Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Sreda, 9. 3. ´05, 19h: MESSER CHUPS – Crazy Price (Solnze Records, 2003) (2935 bralcev)
Sreda, 9. 3. 2005
BIGor



V DJ Grafitih smo pred kratkim predstavljali zgodbo ruske skupine Messer Chups iz St. Peterburga. Od ranih dni obstoja, začetki segajo v leto 1998, skupina premika stene žanrsko zaprtih glasbenih prostorov in je več kot dobro opozorilo iz neanglosaksonskega sveta, da je že skrajni čas za široko odpiranje duri glasbi iz tudi drugih evropskih in na sploh svetovnih širjav za bogatitev sodobne popularne glasbe. V naslednjih štiridesetih minutah bomo prisluhnili šestemu albumu Crazy Price iz leta 2003, kateremu je lani sledil še remake albuma Vamp Babes iz leta 2000, v kratkem pa naj bi skupina izdala že nov, sedmi album v sedmih letih ... (v celoti...)
RADIO ŠTUDENT sreda, 9. 3. 2005
TOLPA BUMOV ob 19.00

MESSER CHUPS – Crazy Price (Solnze Records, 2003)

*V DJ Grafitih smo pred kratkim predstavljali zgodbo ruske skupine Messer Chups iz St. Peterburga. Od ranih dni obstoja, začetki segajo v leto 1998, skupina premika stene žanrsko zaprtih glasbenih prostorov in je več kot dobro opozorilo iz neanglosaksonskega sveta, da je že skrajni čas za široko odpiranje duri glasbi iz tudi drugih evropskih in na sploh svetovnih širjav za bogatitev sodobne popularne glasbe. V naslednjih štiridesetih minutah bomo prisluhnili šestemu albumu Crazy Price iz leta 2003, kateremu je lani sledil še remake albuma Vamp Babes iz leta 2000, v kratkem pa naj bi skupina izdala že nov, sedmi album v sedmih letih.

Z albuma Crazy Price smo izbrali naslednje kompozicije: Fantomasophobia, Sex Euro & Elvis Pop, Chasing Young Blood, Two Minutes to Massacre, Ghost Riders to the West, Bing Bang Bang Bong Kong, Nalton La Vey 66.6 FM, Diabolique Boogie, Make Music Not Garbage, A Plateful of Brains, Gangster They Called Horizont Man, Monkey Safari, Not made in Japan, Satan JEANS in Good Night.

++++++++++++++++++++++++++++++++

Crazy Price, šesti album ruske skupine Messer Chups, je nov korak naprej v razvojni kontinuiteti tega glasbenega fenomena iz sodobnega Peterburga. Skupino idejno pooseblja kitarist Oleg Gitarkin, ki skrbi še za sintetizator in programiranje glasbe. V sodelovanju z izvršnim producentom in založnikom Olegom Tarasovom zaokroža glasbeno podobo same skupine, z njim pa je tudi selektor gostujočih glasbenikov. V sedmih letih obstoja se je razkril neverjeten glasbeni potencial. Opremljen z ogromnim arhivom zvočnih izsečkov iz kultnih srhljivk 50. in 60. let, znanstvene fantastike in B-movie produkcije iz sovjetske kinematografije se Gitarkin od zgodnjih dni podaja v raziskovanje glasbenega pejsaža. Izhodišče godbe Messer Chups je v surf glasbi, nadgradnja pa se skriva v računalniški manipulaciji in izrazitih DJ-evskih posegih, s katerimi si je Gitarkin priboril neuradni naziv kralja loungea v Rusiji.

Opus Messer Chups odlikuje presežek žanrskih omejitev. Preskok konvencij surf glasbe, vračanje svežine programirani elektronski glasbi, opletanje s fragmenti iz klasične glasbe in jazz zakladnice so le nekateri elementi, s katerimi Messer Chups presenetijo. S svobodo izražanja se je njihov bizaren ustvarjalni naboj dobesedno spremenil v impozanten rezultat. Glasbeni kolektiv, na čelu s kapitanom Olegom Gitarkinom, razpolaga z ogromnim znanjem o popularni glasbi, ki ga vešče izkorišča v eksperimentalne namene. Številni bolj uspeli in manj neuspeli poskusi razkrivajo otroško inventivnost Messer Chups. Ne bojijo se spopada s tabuji. Tako na albumu Crazy Price naletimo na skladbo Anton La Vey 66.6 FM, ki je pravzaprav predelava Črne nedelje madžarskega kompozitorja Reza Seresa, ki je bila svoj čas prepovedana na Madžarskem, saj naj bi v treh letih kar sedemnajst ljudi storilo samomor ob njenem predvajanju. Z njo Messer Chups še bolj posežejo v srhljivo in temačno zaledje kulture ter na dan vlečejo neizrabljene motive. Vedno pripravljeni na iskanje in odkrivanja nekaj novega zase so se s šestim albumom Crazy Price oddaljili od prekomerne uporabe samplov. Nadomestili so jih z eksotičnimi zvoki teremina in harfe. Svojemu bizarnemu surf-loungeu so dali dodatno šarmantnost, v kateri se prepleta preteklost, sedanjost in prihodnost, oziroma groza in lepota, modernost in arhaičnost. Svojevrstna futuristična podoba ponuja presenetljivo razkritje, saj smo v množici zvokov okoli nas priče zelo svežemu in nepretencioznemu glasbenemu izrazu, ki hkrati sprošča in utruja naša ušesa.

BIGor


Komentarji
komentiraj >>