Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
1. julij – 30. julij (4628 bralcev)
Četrtek, 1. 8. 2002
PeterB




Strel mimo gola. Nič novega za balkanske transferzale RŠ, še posebej ne za tiste proti Dalmaciji.
Z 31. julijem se je dokončno zaključilo gostovanje sodelavcev Radia Študent na Radiu Brač.

Po 13. letih, ko so nas z Brača spravili do Radia Študent sovražno razpoloženi oficirji JLA, ki so dopustovali na Braču, smo bili očitno tokrat preveč samosvoji za lokalno oblast v Supetru.

1. Najprej se je zalomilo pri glasbi z etno koreninami. Uprava radia je že po prvih nekaj programih kot provokativno in neustrezno za uporabo v radijskem programu označila vso romsko glasbo (na spiskih nezaželenih so se hitro znašli tudi Esma Redžepova kljub nedavnemu razprodanemu koncertu v Vatroslavu Lisinskemu, Fanfare Ciocarlia, ki so pred nekaj dnevi odprli filmski festival v Motovunu in glasbi katerih je 1. avgusta 10 minut programa namenila celo HTV, in Ferus Mustafov, kljub izdani CD plošči za Croatia Records), nato glasbo skupin, ki uporabljajo formo sevdalinke (slovenskih Dertum, bosenske izvozne Mostar Sevdah Reunion in hrvaško-avstrijske Wiener Tschuschenkapelle), nato pa so se merila neustreznosti postopno širila še na izvajalce, kot so to Khaled, Natasha Atlas in celo Klezmatics.

2. Kljub omejitvam smo še nekaj tednov vztrajali v toplem mediteranskem ambientu. Ko pa je bila v ponedeljek, 29. julija, za "cigansko glasbo, ki je Radio Brač ne vrti", proglašena skladba Tarantela slovenske skupine Terra Folk, se je manevrski prostor za dogovarjanje zaprl.

3. Sodelovanje med Radiem Brač in sodelavci Radia Študent se je dokončno zaključilo v sredo, 31. julija, z zahtevo direktorja Radia Brač, da naj naši sodelavci pripravljajo program v hrvaškem jeziku (v nasprotju z osnovnimi določili pogodbe in tudi neuresničljivo) in da za glasbeno opremo uporabljajo samo glasbo iz fonoteke Radia Brač. Ker možnosti za dogovor ni bilo, se je zadnja ekipa iz vrst sodelavcev RŠ 1. avgusta vrnila v Ljubljano.


Za sodelovanje se še enkrat zahvaljujemo našim pokroviteljem:
Mobitelu, Pivovarni Laško, Hotelu Katus in Bistroju Riva (kljub temu, da se je le-ta v zadnjem trenutku pridružil tistim, ki so nam obrnili hrbet).

Ponovno čez 13. let? Mogoče... A zelo verjetno ne ponovno na Radiu Brač.


Komentarji
komentiraj >>

Re: 1. julij – 30. julij
stoian [04/01/2008]

koi
odgovori >>