh - še nekaj o volitvah pri nas - pogajanja glede novinarske usode bodo potekala za zaprtimi vrati

Novinarski boj


Pakistanci so na davišnji kraj pokola z dvema bombama, ki je zahteval najmanj 39 duš in okoli 100 ranjencev, poslali vojaške sile, za dodatno varnost pa so namestili še približno 1000 policistov, med katerimi so tudi rezervisti. Oblasti se namreč bojijo morebitnega spopada med dvema verskima strujama, suniti in šiiti. V dobri nadi, da preprečijo morebitne proteste študentov in vsesplošen nemir pa so preventivno za dva dni zaprli tudi šole v Multanu.

Zanimivo vendar ne presenetljivo je neskladje med čečenskim predsednikom in Parlamentarno skupščino Sveta Evrope glede razmer v Čečeniji. Alu Alhanov je v Strasbourgu ocenil, da se življenje v Čečeniji vrača na »normalni« tir, s čimer pa se ne strinja poročilo Parlamentarne skupščine Sveta Evrope. Poročilo namreč na kar 36 straneh ugotavlja, da so razmere na področju človekovih pravic v Čečeniji še vedno porazno slabe. Kršitve prihajajo tako s strani čečenskih upornikov kot tudi ruskih in čečenskih varnostnih sil. Predsednik Alhanov, ki ga podpira Kremelj, ima od svojega predhodnika preminulega v majskem bombnem napadu, malce bolj upogljivo hrbtenico in pozdravlja zamisel o okrogli mizi s čečenskimi političnimi strankami ter zveznimi ruskimi oblastmi, s skrajneži pa se, kot pravi, ne misli pogovarjati.

Nekdanji britanski zunanji minister Robin Cook si je skušal oprati roke in obraz s priznanjem, da je bila vojna v Iraku ena velika napaka. Po toči zvoniti je prepozno, bi lahko rekli. Cook je marca lani zaradi nasprotovanja vojni v Iraku odstopil s položaja ministra za odnose s parlamentom. Po njegovem mnenju bi se vojni lahko izognili, če bi glavnemu inšpektorju za Irak Hansu Blixu dovolili naj dokonča svoje delo tako kot je treba. Malce naiven pogled, kajti predvidevamo lahko, da bi Američani slej ko prej našli novi razlog za invazijo na Sadamovo domovino.

Pri nas so še vedno vroča tema nedavne volitve v državni zbor. Jutri se bo z volilnim izidom glasovanja na voliščih izven meja naše države spopadel posebni volilni odbor. Volilne komisije v posameznih volilnih »prizoriščih« pa se trenutno ukvarjajo z zahtevo od ljudstva izvoljene SDS. Stranka konkretnih nepravilnosti, ki bi podprle njeno zahtevo, javnosti še ni podala. Volilne komisije volilnih enot se bodo glede ponovnega štetja glasov odločile same.

Vroče pa je te dni tudi med novinarsko srenjo. Predstavniki Sindikata novinarjev Slovenije ter Združenja za tisk in medije pri Gospodarski zbornici Slovenije so se, kot smo poročali že v OFF-u, končno sestali na prvem sestanku. Pogajanja bodo potekala nevidno javnim očem, vodji pogajalskih strani pa bosta družno spesnili izjavo za javnost. Nažalost bomo opazovalci novinarskega sindikalnega boja ostali bolj praznih rok glede informacij, s tem mislimo predvsem na kakšne sočne izjave, komantarje in nasploh poteka pogajanj. Naslednji boj med pogajalci bo 21. oktobra, ko bo na jedilniku poslovnik o vodenju pogajanj. Vse kaže, da bo tole ena dolga in mukotrpna bitka.


Komentarji
komentiraj >>