Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Kroff, posipan s pepelom (3377 bralcev)
Sreda, 9. 2. 2005
tomazza



Dimitrij Rupel: "Slovenija bo povečala svoj prispevek za Irak za 5 mio evrov v orožju in vojaški opremi ..." - Bela hiša: "By, by Mr. Mohamed Baradej, you're to pussy with Iran..." - France Cukjati: "Zahtevo DS za parlamentarno preiskavo o politični odgovornosti državnega tožilstva pravno nekorektna..." - Samo Kuščer: "MOL laže, vara in zavaja glede vzpenjače na grad..." je to ??? spomenik Čigav



Na delovnem kosilu zunanjih ministrov držav članic zveze Nato so deževale konkretne obljube o bodočem sodelovanju v prizadevanjih za stabilizacijo Iraka. Da bodo najkasneje do 22. febuarja prav vse članice morale napovedati, kaj konkretno bodo prispevale, je že uvodoma povedal generalni sekretar Nata Jaap de Hoop Schefer.

Svoj prispevek bo pokorno povečala tudi Slovenija. Zunanji minister Rupel je tako v imenu države, kateri plačujete davke, napovedal, da bomo v ta paket navrgli še nekaj inštruktorjev za usposabljanje iraških častnikov zunaj Iraka v sosednji Jordaniji, kar nas bo stalo piškavih 100 tisoč evrov. Ker pa se po vojaških skladiščih države še vedno valja kar nekaj kosov zaradi včlanitve v Nato nemodernega, a še vedno povsem uporabnega vojaškega orožja in opreme, ga bomo novim iraškim oblastem velikodušno podarili v vrednosti petih milijonov evrov. Vlada pa sicer zgolj razmišlja tudi o dodatnem angažmaju v Afganistanu.

Nad zaukazano pripravljenostjo držav za sodelovanje v tem tveganem projektu je bila vidno zadovoljna tudi ameriška državna sekretarka Condolezza Rice, ki na evropski turneji pripravlja teren za bližnji obisk svojega predsedniškega šefa.

Ni pa Condolezza pozabila omeniti, da bi evropska odprava embarga na prodajo orožja Kitajski porušila ameriškim marincem podrejeno vojaško ravnovesje v Aziji. Trn v ameriški peti pa ostaja tudi iranski jedrski program, zaradi katerega se bi naj od položaja generalnega direktorja Mednarodne agencije za jedrsko energijo moral posloviti Mohamed el Baradej.

Trdno na položaju pa ostajata ruska in danska vlada. V Moskvi ni šla skozi nezaupnica zaradi lani sprejete reforme krčenja socialnih pravic, v Koebenhavnu pa se tudi po predčasnih parlamentarnih volitvah razmerje političnih sil ni bistveno spremenilo. Z več kot polovico osvojenih glasov na oblasti ostajajo desničarski liberalci Andersa Fogha Rasmussena.

Odbor ministrov Sveta Evrope je sicer letošnje leto razglasil za evropsko leto državljanske kulture, ki ga bodo konkretno finančno občutili tudi v Palestini. Evropska komisarka za zunanje odnose ter sosedsko politiko Benita Ferrero-Waldner je namreč napovedala 250 milijonov evrov za ustanovitev palestinske države.

Zaradi načrtovanega umika iz Gaze se sicer kopja lomijo tudi v izraelski vladi Arijela Šarona, saj njegovi samovolji z referendumsko grožnjo nasprotuje njegov zunanji minister Silvan Šalom. Kako besedo pa bo na to temo lahko v tem tednu rekel tudi Mahmud Abas, ko bo Šarona obiskal na njegovem ranču v Negevu.

Besedo pa je domačemu Državnemu svetu vzel predsednik Državnega zbora France Cukjati, ki je zahtevo za parlamentarno preiskavo o politični odgovornosti državnega tožilstva označil za pravno nekorektno. S še hujšimi besedami pa se je županje Ljubljane Danice Simšič lotil svetnik liste Rad imam Ljubljano Samo Kuščer. Nič dramatično novega sicer ni, da Mestna občina svetnike - in s tem tudi vse meščane - vara in zavaja glede gradnje povsem nepotrebne vzpenjače na Ljubljanski grad.

ODPOVED: Za Kroff je pogrnil Tomaž Z.


Komentarji
komentiraj >>