Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Sreda, 19.1.´05, 19h: WRANGLER BRUTES – Zulu (Kill Rock Stars, 2004) (2911 bralcev)
Sreda, 19. 1. 2005
BIGor



Pred nami je prvenec ameriškega kvarteta Wrangler Brutes, ki ga od leta 2001 tvorijo preverjeni veterani ameriške underground scene. Na čelu stoji pevec Sam McPheeters, bolj znan kot frontman kultne hard core zasedbe Born Against. Iz iste skupine prihaja tudi bobnar Brooks Headley, ki se je uveljavil tudi s skupinama Universal Order of Armageddon in Skull Kontrol. Iz slednje prihaja še eno ime ameriškega undergrounda, kitarist Andy Coronado, ki ima ob Skull Kontrol bogato listo podzemnih skupin kot so Monorchid, Spores, Bublescrump, Rad Bones in Nazti Skins, iz katere je v Wrangler Brutes pripeljal basista Cundo Si Murada. Po uvodni demo kaseti je skupina dobila ponudbo založbe Kill Rock Stars iz univerzitetnega mesteca Olympia, da jim objavi prvenec, ki ga je posnela v slabem tednu lani maja v čikaškem studiu Electrical Audio s Stevom Albinijem... (v celoti...)
RADIO ŠTUDENT sreda, 19. 1. 2005
TOLPA BUMOV ob 19.00

WRANGLER BRUTES – Zulu (Kill Rock Stars, 2004)

*Pred nami je prvenec ameriškega kvarteta Wrangler Brutes, ki ga od leta 2001 tvorijo preverjeni veterani ameriške underground scene. Na čelu stoji pevec Sam McPheeters, bolj znan kot frontman kultne hard core zasedbe Born Against. Iz iste skupine prihaja tudi bobnar Brooks Headley, ki se je uveljavil tudi s skupinama Universal Order of Armageddon in Skull Kontrol. Iz slednje prihaja še eno ime ameriškega undergrounda, kitarist Andy Coronado, ki ima ob Skull Kontrol bogato listo podzemnih skupin kot so Monorchid, Spores, Bublescrump, Rad Bones in Nazti Skins, iz katere je v Wrangler Brutes pripeljal basista Cundo Si Murada. Po uvodni demo kaseti je skupina dobila ponudbo založbe Kill Rock Stars iz univerzitetnega mesteca Olympia, da jim objavi prvenec, ki ga je posnela v slabem tednu lani maja v čikaškem studiu Electrical Audio s Stevom Albinijem za snemalnimi napravami in v družbi gostujočih soborcev Chrisa Tomsona iz Circus Lupus in Monorchid ter Keitha Morrisa, prvega pevca skupine Black Flag in ustanovitelja zasedbe Circle Jerks.

Prvenec Zulu je kratka in jedrnata plošča, takšna kot so bile ključne in prelomne plošče ameriškega hard cora pred dobrimi dvajsetimi leti. Tvorijo jo skladbe: White Out, Adjust It, Garbage Can, Things Get Fruity, Forty Five Dollars, Shank'd, Maternity Ward, Chaos Collides, Management Sheen, Zulu, Wrangler Brutes, Driving, Slam Dunk, Pemex, Snoods, Shit Search, Unmentionables in Homosexual President.

Zasedbo Wrangler Brutes ne samo da tvorijo veterani ameriške hard core scene, njeno zapuščino vehementno kopajo iz pozabe in to nam dokazujejo s prvencem, ki preprosto ne pusti dihati. V poplavi takšnih in drugačnih izpeljank hard cora, ki so se zgodile skozi 80. in 90. leta vse do današnjih dni, je album Zulu pravi biser, saj ne simpatizira z odkloni, ki so hard coru prej škodovali kot pa dali svežega vetra. Nasprotno, posega po njegovih rudimetarnih lastnostih. V kalifornijskem slogu, kot so ga zapečatili Black Flag na začetku kariere v družbi z Dead Kennedys, Circle Jerks, D. O. A. in Suicidal Tendencies nam v najboljši maniri, v dvajsetih minutah ponudi osemnajst udarnih, hitrih in politično nekorektnih skladb, ki brcajo na vse strani. Gre za neposreden ameriški napad na Ameriko! Po daljšem času imamo v rokah izdelek ameriškega benda, ki pripoveduje o ameriških težavah iz ameriške notranjosti. Čeprav nam ob poslušanju skoraj ni mogoče ujeti vsebin besedil, ki jih z veseljem prebereš v priloženi knjižici, je jasno, da gre za nevaren, srdit izbruh. Gre za krik gnusa nad ameriško realnostjo! Tako kot je Američanom malo mar za naše lokalne, regionalne težave - če sploh vedo, kje smo na Zemlji? -, je nam malo mar za ameriško notranjo politiko. Njihova realnost nam je zelo daleč. Naravnost iz socialnega, zdravstvenega, izobraževalnega razsula se oglašajo Wrangler Brutes, ki povejo več kot so imeli za povedati Rage Against The Machine. Nevarna, strupena besedila so pospremljena z ravno tako ostro in brezkompromisno glasbo, ki resnično preseneča s svojo rudimentarno hard corovsko osnovo, ki je trdo utrjena z rockovskim zaledjem. Že dolgo ni bilo tako močnega benda, ki bi vrgel v nulo Black Flag in njihovo zgodnjo fazo, do katere gojijo Wrangler Brutes veliko spoštovanje.

BIGor


Komentarji
komentiraj >>