Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Dobro odležani KROFF (3018 bralcev)
Petek, 25. 2. 2005
BlazR



Joj, vosek se mi topi! Upam, da bo zdržal do konca zbiranja podpisov!
LDS se duva proti plakatu na poslanski pisarni SNS ... SNS zbirajo podpise za izredno sejo DZ o odnosih z Italijo in Avstrijo ... parlamentarna komisija se ni uspela izjasniti o istospolnih partnerskih zvezah ... Slovenci smo po raziskavi Eurobarometra usmiljeni do nerazvitih ... vojnim zlikovcem bodo lahko začeli soditi tudi v Bosni in Hercegovini ... Iran na bližajoča se jedrska pogajanja z EU gleda optimistično ... iraška šiitska koalicija vabi vse iraške stranke v skupno vlado


Škandal v zvezi z žaljivim pesniškim zmazkom na vratih plemenite poslanske skupine so preračunljivo izkoristili v svoj prid tudi pri Liberalni demokraciji. Stranka, katere član Igor Bavčar je med drugim za časa protiustavnega dejanja izbrisa grel stolček notranjega ministra, se zdaj šopiri s svojo domnevno pokončno pravičniško držo. Tako zdaj v pisni pobudi modrujejo, da bi moral predsednik parlamenta France Cukjati zaradi žaljivega napisa vložiti kazensko ovadbo zoper neznanega storilca, saj naj bi napis vseboval vse elemente kaznivega dejanja zbujanja sovraštva.

Slovenska nacionalna stranka strelja ne samo na izbrisane, temveč očitno vse naokrog. Tako zdaj zagrizeno zbirajo podpise za sklic izredne seje Državnega zbora o odnosih z Italijo in Avstrijo. Za sejo potrebujejo vsaj 23 poslanskih podpisov.

Parlamentarna komisija zaradi uravnotežene zasedbe koalicijskih in opozicijskih poslancev ni uspela formirati mnenja o predlogu zakona o istospolni partnerski zvezi. Slovenski demokrati in Nova Slovenija so sicer napovedali, da predloga zakona ne bodo podprli, saj ima menda vlada svoj predlog omenjenega zakona.

Bolj usmiljeni do šibkejših smo za razliko od poslancev očitno navadni smrtniki, saj nas po raziskavi Eurobarometra 34 odstotkov meni, da naša država namenja premalo sredstev za najmanj razvite. 31 odstotkov nas meni, da je pomoč ravno pravšnja, 5, da je pomoči preveč, 30-im odstotkom vprašanih pa je to španska vas.

Po mnenju visokega predstavnika mednarodne skupnosti v Bosni in Hercegovini Paddyja Ashdowna pa so v tej državi že dovolj razviti mednarodni standardi, ki jih zahteva haaško sodišče za vojne zločince. Sojenja slednjim se tako lahko začnejo odvijati tudi neposredno na tleh, na katerih so prelivali kri.

Pozitivno so naravnani tudi v Iranu, saj je njihov pogajalec za jedrska vprašanja Hasan Rohami v Berlinu izrazil prepričanje o uspešnosti jedrskih pogajanj svoje države z Evropsko unijo. Pogajanja se imajo odviti marca v Teheranu, Iranci pa za pomoč pri njih toplo vabijo tudi sicer bolj zasikane Američane.

Takisto pogumno zre v prihodnost šiitska koalicija, ki je pretekli mesec triumfirala na iraških volitvah. V svojo vlado vabijo vse politične sile, tudi tiste, ki so na volitvah popušile ali jih bojkotirale. Devetčlanska komisija Združene iraške zveze je začela pogovore z drugimi strankami, da se dogovorijo o novi vladi in prvem zasedanju narodne skupščine. Prešerno razpoloženje greni le nasilje, ki se standardno nadaljuje.


Komentarji
komentiraj >>