Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
kROFFF, ČETRTEK 28. 10. 04 (3210 bralcev)
Četrtek, 28. 10. 2004
tomazza



BOMBA v muslimaskem delu Tajske ... Ugrabitev Poljakinje v Iraku ter še treh mednarodnih uslužbenk v Afganistanu ... v Rusiji podporni shodi Putinovi reformi lokalne samoprave ...
V turistično zelo obiskanem lokalu na jugu Tajske v pretežno muslimanski provinci Narathiwat je odjeknila bomba, ki je ubila eno osebo in ranila še vsaj 20 ljudi. V istem kraju je vojska nedavno med protesti pogubila 78 življenj, kar mnogi povezujejo z bombnim incidentom. Toda uradno se še ne ve, kdo je kriv za napad.

Ugrabitve v Iraku so spet na dnevni tapeti. Iz Sadamove dežele tokrat poročajo o ugrabitvi Poljakinje. S tem so ugrabitelji pritisnili še na Varšavo, naj umakne svoje enote iz Iraka. Ugrabljena Poljakinja naj bi delala za ameriške sile v Iraku. Novica o ugrabitvi je tudi tokrat prišla na videoposnetku, scenarij pa je klasičen: ugrabljena ženska sedi pred stoječima zamaskiranima moškima ter poziva k uresničitvi omenjenih zahtev. Med drugim zahtevajo tudi izpustitev zapornic iz bagdadskega zapora Abu Graib.

Tokio pa medtem skuša »na vse pretege« rešiti 24-letnega japonskega talca, ki so mu poslednje ure napovedali že v torek. Zahteva ugrabiteljev je bila podobna: v 48-ih urah bi moral Tokio umakniti svoje enote. Čas neusmiljeno teče. Japonci pravijo, da bodo skušali narediti vse, da bi ohranili življenje talca. Očitno pa jim še ni kapnilo, da bi se zares pobrali iz Iraka.

V kremplje ugrabiteljev pa so padle tudi tri mednarodne uslužbenke v Kabulu. Po nemških podatkih gre za britansko, filipinsko in kosovsko pripadnico, medtem ko ameriška agencija med ugrabljenkami navaja irsko in hrvaško državljanko. Katere koli narodnosti že bile, punce so pomagale pri izvedbi nedavnih prvih svobodnih predsedniških volitev v Afganistanu. Odgovornost za ugrabitev je po navedbah arabske televizije Al Džazira na svoja pleča prevzela skupina Armada muslimanov.



Med tem pa se je armada ruskih državljanov udeležila shoda v podporo predlogu zakona predsednika Vladimirja Putina. Gre za zakon, s katerim naj bi v Rusiji ukinili neposredne volitve guvernerjev regij. Ob tem je nujno omeniti, da je shod organizirala ruska vlada. Hkrati se je na drugem koncu mesta zbrala manjša skupina nasprotnikov omenjenega predloga.

Na provladnem shodu v podporo predlogu novega zakona, ki naj bi po Putinovih besedah okrepil moč vlade na področju ukrepanja proti morebitnim terorističnim napadom, se je zbralo okoli 10.000 ljudi, od tega več kot 2000 študentov in upokojencev. Žalostno pa je dejstvo, da se je večina ljudi zbrala, da bi podprla svojega modrega predsednika, ne da bi vedeli, za kakšen namen mu sploh izražajo podporo. Nekaterim študentom naj bi celo na univerzah ukazali, da se morajo udeležiti shoda, drugi pa naj bi mislili, da gre za zakon v zvezi z reformo izobraževanja. Spodnji dom dume naj bi o predlogu odločal jutri.



Komentarji
komentiraj >>