Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Še nekaj zvočne lepote in omame direktno za vaše lepe misli! (2720 bralcev)
Nedelja, 19. 12. 2004
dani



Vincent & Mr. Green

Tokrat nas na jedilniku čaka samo ena založniška hiša - prečastita kalifornijska alternativa Ipecac Recordings. Trenutno je namreč njen katalog prepoln svežih, navdahnjenih, milozvočnih in skrajno originalnih albumov, da si ne morem pomagati, da jim ne bi namenil nekaj pozornosti. Bržkone si zaslužijo tudi vaše uho, saj boste nad spremembo smeri še kako presenečeni in verjamem da tudi navdušeni. Na to lahko računate!


Zmeram se prav načudim koliko svežih in nadčasnih zvočnih idej ima tako v svoji glasbeni karieri kot v svojem založniškem početju gospod Mike Patton. Tokrat se bo namreč pri dveh od štirih plošč predstavil tudi sam, saj bomo vrteli reizdajo prelepe neo-klasično in minimalistično podložene plošče Virginal Co-Ordinates, pod katero se je podpisal kultni skladatelj in violinist Eyvind Kang. A ni osamljen, saj si je omislil kar 22-članski orkester, ki ga je v živo podpiral pred štirimi leti na koncertu v Bologni. In prav ta zapis najdemo tudi na najbrže najbolj nežni plošči, kar jih boste našli na Ipecacu. Druga Pattonova podoba pa se bo predstavila skozi njegovo zvočno zaroto z norveškim čudežnim dečkom Kaado, saj sta družno izdala neverjetno ploščo Romances. Ne le, da se tematsko naslanjata na pozni romanticizem in deloma celo na zadnjo ploščo gospe Bjork, ampak sta šla celo tako daleč, da sta ponudila povsem novo smernico v svoji karieri, ki je neprimerljiva z njunim preteklim delom. Posežeta namreč v sfero neo-klasike in komore, kjer pa se prav šokantno dobro znajdeta. A pozor - tole ni lahka plošča in verjamem, da se boste Pattonovi feni kar težko prebili skozi njeno vsebino. No, poleg tega pa bom vrtel še ploščo Isms, ki jo je zakrivil kultni belgijski orkester Flat Earth Society, ki je tako cinematičen, da me prav čudi, da še niso podložili nobenega filma. Njihova glasba se namreč premika predvsem v smeri Carla Stalling, Henryja Mancinija, projekta Steroid Maximus in Naked City. Vsekakor izkušnja, ki je tako telesna, da se v njej kar izgubiš. Za nameček pa vas na meniju čaka še enigmatičen duet Vincent & Mr. Green, ki na istoimenskem prvencu raziskuje zelo umazano vezno linijo med hip-hopom, kabarejem, soulom in še čem. Če že moram navreči kakšno primerjavo je še najboljša ta, da se tokrat na odru znajdejo Wu-Tangi, Pain Teens in Tom Waits. In to bo dovolj, kakšna beseda pa pade tudi na kraju zločina. Na užitek!

Eyvind Kang

Flat Earth Society

www.fes.be

www.kaada.no/romances

www.ipecac.com

www.vincentandmrgreen.com

PLAY LISTA -


1. CD A/5 Pune FLAT EARTH SOCIETY
2. CD A/2 Burn VINCENT & MR. GREEN
3. CD A/8 Pensee Des Morts KAADA & PATTON
4. CD A/5 Crepuscule KAADA & PATTON
5. CD A/6 Sidi Bou Said EYVIND KANG
6. CD A/8 Innocent Eye, Crystal See EYVIND KANG
7. CD A/6 Daddy VINCENT & MR. GREEN
8. CD A/9 Red Light VINCENT & MR. GREEN
9. CD A/7 Zonk FLAT EARTH SOCIETY
10. CD A/4 L'Absent KAADA & PATTON
11. CD A/3 Ich Kann Ohne Euch Nicht Sein FLAT EARTH SOCIETY


Komentarji
komentiraj >>