Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Plašni KROFF (3290 bralcev)
Petek, 11. 2. 2005
BlazR



Nuke 'em!
Danes se bojijo:

Severna Koreja novonastalih jedrskih napetosti z ZDA - EU in ZDA za varnost Busha ml. na bližajočem se obisku v EU - Evropski oblastniki nelegalnih priseljencev - Nemška vlada napovedanega majskega razgrajanja nacijev ob 60. obletnici kapitulacije Tretjega rajha - Iraška volilna komisija, da ne bi še bolj zamudila s preštevanjem glasovnic s preteklih volitev


Potem ko je Severna Koreja še formalno razkrila sicer javno skrivnost, da ima v svojih krempeljcih jedrsko orožje, zdaj moleduje, da bi v prid zmanjšanja nastale napetosti imela dvostranske pogovore z ZDA. Severnokorejski diplomat pri združenih narodih Han Sung Ryol je še povedal, da se bodo k šeststranskim pogovorom o severnokorejskih nuklearnih pokalicah vrnili, ko bodo imeli razloge za to. Ruski zunanji minister Sergej Lavrov je glede pogovorov med obema Korejama, ZDA, Japonsko, Kitajsko in Rusijo dokaj optimističen, njegova država pa ohranja dvostrasnke stike s Severno Korejo.

Za nastrojenostjo Severne Koreje napram ZDA nič kaj dosti ne zaostajamo niti v Evropi. Prav zato so varnostne priprave na bližajoči se obisk Busha mlajšega v EU v polnem teku. Varnostni ukrepi bodo tokrat še posebej nenadjebljivo strogi, saj bodo celo strožji kot ob srečanjih predsednikov držav in vlad petindvajseterice. Zavoljo varnosti Prvega pridigarja demokracije bodo morali na enodnevni dopust celo zaposleni na Svetu EU, tako da bo Bruseljska stavba začasa obiska varno izpraznjena.

V EU pa se vrhovni birokrati ne bojijo samo morebitnega razgrajanja Bushevih nasprotnikov, ampak tudi zlobnih tujcev, ki se nekontrolirano plazijo po evropski grudi. Tako sta Evropska komisija in luksemburško predsedstvo EU oblikovala skupno pobudo za uvedbo sistema zgodnjega obveščanja med državami članicami o njihovih ukrepih za sprejemanje zakonitih priseljencev. K oblikovanju pobude je njene snovalce spodbudila odločitev Španije, da nezakonitim priseljencem, ki imajo zaposlitev in niso bili kaznovani, izda dovoljenje za bivanje.

Na srečo pa se nekateri evropski oblastniki še vedno trezno bojijo tudi rastočega pojava skrajne desnice. Nemška vlada je zato na napoved majskega pohoda nacijev v Berlinu odgovorila s predlogom novega zakon, ki naj bi pristrigel perutničke takšnim in podobnim desničarskim demonstracijam. Če bo šlo vse po sreči, bo zakon, ki bo deželnim vladam dovoljeval tudi prepovedi določenih zborovanj, v veljavi že pred 8. majem, naj bi bile napovedane demonstracije.

Prej kot nemški anti-naci zakon, pa bodo najbrž obelodanjeni uradni izidi iraških kvazi-demokratičnih volitev. Iraška volilna komisija sicer jamra, da potrebuje še kak dan več, kot je bilo predvideno, saj so bojda morali ponovno prešteti glasove iz 300 volilnih skrinjic, vendar jim verjamemo na besedo. Držimo tudi pesti in nestrpno čakamo na rezultate.


Komentarji
komentiraj >>